PDA

Zobacz pełną wersję : JCE - problem z instalacją langpack_pl-PL_jce15_1.5.7



mastwurf
25-08-2011, 13:02
Witam wszystkich,

jak w tytule. Przy próbie instalacji (zarówno postaci rozpakowanej jak i z zipa) za pomocą instalatora komponentu administracyjnego JCE dostaję komunikat:


Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.
JInstaller::install: Nie udało się skopiować: NN/public_html/nowa/tmp/langpack_pl-PL_jce15_1.5.7/ to NN/public_html/nowa/administrator/language/pl-PL/

Spojrzałem na prawa dostępu do administrator/language i okazuje się, że en-GB są 0777, a pl-PL 0755. Po zmianie tych ostatnich na 0777 przy próbie instalacji rozpakowanego folderu jest jak powyżej a z zipa dostaję white screen i błąd PHP:


Warning: require_once(NN/public_html/nowa/administrator/components/com_jce/adapters/.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in NN/public_html/nowa/administrator/components/com_jce/models/installer.php on line 58

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'NN/public_html/nowa/administrator/components/com_jce/adapters/.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in NN/public_html/nowa/administrator/components/com_jce/models/installer.php on line 58

Help!!!
Joomla 1.5.20

zwiastun
25-08-2011, 13:10
Czy instalacja innych rozszerzeń przebiega bez problemów?

mastwurf
25-08-2011, 13:14
Dziękuję za szybką reakcję. Jeśli chodzi o rozszerzenia samego Joomla, to tak. Zainstalowałem aiContactSafe, swMenuFree, SmartFormer no i sam JCE.

zwiastun
25-08-2011, 13:16
To spróbuj instalacji metodą z katalogu.

mastwurf
25-08-2011, 13:20
Wtedy dostaję wyżej cyt. informację, że skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.

---------- Post dodany o 11:20 ---------- Poprzedni post był o 11:19 ----------

Zresztą język polski pojawia się na chwilę na liście dodatków JCE, ale z czerwonym wykrzyknikiem

zwiastun
25-08-2011, 13:37
Prawa dostępu do katalogów z plikami języka polskiego winny być ustawione na 755, jak zresztą do wszystkich innych katalogów. Zmiana praw na 777 była więc zupełnie niepotrzebna, a mogła spowodować "przejęcie własności" katalogów przez proces FTP, co powoduje, że dla Joomla! katalog przestał być dostępny. Prawdopodobnie więc trzeba zresetować prawa własności do katalogu, ale to tylko przypuszczenie.

mastwurf
25-08-2011, 13:46
Zresetowałem, cały czas to samo. W mojej instalacji Joomla katalogi mają prawa 0777 i 0755 na przemian (sam nic tam nie ustawiałem)