PDA

Zobacz pełną wersję : [VM] Zakupy bez rejestracji



vereb
24-08-2011, 10:29
Szukam, szukam i nie znajduje- tzn. znalazłem taki moduł (http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/virtuemart-extensions/virtuemart-orders/14374)lecz jest komercyjny- chodzi o to, że praktycznie wszystkie kroki zamówienia są wyświetlone na jednej stronie- nie ma konieczności rejestracji użytkownika- przesyła się tylko podstawowe dane, wybiera sposób wysyłki i tyle. Niestety VM 1.1.4 nie ma takiej funkcjonalności w standardzie (a wg mnie powinien mieć).

Jest jakiś darmowy moduł, dodatek, komponent?

PS. Jak to ostatnio bywa- czekając na odpowiedź i szukając rozwiązania na własną rękę wywnioskowałem, że ustawiając w konfiguracji VM na możliwość zakupów bez rejestracji (czyli opcja "opcjonalnie" - a jak będzie chciał się zarejestrować to czemu mu nie pozwolić) oraz także w konfiguracji VM w zakładce "Zamówienie" ustawić wszystkie kroki na 1 i wyłączyć pasek postępu- efekt- po przejściu z koszyka do zamówienia mam wszystko na jednej stronie + przycisk "Potwierdź zamówienie". Myślicie, że to dobre rozwiązanie? jakie mogą być negatywne skutki?

Gall Anonim
24-08-2011, 11:02
Akurat :-)
Konfiguracja podstawowa -
Zaplecze=>VM=>konfiguracja=>ogólne=>rejestracja użytkowników=>tryb rejestracji=>bez rejestracji
Szukamy kolego, szukamy, bo się po premię do Twojego pracodawcy zgłoszę :D

vereb
24-08-2011, 11:34
:) witaj. Uprzedziłem Cie nieco z odpowiedzią więc narazie po premię się nie zgłaszaj :P

Gall Anonim
24-08-2011, 11:35
Cześć,
ale i tak mi wisisz chmielową za poprzednie - sam się deklarowałeś.:)

vereb
24-08-2011, 11:39
Oczywiście :) powiedz tylko gdzie i kiedy :)

vereb
29-08-2011, 09:31
:) znowu podciągnę temat zgodnie z zasadą - im dalej w las tym więcej drzew.
Chodzi o to, że mam już formularz w takim wyglądzie jak chce (wszystkie kroki zamówienia na jednym oknie, brak paska postępu zamówienia, koszyk wyświetlony na górze, jeden przycisk - potwierdź zamówienie). Problem pojawia się w momencie, gdy ktoś kliknie "Potwierdź zamówienie" bez wybrania metody płatności. Powinien pojawić się komunikat, że tego nie wybrał, a jest tylko powrót do formularza. Dla zielonych może być to nieczytelne i skutkować porzuceniem koszyka. Jak to zmienić?