PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! 1.6.3 - nie wykrywa aktualizacji i nie chcę instalować komponentów



Jaro070
26-08-2011, 18:36
Witam,

Mam problem z J!1.6.3. Nie chcę mi wykrywać aktualizacji. Po kliknięciu w "Znajdź Aktualizację" piszę "W tej chwili nie ma żadnych dostępnych aktualizacji. Sprawdź później.", a przecież powinna być dostępna aktualizacja do nowszej Joomli, a przynajmniej do komponentów (CKEditor, JCE, Phoca Gallery, Phoca Maps, Phoca Template). Dodatkowo mam problem z instalacją komponentów. Chcę instalować komponenty poprzez "Instaluj z WWW". Wklejam adres paczki (np. http://hdwebplayer.com/downloads/com_webplayer_1.4_free.zip) do pola "Adres pakietu" i klikam na "Instaluj" i pojawia się napis "Nie powiodło się połączenie z serwerem: failed to open stream: no suitable wrapper could be found
Nieprawidłowy adres". Pomoże mi ktoś w naprawieniu tego?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

palyga007
26-08-2011, 18:38
Ileż można...
I co my mamy z tego wywnioskować?

Co to za serwer? darmowy/płatny itp itd

Jaro070
26-08-2011, 20:29
A właśnie zapomniałem. Serwer mam w 1and1.pl .

A co macie z tego wywnioskować? Nie wiem. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i udało mu się go jakoś rozwiązać.

alex51
27-08-2011, 07:11
Witam,

Mam problem z J!1.6.3. Nie chcę mi wykrywać aktualizacji. Po kliknięciu w "Znajdź Aktualizację" piszę "W tej chwili nie ma żadnych dostępnych aktualizacji. Sprawdź później.", a przecież powinna być dostępna aktualizacja do nowszej Joomli,
Sposoby aktualizacji były wielokrotnie opisywane na naszym forum. Najprostszym rozwiązaniem jest wgranie przez FTP plików z pobranej i rozpakowanej paczki uaktualnienia i nadpisanie nimi plików systemowych znajdujących się na serwerze. Można też skorzystać ze sposobu przedstawionego w znakomitym poradniku (http://www.youtube.com/watch?v=M4dwM_s8j0U) i użyciu komponentu Admin Tools. Za jego pomocą można bezproblemowo zaktualizować Joomla! z dowolnej, starszej wersji 1.6.x do najnowszej 1.6.6 a następnie do aktualnie obowiązującej wersji 1.7.0.

a przynajmniej do komponentów (CKEditor, JCE, Phoca Gallery, Phoca Maps, Phoca Template). Bynajmniej, aktualizacja Joomla! obejmuje jedynie jego pliki systemowe. Wszelkie doinstalowane komponenty, moduły czy dodatki należy aktualizować samodzielnie.


Dodatkowo mam problem z instalacją komponentów. Chcę instalować komponenty poprzez "Instaluj z WWW". Wklejam adres paczki (np. http://hdwebplayer.com/downloads/com_webplayer_1.4_free.zip) do pola "Adres pakietu" i klikam na "Instaluj" i pojawia się napis "Nie powiodło się połączenie z serwerem: failed to open stream: no suitable wrapper could be found
Nieprawidłowy adres". Pomoże mi ktoś w naprawieniu tego?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam. Zalecam przetestować instalowanie z pakietu, dostępne w pierwszej, widocznej od góry opcji instalatora Joomla!.

Jaro070
29-08-2011, 14:49
Ok, dzięki za pomoc.

beskidek
17-12-2011, 19:58
Sposoby aktualizacji były wielokrotnie opisywane na naszym forum. Najprostszym rozwiązaniem jest wgranie przez FTP plików z pobranej i rozpakowanej paczki uaktualnienia i nadpisanie nimi plików systemowych znajdujących się na serwerze. Można też skorzystać ze sposobu przedstawionego w znakomitym poradniku i użyciu komponentu Admin Tools. Za jego pomocą można bezproblemowo zaktualizować Joomla! z dowolnej, starszej wersji 1.6.x do najnowszej 1.6.6 a następnie do aktualnie obowiązującej wersji 1.7.0.
Super poradnik ... myślałem że tego procesu nie przejde ale się udało. Przy aktualizacji z 1.6.3 do 1.7.3 jest moment gdzie wydaje się że akualizacja się zawiesiła i wtedy trzeba zrobic back w przegladarce oraz ponowić aktualizacje. Troche to dziwne ale wyglada na to że działa.