PDA

Zobacz pełną wersję : Nawigacja między artykułami.



Psrzemek
25-08-2011, 13:32
Mam taki problem z nawigacją na stronie głównej. Wygląda ona tak:

<< pierwsza < poprzednia 1, 2.. następna > ostatnia >>

Chciałbym się pozbyć tych strzałek albo zastąpić nazwy "pierwsza" itd. tymi właśnie strzałkami.

Będę wdzięczny za pomoc.

zwiastun
25-08-2011, 13:38
Odszukaj w plikach językowych (bodaj pl-PL.ini) odpowiednie klucze i zmień wartości

Psrzemek
25-08-2011, 15:09
Odszukaj w plikach językowych (bodaj pl-PL.ini) odpowiednie klucze i zmień wartości

W pliku pl-PL.ini znalazłem jedynie takie coś:

&LT=&laquo;
&GT=&raquo;

Jednak po usunięciu tego, nadal problem pozostaje. Aby było ciekawiej, gdy usunę/zmienię nazwę (również z tego pliku) np. "ostatnia", to ten napis wtedy się zmienia...

zwiastun
25-08-2011, 15:32
Nie rozumiem, co piszesz.
Odszukane klucze definiują podwójne nawiasy kątowe << oraz >> (tylko mniejsze, niż te, które tu zobaczysz). A ty chciałeś zastąpić słowa "pierwsza" "ostatnia", więc tych musisz poszukać i dokonać zmiany tekstu np. "pierwsza" na &lt; co da <

Psrzemek
25-08-2011, 15:41
Nie rozumiem, co piszesz.
Odszukane klucze definiują podwójne nawiasy kątowe << oraz >> (tylko mniejsze, niż te, które tu zobaczysz). A ty chciałeś zastąpić słowa "pierwsza" "ostatnia", więc tych musisz poszukać i dokonać zmiany tekstu np. "pierwsza" na &lt; co da <

Źle mnie zrozumiałeś. Podmieniam tak jak mówisz i wszystko chodzi w porządku, ale nadal pozostają "<" znaki, a chcę je całkowicie usunąć.

Tak chcę, aby wyglądało:

<< < 1, 2.. > >>

A tak wygląda po podmianie:

<< << < < 1, 2.. > > >> >>

zwiastun
25-08-2011, 16:15
Staram się rozumieć, ale zbytnio się nie da, gdy piszesz, że chcesz usunąć znaki < całkowicie, a w tym, co chcesz mieć, wypisujesz te znaki. Napisałeś również, że: "Chciałbym się pozbyć tych strzałek albo zastąpić nazwy "pierwsza" itd. tymi właśnie strzałkami. "
Zmian treści i wyglądu stronicowania (paginacji) można dokonać korzystając z techniki nadpisywania szablonem. W materiale objaśniającym technikę nadpisywania szablonem na wiki znajdziesz więcej szczegółów.
http://wiki.joomla.pl/index.php/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_nadpisywania_szablon em

Psrzemek
25-08-2011, 16:27
Dzięki wielkie. Przeczytam sobie to i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Tor_
27-08-2011, 22:31
A może by tak Firebug :)

zwiastun
28-08-2011, 10:28
Firebug w tym przypadku niewiele da, trzeba zmodyfikować nieco skrypt tworzący paginację :)

Tor_
28-08-2011, 11:52
Ale On twierdzi że chce usunąć strzałki .Ale potem zastąpić nazwy strzałkami :) Na moje skromne rozumowanie to wygląda tak
&lt;&lt;
<span class="pagenav">pierwsza</span>
&lt;
<span class="pagenav">poprzednia</span>
<span class="pagenav">1</span>
<a class="pagenav" href="....."

zwiastun
28-08-2011, 12:21
Ja zrozumiałem, że chce usunąć strzałki, które są separatorami

Psrzemek
28-08-2011, 21:34
Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Zanalizuję w najbliższym czasie Twoją propozycję.

W Firebugu w ff lub w w Chromie przez "zbadaj element" fajnie te "strzałki" widać, i szkoda, że nie można ich tak łatwo usunąć jak np. w firebugu, ale będę kombinować.

zwiastun, chcę zrobić dokładnie coś takiego, co napisał użytkownik Tor_.

zwiastun
28-08-2011, 21:48
I dlatego Firebug Ci w tym niewiele pomoże.
PS
Nadpisywanie szablonem też Cię, niestety, za daleko nie zaprowadzi (jak wcześniej sądziłem, nie sprawdziwszy). Trzeba dokonać modyfikacji dodatku content/pagenavigation.php

Tor_
29-08-2011, 09:56
Nie jestem pewny ale chyba chodzi o ten fragment kodu

Line 177 from
. JText::_( '<' ) . $pnSpace . JText::_( 'Prev' ) . '</a>

Line 196 from
. JText::_( 'Next' ) . $pnSpace . JText::_( '>' ) .'</a>

Psrzemek
29-08-2011, 12:55
Tor_, dokładnie te same linijki kodu przykuły moją uwagę, jednak gdy tak na szybkiego usunąłem je i odświeżyłem (kilkakrotnie) stronę, to niestety nadal owe strzałki występują. Mocno mnie to zdziwiło..., ale będę kombinować. Póki co mam teraz inne, większe problemy z tym szablonem, ale miejmy nadzieję, że sobie jakoś poradzę. Ewentualnie znów poproszę o pomoc.

Dziękuję Tor_ oraz Tobie zwiastun.