PDA

Zobacz pełną wersję : szablon strony w html, menu z logiem



bobsonrobson
24-08-2011, 13:10
Witam, stworzyłem stroną w html + css. Prosta strona firmy usługowej. Jednak to mi nie wystarcza. Chcę stronę przenieść na Joomlę. Największym problemem jest szablom, bo nie wiem jak go zaimplementować pod joomle. szablon i stronę można zobaczyć pod adresem www.eurotrade.szczecin.pl. Fajnie by było gdyby ktoś mi wytłumaczył jak zrobić logo razem z menu i stożyć szablon jaki jest już na stronie. Strona by musiała mieć

top - logo i menu
left - menu
center - artykuły
footer - stopka

Takie coś w zupełności wystarczy.

Z góry dziękuje. Pozdrawiam.

zwiastun
24-08-2011, 14:03
Ogólnie rzecz biorąc, to nie jest trudne: w miejscach, które Joomla! wypełnia dynamicznie treściami, umieszczasz instrukcje wywołujące te treści. Reszta to "zwykły kod html" i dołączone kody css, js. Objaśnienia masz m.in. w dziale Szablony na wiki.

bobsonrobson
24-08-2011, 16:52
Przeczytałem to wszystko i nic na ten temat nie znalazłem. Nie wiem w jaki sposób określa się wielkość i pozycje modułów. Nie wiem jak zaimplementować szablon html do Joomli.

1. W jakim pliku/ach jest pozycja i wielkość modułów,
2. Jak i gdzie zastosować zmiany aby logo było częścią menu,
3. Co bym musiał zmienić w obecnym szablonie aby go zainstalować na Joomle.

Dzięki.

zwiastun
24-08-2011, 17:08
Chyba jednak nie przeczytałeś. W 2 godziny nie ma szans. I nie w tym rzecz, byś wszystko czytał.
Materiały nt. budowy i projektowania szablonów są uporządkowane w poradnik w taki sposób, aby poprowadzić od rzeczy mniej do bardziej złożonych
http://wiki.joomla.pl/index.php/Poradnik:Szablony_1.5_-_Spis_tre%C5%9Bci
Poradnik pokazujący krok po kroku przekształcanie szablonu HTML w Joomla! widziałem swego czasu w wersji angielskiej. Po polsku jest rozdział w książce Pefika (12 stron).
Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz pod adresem podanym wcześniej.