PDA

Zobacz pełną wersję : Kod HTML w artykułach nie działa poprawnie



Kulajson
26-08-2011, 00:14
Witam.
Mam mały problem z html przy pisaniu artykułów.
Mianowicie gdy klikam w odnosnik do kodu HTML aby wkleić jakiś wiersz np. aby umieścić film z youtube.com to niby wszystko wprowadza się ładnie, zatwierdzam ale filmik jest nie widoczny w arcie. Dzieje się tak z innymi rzeczami np. proste pogrubienie tekstu czy tabelki.

Drugi problem dotyczy mozliwosci tworzenia tabel z panelu joomli w edycji nowego artykułu. Gdy klikam w odnosnik ktory powinien mi stworzyc tabelke, on nie działa, kompletnie nic sie nie dzieje.

Czy ktos moze pomoc ?

Gall Anonim
26-08-2011, 09:38
1. Na jakim poziomie Masz faktyczny dostęp (administrator/czy wyżej)?
2.Czy kod jest "czyszczony" po zatwierdzeniu/zapisz (usuwany)?
3.Która wersja Joomla?
4.Czy działo się tak od początku?
5.Czy zainstalowałeś ostatnio coś nowego?
Pzdr

Kulajson
26-08-2011, 11:27
1.Dostep z Administratora (loguje się nie przez strone tylko przez panel administarcyjny)
2.Po zapisaniu kodu html okienko z edycją kodu się zamyka i wraca do okna edycji artykułu. Po otworzeniu na nowo edycji kodu nie ma skryptu ktory wkleilem i zatwierdziłem.
3.wersja to 1.5.20 z włączoną opcją tryb zgodności do 1.0
4.Jesli chodzi o działanie wczesniej to działał kod html bo wklejałem filmiki z youtube, ale tworzenie tabel niestety nie działało od poczatku.
5.Instalowałem kilka rzeczy ale ogolnie zadnej z nich nie używam.

Czy jest mozliwosc że wyłaczyłem jakis moduł/komponent odpowiadajacy za to?

Gall Anonim
26-08-2011, 11:44
albo poprawisz uprawnienia dostępu administratora
albo hop na poziom Główny administrator
bo ewidentnie czyści Ci kod
Co do yuotube
znajdź sobie plugin pozwalający go wpasowywać/wrzucać wszędzie.
Pzdr

zwiastun
26-08-2011, 11:48
@Gall Anonim: gdybym był @Kulajsonem, pewno dalej nie wiedziałbym co zrobić. Jaki plugin masz na myśli, bo masz?
@Kulajsonen: Przejrzyj dokładnie opcje filtrowania kodu w Artykuły wszystkie -> Preferencje.

Gall Anonim
26-08-2011, 12:06
@Gall Anonim: gdybym był @Kulajsonem, pewno dalej nie wiedziałbym co zrobić. Jaki plugin masz na myśli, bo masz?
A to Ty nie wiesz
że ja mam demencję starczą.
Ale czasami cosik mi się przypomni,:D
a. tutaj (http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/multimedia-channels/video-channels)
b. tutaj (http://extensions.joomla.org/extensions/social-web/multimedia-channels/video-channels/3659)
Pzdr

Kulajson
26-08-2011, 12:38
albo poprawisz uprawnienia dostępu administratora
albo hop na poziom Główny administrator
Pzdr

Wybacz ale nie wiem co masz na mysli/jak to zrobic.

A co do modułu zeby wsadzac filmiki z youtube to zainstalowałem juz jakis ale nie jestem z niego zadowolony. Chodzi o rozmiary okna. Jak wklejalem kod html ze strony youtube to operowalem wielkosciami okienka z filmem. W jedym arcie wieksze w drugim mniejsze. Przy module mam ciagle jedna wielkość a jak zmieniam w ustawieniach to zmieniają się od razu wszystkie ktore moduł obsługuje. Chodzi mi o AllVideos (by JoomlaWorks)

a_m
26-08-2011, 12:49
Przy module mam ciagle jedna wielkość a jak zmieniam w ustawieniach to zmieniają się od razu wszystkie ktore moduł obsługuje. Chodzi mi o AllVideos (by JoomlaWorks)
zajrzyj sobie do dokumentacji (http://www.joomlaworks.gr/content/view/35/41/) a zobaczysz, że wielkością filmu można sterować

Kulajson
26-08-2011, 14:58
no dobrze ale co z tworzeniem tabel i z wklejaniem innych skryptów?

zwiastun
26-08-2011, 15:07
Czy odwiedziłeś www.wiki.joomla.pl? Czy poszukałeś i znalazłeś w Ekranach pomocy informacji na temat filtrowania treści (w opcjach/parametrach/preferencjach artykułów)?

Tor_
30-08-2011, 19:43
Jak masz ustawione opcje filtrowania w artykułach

Gall Anonim
30-08-2011, 19:57
=> @Tor_ <= może czytaj wszystkie posty z wątku, nie tylko otwierający.

Kulajson
31-08-2011, 19:40
No dobra ale co w tych preferencjach włączyc aby pojawiło się na nowo tworzenie tabel? i wklejanie filmów?

Opcje filtrowania mam ustawione tak:

Filtr grup:Zaplecze

Filtr typów: czarna lista

Filtr atrybutów i załączników: nic nie jest wprowadzone.

Gall Anonim
31-08-2011, 20:27
Jak mniemam znikeło Ci nie tylko to ale i parę innych rzeczy, więc do pluginów i konfiguracja edytora TinyMCE na rozszerzony.
All

Kulajson
01-09-2011, 12:46
Edytor jest włączony i tryb pracy jest rozszerzony. Parametry rozszerzone są wszystkie na tak/włącz

---------- Post dodany 01-09-2011 o 12:46 ---------- Poprzedni post był 31-08-2011 o 20:47 ----------

więc dalej nie ma rozwiązania

Gall Anonim
01-09-2011, 13:18
@Kulajson
daj komuś na priv dostęp do zaplecza na poziomie Super Administratora i sprawa prawdopodobnie zostanie rozwiązana w parę minut - bo rozwiązanie coś czuję jest banalne, a wchodzi tutaj w grę prawdopodobnie błędne rozumienie informacji przez którąś ze stron.
Pzdr