PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z templatkami



lasochamarek
25-08-2011, 22:32
Witam
Piszę na tym forum pierwszego posta, liczę więc na wyrozumiałość. Mam ogromny problem z wgraniem mojego szablonu, ale co zauwazyłem problem jest także z innymi, nie koniecznie mojego autorstwa. Projektuje templatki za pomocą programu Artisteer zuaktualizowanego do ostatniej wersji, która umożliwia tworzenie pod Joomla! 1.6, 1.7. Więc zacząłem przygotowanie nowego szablonu i chcialem umieścić go w moim systemie. Jednakże co mi się ukazało. Wyświetliła mi się strona z bannerem i treścią ze strony głownej. Brakowało menu górnego, bocznego, nie pokazały mi się też modułu, które zainstalowałem. Taki sam problem wystąpił, gdy zainstalowałem inny szablon pobrany z internetu. Gdzie robie źle? W 1.5.23 nie mialem takiego problemu. Proszę o pomoc.

Gall Anonim
25-08-2011, 22:40
Loteria, Artisteer 3.1.0.5280 generuje prawidłowo pozycje templatek - i są one wpełni funkcjonalne.
Więc błąd jest po Twojej stronie
__________________________________________________ ______________________
Cześć
@Pyziak :)

pyziak
25-08-2011, 22:40
Artisteer jest programem komercyjnym, zakładam że jesteś legalnym posiadaczem, więc zapytaj u twórcy, a co robisz źle tego nie wie nikt, nie ma najmniejszego problemu z instalacją szablonów pod Joomla 1.7, o ile są one przystosowane do tej wersji.

lasochamarek
25-08-2011, 22:42
ale dlaczego nie wczytuje mi prawidlowo innych szablonów udostępnianych w Internecie. Mam wtedy ten sam problem co z Artisteerem. Miał już ktoś coś podobnego?

dodam, że zmieniąjąc szablony domyślnie zainstalowane w systemie, nie robią problemu.

Gall Anonim
25-08-2011, 22:48
Co to znaczy - jakie objawy

lasochamarek
25-08-2011, 22:52
Nie ma nic oprócz banneru i tresci ze strony głownej (brak menu lewego, dodatków z prawej strony). dodam, że nic nie modyfikowałem w zapleczu zaraz po zainstalowaniu systemu. powinny ukazać sie przykładowe dane tak jak w joomla 1.5. problem nie występują gdy przywróce domyślnie zainstalowaną templatkę.

Gall Anonim
25-08-2011, 22:55
To może tak sie pobawisz definiowaniem pozycji dla modułów oraz tego gdzie mają być wyświetlane - bo mam wrażenie że coś tutaj krzaczysz.

lasochamarek
25-08-2011, 22:59
w tym rzecz, że zainstalowalem tylko templatke nic wiecej. brak jakiekolwiek modyfikacji - domyślna zawartości witryny.

Gall Anonim
25-08-2011, 23:01
No to się zabierz do roboty i nie czaruj że coś nie hula :)

lasochamarek
25-08-2011, 23:03
gdyby wiedzial, gdzie popełniłem błąd to nie napisałbym tego posta.

Gall Anonim
25-08-2011, 23:16
w tym rzecz, że zainstalowalem tylko templatke nic wiecej. brak jakiekolwiek modyfikacji - domyślna zawartości witryny.
To zmodyfikuj/przekonfiguruj bo są zdefiniowane inne nazwy pól - all.
Twój błąd - za dużo piszesz, za mało czytasz i szukasz.

lasochamarek
25-08-2011, 23:19
wywalilem wszystko i zainstalowalem system od nowa. okazuje sie ze jednak to mój błąd. zobacze zaraz na artisteer...

tu z kolei wyskakuje mi błąd;

joomla17\templates\majkelik\functions.php on line 165

Gall Anonim
25-08-2011, 23:24
Wystarczy że wejdziesz na wiki i poczytasz o konfiguracji modułów

lasochamarek
25-08-2011, 23:26
dobra to poszukam