PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery v2.8 - Panel administracyjny - Nie wyświetla kategorii



wwworker
24-08-2011, 14:01
Witam,
mam następujący problem z galerią Phoca 2.8.0 (Joomla 1.5.23):
od strony zaplecza zakładam nową kategorię np. Wakacje - dostaje zwrotny komunikat: Powodzenie! Zapisano kategorie Galerii Phoca
Kategoria powstaje (sprawdzałem bezpośrednio w bazie danych), również w zakładce Obrazy gdy chcę dodać zdjęcie również jest do wyboru, także na stronie jest taka kategoria z przypisanymi do niej zdjęciami (od strony www wszystko ok)
Problem polega na tym że w zakładce Phoca > Kategorie - nic mi nie wyświetla.
Zakładałem kilka kategorii i nic. Nie ma znaczenia czy jest opublikowana czy nieopublikowana - nie wyświetla nic. Właściwie to ta zakładka potrzebna jest mi tylko żeby usunąć daną kategorię z poziomu joomli (mogę to zrobić przez bazę danych) - ale zagadką dla mnie jest dlaczego nie wyświetla mi tych kategorii.
Jak ktoś spotkał się z podobnym problemem - będę wdzięczny za pomoc.

Tabum
24-08-2011, 14:09
Jeżeli aktualizowałeś komponent phoca gallery to moja rada jest następująca.
Zrób backup strony. Odinstaluj komponent i zainstaluj ponowie.

Jeżeli komponent pierwszy raz instalowałeś to musisz zgłosić błąd na forum twórcy.

Pozdrawiam
Tabum

wwworker
24-08-2011, 14:25
Jeżeli aktualizowałeś komponent phoca gallery to moja rada jest następująca.
Zrób backup strony. Odinstaluj komponent i zainstaluj ponowie.

Dziwne jest to że na wcześniejszej wersji np. 2.5.8 nie mam tego problemu. Pisze na forum ponieważ kilkakrotnie odinstalowywałem i kilkukrotnie instalowałem ten komponent - zawsze efekt taki sam. Instalowałem też wersje wcześniejsze i o ile pamiętam to od 2.7.x pojawia się ten problem.
Na forach znajdowałem tylko informację że nie tworzy ludziom kategorii. U mnie tworzy tylko ich nie wyświetla (i to tylko w zapleczu).