PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla krok 4 konfiguracja bazy danych



Midfielder7
24-08-2011, 23:38
Witam wszystkich.
Założyłem konto na friko.pl
Wgrałem joomla 1.7 na ftp i mam problem w kroku 4 instalacji. Otórz pojawia się błąd:
'Could not connect to the database. Connector returned number: 2'
Proszę o pomoc jak poprawnie należy uzuełnić te pola w kroku 4 instalacji.


Na friko.pl założyłem bazę danych. Na stronie mam takie oto informację:
Host:ftp.friko.pl
nazwa hosta: test.xorg.pl
a jak wejdę w zarządzanie bazy danych to mam serwer/host:mysql3.ph-hos.osemka.pl

Którą z tych nazw powinienem wpisać w 'host name'?

Z góry dziękuję za pomoc.

zwiastun
25-08-2011, 00:08
Zapytaj usługodawcę. Ale najpewniej mysql3.ph-hos.osemka.pl

Siajo
25-08-2011, 14:10
Ja bym się szczerze zastanowił nad friko.pl . Próbowałem postawić tam instalację Joomli 1.6 i za nic w świecie nie chciała ruszyć. W instalatorze mają wyłącznie Joomlę w wersji 1.0 i z każdą wyższą wersją są problemy w działaniu - niestety.

Niech świadczy o tym wypowiedź zespołu Friko w tym wątku: http://forum.friko.pl/joomla-1-5-1-6-t29.html


Instalację da się przeprowadzić, ale co do poprawności działania to nie ma pewności.

Polecam CBA ze swej strony- sprawdzony - najnowsze wersje śmigają aż miło. Z Friko nie ma się co męczyć.

Pozdrawiam

Gajos111
30-08-2011, 00:19
Mam ten sam problem na nazwie.... prosba o pomoc.

btw.co oznacza wartość 2?

zwiastun
30-08-2011, 00:24
2 - Nie ma połączenia z bazą danych, np. niepoprawna nazwa serwera w pliku konfiguracyjnym

Gajos111
30-08-2011, 00:30
macie moze screen jak powinien wyglądać poprawnie wypelniony formularz w krok 4 (1.7)? nie wiem co jest nie halo..

thx zwiastun:up:

zwiastun
30-08-2011, 00:44
http://wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.6._Szybki_start/Instalacja_Joomla!

poznanska13
05-09-2011, 01:41
Administratorze zwiastunie - brak strony o tym tytule - taka informacja wyświetla się po naciśnięciu podanego przez Ciebie linku. Mam podobny problem co Gajos111 - utknęłam w martwym punkcie, mimo że podążałam krok w krok za instrukcją umieszczoną na wiki-joomla. Tyle się naczytałam o tej joomli - "strona w 5 minut", "nie trzeba być informatykiem żeby stworzyć własną stronę" itd. Może to i prawda, tylko jak to sprawdzić, skoro przy instalacji już jest kicha? Instalowałam w swoim życiu mnóstwo programów, ale takiej "kiszki" jeszcze nie spotkałam. Czy ktoś ma jakąś SENSOWNĄ radę na wyjście z tego impasu?

zwiastun
05-09-2011, 02:40
Użytkowniczko @poznańska13.
1. Odnośnik rzeczywiście miał drobną usterkę - wystarczyło mu się jednak przyjrzeć, by odkryć na końcu znak wykrzyknika, który znalazł się poza łączem. Dopisanie tego znaku w adresie zaprowadziło by Cię na właściwą stronę. Warto zapamiętać na przyszłość, ze jeśli jakiś odnośnik prowadzi do Biblioteki, to taka strona na pewno istnieje, choć odnośnik może mieć jakąś usterkę (często właśnie ów końcowy wykrzyknik).
2. W 5 minut - i owszem - można załatwić różne potrzeby, między innymi i zainstalować Joomla!, który jest gotową witryną internetową, co nie znaczy, że po 5 minutach już będzie się rzeczywiście dysponować witryną. W naszych materiałach na pewno obietnicy, że w 5 minut zbudujesz atrakcyjną witrynę nie znajdziesz.
3. Nie trzeba być informatykiem ani by zainstalować Joomla!, ani by prowadzić działającą na Joomla witrynę. Jeśli jednak przyjęłaś tę informację, że można mało wiedzieć i umieć, to pewno dlatego, ze nie doczytałaś kolejnych informacji, z których wynika, że trzeba się będzie sporo nauczyć, a naukę zacząć od zaraz.
4. Taka "kiszka" na 99,9% ma swe źródło w pominięciu czegoś istotnego. Instalowałem J! setki razy i nie zdarzyło mi się napotkać "takeij kiszki" ani podobnej.
Może napisz, co za "kiszka"?

Gajos111
05-09-2011, 10:06
Wydaje mi się, że problem leży po stronie dostawcy serwera. Będę mógł to potwierdzić jak tylko wypróbuję instalację lokalną. @Poznańska13 - na jakim serwerze zainstalowałaś program? Mój fuck-up pojawiał się na nazwie....

poznanska13
05-09-2011, 10:15
Dzięki za odpowiedź :)
Ad. 1. - nie wystarczyło - nie jestem informatykiem, więc nie mam bladego pojęcia, czy wykrzyknik na końcu to przypadkowy znak, czy część odnośnika :(( Poza tym instalowałam XAMPP-a dokładnie wg tychże właśnie wskazówek (z wiki-joomla), krok po kroku, porównując dokładnie zrzuty ekranowe z poradnika z tym, co wyświetla się na moim ekranie podczas instalacji. Co ciekawe, ja instalowałam na Viście, a niemal równocześnie znajomy, który nie jest aż takim laikiem, przeprowadzał instalację na XP - z identycznym skutkiem, na który powoływało się też kilku forumowiczów proszących o pomoc.
Ad. 2. "5 minut" to, oczywiście skrót myślowy :)
Ad. 3. Mam w sobie gotowość do nauki - dlatego się w ogóle do tego zabrałam. Jestem grafikiem komputerowym i projektowałam już nie raz grafikę pod strony, lecz pomyślałam, że dobrze by było umieć postawić całą stronę, od a do z. Ponieważ nie mam czasu na dogłębne studia informatyczne, uznałam, że Joomla! to coś w sam raz dla mnie :)
A teraz przejdę do meritum:
- instalowałam XAMPP-a na Viście i XP (dokładnie wg instrukcji z wiki-joomla), po zainstalowaniu wyskoczyło okienko XAMPP CONTROL, o treści: Xampp Component Status Check failure [-2]. Current directory: C:\xampp. Run this program only from your XAMPP root director.
- zaczęłam instalować Joomlę:
a) w okienku sprawdzającym poprawność instalacji serwera i baz danych (chyba krok 2) wystąpiły dwie niezgodności: 1 - wyświetlanie błędów włączone (a powinno być wyłączone) i 2 - buforowanie wyjścia włączone (a powinno być wyłączone). Ponieważ nie jestem informatykiem, więc nie wiem nawet gdzie ewentualnie te opcje można zmienić. Mimo to, pojawiła się informacja, że Joomla i tak będzie działać (chociaż problemy mogą się pojawić jeśli będzie wchodził w grę inny serwer).
b) w kroku 4 (o czym sygnalizowali też inni forumowicze, którzy polegli przy instalacji) pojawiła się informacja, o niezgodności nazw baz danych - i tu ja też poległam :(

Jeśli można prosić o jakieś wskazówki, będę wdzięczna :))

zwiastun
05-09-2011, 10:26
Wielokrotnie powtarzana tu na Forum - skorzystać z JAMP-a
Jeśli XAMPP, to do wersji 1.7.3. Wersja 1.7.4 zawiera najnowsze wersje MySQL i PHP, z którymi Joomla! się jeszcze nie dogadał.

poznanska13
05-09-2011, 10:35
Na Apachu właśnie, czyli na lokalnym serwerze. Zainstalowałam cały pakiet XAMPP, zgodnie z radą z poradnika instalacji na wiki-joomla :( Dokładnie poległam w tym samym punkcie 4 - coś z tymi bazami danych jest nie tak - ale nie wiem co, bo jak już pisałam wcześniej, nie jestem informatykiem tylko grafikiem komputerowym z ambicjami na okiełznanie Joomli :))

zwiastun
05-09-2011, 10:38
Nie wiem, co Ci mam jeszcze odpisać, napisałem to wyraźnie powyżej - najpewniej masz zainstalowanego XAMPP-a w wersji 1.7.4. Odinstaluj i zainstaluj wersje 1.7.3 (wcześniejsze wersje można pobrać z http://sourceforge.net/projects/xampp/files/). Alternatywnie i wygodniej oraz pewniej - skorzystać z www.jamp.joomla.pl