PDA

Zobacz pełną wersję : szablon 1.7 na joomla 1.5



Jakubiak
28-08-2011, 22:12
Witam, mam takie pytanie z góry przepraszam jeśli kogoś uraziłem jego prostotą i banalnością. Będę miał zrobiony szablon na joomla 1.7 ale chciałbym go zainstalować na joomli 1.5.22 - i tu moje pytanie czy jest to możliwe bez żadnych zmian? i jeśli nie to jakie zmiany muszę wprowadzić aby mój szablon na joomla 1.7 działał w joomla 1.5.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

zwiastun
28-08-2011, 22:21
Poczytaj na www.wiki.joomla.pl o zmianach w szablonach w 1.6 w stosunku do 1.5 (1.7 = to samo), i spróbuj poprawić "w odwrotnym kierunku". Jeśli projektant nie użył jakichś specyficznych funkcji, powinno zadziałać.
http://wiki.joomla.pl/index.php/Aktualizacja_szablon%C3%B3w_Joomla_z_wersji_1.5_do _1.6

a_m
28-08-2011, 22:25
no i nie na Joomla! - 22, ale mamy .23 dla 1.5

Jakubiak
28-08-2011, 22:40
Dziękuję za odpowiedzi:-) a czy jak miałbym joomle 1.6 to mogę na nią zainstalować szablon 1.7 bez poprawki. Nie chcę nawet uciekać od zmiany kodowania szablonu ale mój ale nie mogę znaleźć komponentu "remository" na joomlę 1.7. Z góry dziękuję za odpowiedź

a_m
28-08-2011, 22:44
po co zamawiać szablon dla 1.7 skoro chcesz mieć 1.6 a do tego nie wiesz czy komponent na nich "pojedzie"?

zwiastun
28-08-2011, 22:44
Joomla 1.6 jest już "dead". Proponowałbym spróbować, czy Remository nie zadziała pod 1.7 (na witrynie testowej!).
Z poprzedniej odpowiedzi można wywnioskować, że między szablonami dla 1.6 i 1.7, przynajmniej teoretycznie, różnic w budowie i kodowaniu nie ma. W praktryce... jeśli projektant szablonu nie użył... itd., już pisałem :)

Jakubiak
29-08-2011, 09:47
dziękuję bardzo za pomoc w tym temacie - szczególnie Zwiastunowi. Już wszystko działa. W swoim temacie spotkałem się z krytyką "bardzo pomocnego" pana a_m, że użyłem złego oznaczenia joomli 1.5.22. Wg tego pana nie ma takiej joomli, a jest tylko 1.5.23 (cytat:"no i nie na Joomla! - 22, ale mamy .23 dla 1.5"). Ponieważ jestem początkujący, to chętnie zapytam się Was czy rzeczywiście nie ma takiego pakietu instalacyjnego skoro w internecie znajduję informacje o nim - http://docs.joomla.org/Joomla_1.5_version_history

zwiastun
29-08-2011, 12:29
Wypowiedzi tego typu, jak @a_m, należy odbierać jako istotne porady, a nie krytyki. To, że dostępny jest pakiet 1.5.22 nie oznacza, że należy jeszcze z niego korzystać. Dostępne są także i starsze pakiety, np. 1.5.3, nie mówiąc już o 1.0.3 czy 1.0.5. Z linii 1.0 ostatnie wydanie nosi numer 1.0.15 i takie powinno być zainstalowane, jeśli ktoś ma witrynę w J!1.0, aktualnym wydaniem z linii 1.5 jest J!1.5.23 i to powinno być zainstalowane/instalowane, jeśli ktoś się decyduje na tę wersję Joomla. Z następnej linii rozwojowej najnowszym wydaniem jest 1.7.0 i to powinno być instalowane/zainstalowane, z pewnym uznanym odstępstwem w tym przypadku. Ponieważ rozszerzenia kompatybilne z 1.6 mogą jeszcze nie być kompatybilne z 1.7, projektanci wydali wersję 1.6.6, aby niejako wybawić z kłopotu tych, którzy zdecydowali się przejść na 1.6 i chcą dbać o bezpieczeństwo swojej witryny (a warunkiem sine qua non bezpieczeństwa jest zainstalowanie najnowszej bezpiecznej wersji).

Na marginesie, to w ogóle wielu uczestnikom forum przydałoby się, gdyby przestali zakładać, że ktoś ich krytykuje, coś im udowadnia, itd. - na ile znam moderatorów (i siebie), to wszystkim przyświecają czyste intencje: udzielić takiej porady, żeby pytający teraz i w przyszłości łatwej radził sobie z takimi i innymi problemami.