PDA

Zobacz pełną wersję : Googlemaps Plugin i zły googlemaps api code



Nightmare Z
27-08-2011, 01:02
Witam,
Zainstalowałem na swojej witrynie (joomla 1.6.5) Googlemaps plugin (http://extensions.joomla.org/extensions/maps-a-weather/maps-a-locations/maps/1147)
Klucz wygenerowałem dla strony głównej. Korzystam z API 2.x

Umieściłem mapę w jednym z artykułów, jednakże przy próbie wejścia wyskakuje "Ta witryna wymaga innego klucza interfejsu API Map Google. Nowy klucz można wygenerować pod adresem http://code.google.com/apis/maps/signup.html"

Po zmianie API na 3.x mapka działa bez problemów ale tylko na google chrome, na innych nic się nie wyświetla.

W czym może tkwić problem? Czy należy wygenerować klucz dla dokładnego adresu artykułu w którym umieszczamy mapkę?

Jola
27-08-2011, 01:49
Witam,
klucz generuje się dla adresu witryny. Jednak dla Googlemaps jest istotne czy adres zawiera www czy nie :)

Nightmare Z
27-08-2011, 08:41
Generowałem dla adresu zawierającego www

Gall Anonim
27-08-2011, 11:38
Więc dodaj plugin do canonicalizacji witryny - wówczas niezależnie od sposobu wpisania adresu witryny będzie Ci lądował na zdefiniowanym (z lub bez przedrostka www).
Pzdr

Nightmare Z
28-08-2011, 10:59
A czy to wpłynie na google maps?
kod wygenerowałem dla adresu z www i tez wchodzę w zakładkę z adresem www a mimo to wyskakuje wspomniany błąd, więc czy to przyniesie efekt?

pozdrawiam

Gall Anonim
28-08-2011, 11:01
Zrób canonicalizację (po instalacji uruchom i skonfiguruj plugin front i zaplecze)
i dopiero wówczas wygeneruj kod.
A i jeszcze jedno - po co podawać ci jakiekolwiek wskazówki skoro nie próbując poddajesz je w wątpliwość?

Nightmare Z
28-08-2011, 23:48
spokojnie, nic nie poddaje w wątpliwość, po prostu ostatnio słabo z czasem stoję, chciałem się tylko upewnić, mój błąd.
Czy ten plugin się do tego nada? http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/seo-a-metadata/11038 ?

Ciężko znaleźć coś dla joomli 1.6 albo ja mam ciężko ;)

Wypróbowałem 2 pluginy dla 1.5: plgSystemCanonicalization i OZTechnonical Plugin
Efekt: nie wyskakuje już wspomniany komunikat ale mapka nadal się nie pojawia

Gall Anonim
29-08-2011, 00:25
Daj link do strony'

Nightmare Z
29-08-2011, 01:18
Zrobiłem kilka testów i co się okazało:
test1: włączona canonicalizacja + api 2
Mapka wyświetla się w Operze, IE, Chrome. Nie wyświetla w FF
test2: wyłączona canonicalizacja + api3
identyczna sytuacja, wszędzie dobrze tylko nie wyświetla się w FF

a adres to www.wakacjenamazurach.cba.pl/lokalizacja

Gall Anonim
29-08-2011, 01:24
Może taki kluczyk:
ABQIAAAA8-LPluqCQr0ysIDFpy0r2RT8NHtNOENRqpRjYglWERGJDlhxQRSW Zf5bHE05xbZiEIp9-_K5bzDBlg

Jola
29-08-2011, 01:26
Czary mary - mapa jest tylko uciekła na prawo - popraw ostylowanie. :)

Nightmare Z
29-08-2011, 01:34
Rzeczywiście, a sprawdzałem to firebugiem kurczę :/

Czemu tylko w ff z tym problem jest -_-

__________________________________

Problemem było ostylowanie elementu z tytułem artykułu. Wystarczyło wyłączyć właściwość aby opływał elementy z lewej i działa jak powinno. Dziwny przypadek pojawiający się tylko na FF

Dziękuje wszystkim za pomoc i przepraszam za stracony czas.

pozdrawiam i zapraszam na Mazury ;)