PDA

Zobacz pełną wersję : Virtemart - menu



shaka
25-08-2011, 12:11
Witam Serdecznie

Na początku wspomnę że pierwszy raz mam do czynienie z Joomla. Wcześniej pracowałem i pisałem modyfikacje do innych CMS'ów. Mam problem z Virtemart'em. Po godzinie udało mi się ja zainstalować, gdyż znalazłem do tego odpowiedni tutorial. Teraz mam owe problemy:

1) Czy moduł posiada dodatkowe menu i jak je włączyć.
2) a)Jak wyłączyć menu na tym module które nie jest mi potrzebne. Typu (ostatnie 10 artykułów, partnerzy itp).
b) Czasem owe menu prawej strony są a czasem znikają o co chodzi ?
3) Wyświetla mi 4 kategorie w jednej linii, jak zmienić tą ilość. Ewentualnie, gdzie i który szablon edytować.

Szukałem odpowiedzi na różnych stronach. Czytałem także poradniki. Ale jak się okazywało były one nie na temat lub były napisane tak, że ciężko było cokolwiek z nich wywnioskować.

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

zwiastun
25-08-2011, 13:05
Najogólniej - wynika to z reguł działania Joomla. Moduł są przypisywane do stron/pozycji menu. Jeśli nie jest przypisany, to go nie widać.
Pytanie: jak wyłączyć menu na tym module, które nie jest mi potrzebne - to nie jest menu, to są moduły. Po prostu wyłączasz publikację tych modułów w menedrzeże Rozszerzenia - > Moduły

Jdwind
25-08-2011, 13:06
Jakby tak po kolei:

1) Czy moduł posiada dodatkowe menu i jak je włączyć.
Jaki moduł? VM to komponent, moduły możesz instalować w Joomla do niego.

2) a)Jak wyłączyć menu na tym module które nie jest mi potrzebne. Typu (ostatnie 10 artykułów, partnerzy itp).
Trudno zrozumieć, o co pytasz.

2)b) Czasem owe menu prawej strony są a czasem znikają o co chodzi ?
Jeszcze trudniej niż wyżej

3) Wyświetla mi 4 kategorie w jednej linii, jak zmienić tą ilość. Ewentualnie, gdzie i który szablon edytować.
Wchodzisz na zapleczu w Komponenty > VirtueMart > Konfiguracja > zakładka Witryna tam szukasz "Produktów w rzędzie". Żeby zmienić już istniejące kategorie wchodzisz w Produkty (menu po lewej w Komponenty > VirtueMart , następnie Kategorie, wchodzisz w wybraną kategorię i zmieniasz ilość produktów w wierszu.
Resztę pytań musisz doprecyzować.

shaka
25-08-2011, 13:38
Przed chwilą doinstalowałem moduł mod_virtuemart - pojawiło mi się menu z koszykiem itp. O to mi chodziło. Myślałem że takie coś instaluje się automatycznie po instalacji komponentu.

Co do tego menu. Jak wchodzę do linku:index.php?option=com_virtuemart widzę tylko moduły z lewej strony, po jakimś czasie jak wygasną ciasteczka lub przejdę do kategorii po przez mod_vm pojawiają się te z prawej w ogóle nie potrzebne jak: Nowości, Partnerzy, Popularne i zajmują nie potrzebnie miejsce. Jak to powyłączać. Krok po kroku..

zwiastun
25-08-2011, 13:45
Czy jest Ci znany ten poradnik?
http://wiki.joomla.pl/index.php/VirtueMart
Wyłączanie modułów - proszę zapoznać się z odpowiednim ekranem pomocy (też dostępne w naszej Biibliotece)