PDA

Zobacz pełną wersję : adresy e-mail na stronie i forum



groove
19-11-2006, 15:03
Witam!
Z tego, co zdążyłem zauważyć, nie ma takiego posta. Otóż sprawa dotyczy z "pokazywaniem" adresów e-mail na stronie i na Forum. Jeszcze nie mam zbyt wielu użytkowników, ale martwi mnie fakt, że ukazywanie adresów e-mail użytkowników to jest super gratka dla robotów!
Jeśli ktoś z Was byłby tak uprzejmy i napisał w których plikach należy "powyrzucać" zapisy dotyczące maili, to byłbym wdzięczny (myślę, że nie tylko ja :) )

Owszem istnieje możliwość (w PA) by nie pokazywać maili użytkownikom (oprócz adminów), lecz nie rozwiązuje to problemu - sprawdzałem (proszę nie pytajcie jak).

Krótko mówiąc adresy e-mail moim skromnym zdaniem powinny być przechowywane w bazie. I tylko w bazie.

Moja templatka to rhuk_solarflare_ii

Pozdrawiam!

sogo
19-11-2006, 17:54
muszę Cię zasmucić, wszystko jest zapisywane tylko w bazie, nawet kropka w artykule którą postawisz. Nigdzie indziej. To co widzisz na stronie to są wyświetlane zapisy z bazy.
pozdr.

groove
19-11-2006, 18:23
nie nie
nie zrozumieliśmy się :)
wiem, że wszystkie informacje są zapisywane do bazy - nie ma najmniejszych wątpliwości.
Ale np. wejdź na stronę Kontakt... a tam jak byk stoi adres e-mail... na przykład admina strony
Na kompie (drugim, niepodłączonym do neta ze względu na poufne dane) testuję co jakiś czas cmsy i nie tylko. Nie mam nic do Jomelki - sam jej używam ("aż" od niespełna tygodnia :D). Gdy "strzelałem" do Joomli okazało się, że na 25 uderzeń robotów ich skuteczność wynosiła coś koło 70%, bo nie wszystkie roboty są "szkodliwe"). OK... sam poszukam i załatam odpowiednie dziurki :)
Pozdrawiam!

Dylek
19-11-2006, 21:21
Ale przeciez pola w kontakcie mozesz ukrywac - nie o to Ci chodzi?

stone
19-11-2006, 21:24
Dodatkowo jest mambot z funkcją cloak który powineś mieć aktywny, ale jego skuteczności nie znam, choć wydaje się że powinna być dobra.