PDA

Zobacz pełną wersję : problem z Joom!Fish



alja9
22-08-2011, 23:05
po probie zainstalowania na Joomla Joomla_1.5.23-Stable-Full_Package, Joom!Fish wersja JoomFish_2.1.7, według poradnika z Wiki: JoomFish_2.1.7 za pomocą instalatora w PA (wersja angielska) i z ustawionymi prawami dostępu (wielokrotnie sprawdzane i ustawione nawet na 777 wszystkie)
pojawia mi sie następujący komunikat:
* Warning! Failed to change file permissions.
* JFolder::create: Could not create directory
* Unable to create destination
i nizej:
Unable to find install package
Pomimo to, spakowana paczka pojawia sie na serwerze bo widzę ja za pomocą klienta. Pojawia się tez katalog o nazwie: "install_4e52c2aa318b6".
Katalog jest pusty.
Gdzie szukać rozwiązania tego problemu? Prawa dostępu sprawdzam przy każdej probie instalacji.
Bardzo dziękuję za wskazówki.

palyga007
22-08-2011, 23:07
czy inne komponenty instalują się bez problemu?
Wersja php mysql zainstalowane na serwerze.

pyziak
22-08-2011, 23:15
* Warning! Failed to change file permissions. komunikat jest bardzo jasny
czy na pewno odpowiednie katalogi mają odpowiednie chmod'y ? czy wszystko w PA-Pomoc- prawa do katalogów - świeci na zielono ? , czy własność katalogu (owner) jest taki jak należy ? ( bo przy egzotycznych hostingach bywa różnie) , no to na początek :)

kolega dopowiedział resztę :)

alja9
22-08-2011, 23:22
właśnie sprawdziłam próbując wgrać paczkę języka francuskiego (fr-FR_joomla_lang_full.1.5.23.zip) i rowniez komunikat jest taki sam.
paczka pojawie sie pojawia się w tmp i pojawia się podobny jak wyżej katalog (install_4e52c6e14eedc)
Juz raz pisałam do serwera, bo nie mogłam zmienić chmodow do pliku configuration.php i po ich interwencji - udaje mi się to. Czyżby problem był na serwerze?
Dziękuję za zainteresowanie :



PHP version 5.2.5

MySql version 5.0.X



sprawdzę jeszcze raz prawa dostępu. dziękuję.

Wszystko świeci na zielono - tak!

Gall Anonim
22-08-2011, 23:28
@alja9
moja propozycja:
Zainstaluj sobie eXtplorer (http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/file-management/2630?qh=YToxOntpOjA7czo5OiJleHRwbG9yZXIiO30%3D)
Po czym zmień prawa dostępu do katalogów od wewnątrz Joomla używając tego komponentu.
Prawdopodobnie Masz rozdzielone prawa dostępu ftp i www.
Pzdr

pyziak
22-08-2011, 23:31
sprawdź nie chmod tylko własność pliku/katalogu ( owner) , można to zrobić za pomocą jakiegoś klienta ftp , czuje że tu jest myk miałem już odczynienia z takimi hostingami, opisywałem na forum wiele razy

ps. już wiem gdzie się zatrzymam we Francji :) , jak będę :)

alja9
22-08-2011, 23:38
Gall Anonim: dziekuje! nie wiem tylko którą wersje eXtplorera mam zainstalować: http://joomlacode.org/gf/project/joomlaxplorer/frs/
Pyziak :)
mój klient ftp to FileZilla Client i nie wiem niestety jeszcze jak mam sprawdzić te własność (owner)?
Idę szukać.

Gall Anonim
22-08-2011, 23:40
Jeżeli Jesteś na Joomla 1.5.23 jak Piszesz to naturalnie com_extplorer_2.1.0RC3.zip (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/13985/60636/com_extplorer_2.1.0RC3.zip)
Hula fajnie.
Pzdr

alja9
22-08-2011, 23:45
nie wiem czy to to, ale wszędzie prawa do plików i katalogów sa ustawione tak, ze właścicielem jestem ja
a przy JoomFish jest napisane:
właściciel: psaserv a praw nie da się zmienić (drwxr-xr-x)



Ok Gall Anonim już to ściągam :)

Gall Anonim
22-08-2011, 23:55
Zmień prawa Joomfish od wewnątrz przez eXt

alja9
22-08-2011, 23:55
Niestety, Extplorer nie zainstaluje się dokładnie z takiego samego powodu jak wyżej. Co jeszcze mogę sprawdzić wobec tego? Moze powinnam napisać do serwera?

palyga007
22-08-2011, 23:58
Serwer Ci nie odpowie. Pisz do administracji;-) na dluzsza mete nie dasz rady tak pracowac.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Gall Anonim
23-08-2011, 00:02
Moment - jeszcze raz
rybka zainstalowała Ci się normalnie, problem pojawił się przy dorzuceniu wersji językowej ?
Dobrze wyłapałem?
Bo jeśli Joomfish (rybka) poszedł normalnie instalatorem to coś mi tu nie gra, teoretycznie wychodziłoby że prawa są rozdzielone - tyle że wówczas nie zainstalujesz nic poza Joomla.
Więc jak to było - oświeć mnie
__________________________________________________ _________________________________________________
Jeżeli faktycznie jak myślę Masz rozdzielone prawa - możesz "przeskoczyć" problem przygotowując gdzie indziej paczkę z zainstalowanym eXtplorerem i wrzuceniu jej via ftp na serwer, i dopiero wówczas zainstalowaniu.
W konsekwencji komponent będzie dostępny i można nim zmieniać prawa od środka.
Pzdr

alja9
23-08-2011, 00:02
:)
idę pisać a jak się odezwa to się pojawię z nowinami. Dziękuję i DOBRANOC :)


Gall Anonim: Nie, nie zainstalowała się.
Po probie instalacji pojawił się komunikat który opisałam w pierwszym poście.
Na serwerze, w tmp, widzę spakowaną paczkę Rybki i pusty katalog o nazwie: "install_4e52c2aa318b6".

Gall Anonim
23-08-2011, 00:24
Oki, czyli jasne,
Pytanko, czy masz możliwość zainstalowania joomla na subdomenie?
Jeżeli tak przygotuję Ci akeebą paczkę do instalacji

alja9
26-08-2011, 10:21
tak - mam możliwość zainstalowania Joomla na sub ale szczerze mówiąc, ja MUSZE się dowiedzieć, dlaczego mam komplikować sprawy, które z założenia powinny być proste.
Juz po pierwszej wymianie listów z serwerem odpisano mi ""... les plateformes mutualisées supportent mal Joomla ou tout autre CMS
(wordpress, dotclear, ...). Je vous recommande de passer sur une offre de serveur dédié
virtuel..."
co w wolnym tłumaczeniu brzmi, ze owe platformy źle znoszą rożne CMS-y w tym i Joomle i ze poleca mi się przejść na serwer dedykowany...

Nie mogę sie z tym pogodzić, zwłaszcza ze w roku 2009 ten sam serwis POLECAŁ mi Joomle jako doskonałe narzędzie do budowania witryny pomimo opcjii "platforme mutualisée" (nie wiem jak to przetłumaczyć na j. Polski - przepraszam)
Dlatego właśnie wymieniam kolejne listy z serwerem, prosząc o poprawienie "czegoś" u nich i i albo zainstaluję na nim moją Rybkę tak jak biblia nakazuje albo polegnę albo zmienię serwer.
Dziękuję wszystkim za pomoc:)

Gall Anonim
26-08-2011, 10:45
@alja9
Bez urazy, ale jako użytkownik serwera virtualnego jesteś dla nich szarym klientem który przynosi grosze do ich kasy (niestety nie są w stanie przewidzieć że kiedyś możesz mieć do dyspozycji miliony i pamięć o tym wydarzeniu).
Więc albo próbujesz walczyć z nimi dalej co zajmie Ci zapewne dużo czasu i zje sporo nerwów, albo "obchodzisz" ich lenistwo i strach przed włamaniem (bo do tego się to sprowadza przy tego typu zabezpieczeniach) i próbujesz zrobić to co napisałem.
Albo idziesz sobie do innego hostingodawcy po konsultacji na forum, a że nie reklamujemy tutaj żadnego z dostawców usług (choć niektórym się dostało za ich praktyki) to wystarczy poprosić o tą informację na priv i wybrać tego który najczęściej się pojawi.
Co do Twojego problemu, tak jak napisałem - Twoja usługa ma zapewne rozdzielone prawa ftp i www użytkownika - co zazwyczaj powoduje opisane przez Ciebie problemy.
Natomiast możesz ewentualnie poprosić swojego usługodawcę o zainstalowanie z poziomu administratora serwera Xtexplorera w Joomla (oczywiście Musisz mu wówczas dać dostęp).
Pzdr

alja9
26-08-2011, 10:53
Masz racje, ale ja mam tam już drugie konto a pierwsze działa bez problemu. Mam tez znajomych, którzy mi ten serwer kiedyś polecili bo go użytkują/li, są fora internetowe na których ja sama mogę coś napisać ZA albo PRZECIW itp..
Chce przez to powiedzieć tym samym, ze nie jestem sama i moje grosze tak jak i grosze innych, stałych i długoletnich klientów nie mogą nic nie znaczyć.
Dam znać jak się historia zakończy
Pozdrawiam serdecznie :)

Gall Anonim
26-08-2011, 11:18
Your toy, your choice :spoko:
Walka z brakiem wyobraźni usługodawców jest mniej efektywna niż Don Kichote-ria.
Nie jestem specjalnie różny od Ciebie w tym podejściu - jednak stwierdziłem że są naprawdę dużo bardziej twórcze zajęcia.
Pzdr
P.S. Sam kiedyś jednego z usługodawców polecałem - którego obecnie wszystkim odradzam - czas idzie na przód, a postawa ludzi, a co za tym następuje firm się zmienia.:)

zwiastun
26-08-2011, 11:36
Albo poproś administratora serwera.

alja9
26-08-2011, 21:23
Napisałam, ze w chwili jeśli ich platformy nie działają z takimi czy innymi CMS-ami to powinno to być jasno powiedziane przy ofertach usług, gdyż w przeciwnym wypadku jest to niezgodne z prawem - oszukańcze.
Napisalam tez, ze szukam innego hostingu. Jednak przed chwila dostalam list z prosba o ponowna probe instalacji i faktycznie - powiodla sie jakkolwiek i tak pojawil sie komunikat:" Warning! Failed to change file permissions."
Nie wiem co zrobili i jak sprawę naprawili. CMS mam zapisywalny. Tak komponenty jak i wszystko inne wgrywają się i instalują, jakkolwiek powyższy komunikat pojawia sie równocześnie.
Zajme się i nim a na razie dziękuję wszystkim za wsparcie duchowe :)