PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po przeniesieniu z localhosta(Win) na serwer(linux)



kidzior
09-01-2006, 18:23
Mój problem przedstawia się następująco:

U siebie na localhoście (Krasnal serv) zainstalowałem joomla 103pl i powgrywałem komponenty etc.
Teraz chciałem wszystko wrzucić na serwer, gdzie strona ma być dostępna. Wgrałem bazę danych, pliki na FTP i zmieniłem configuration.php na wymagania serwera. Chyba jednak zrobiłem coś nie tak, ponieważ mam problem z błędem:

Warning: main(): Unable to access /usr/beta/beta/includes/compat.php50x.php in /mnt/c0d2p2/www/niezalezni/beta/includes/joomla.php on line 66

Warning: main(/usr/beta/beta/includes/compat.php50x.php): failed to open stream: No such file or directory in /mnt/c0d2p2/www/niezalezni/beta/includes/joomla.php on line 66

Fatal error: main(): Failed opening required '/usr/beta/beta/includes/compat.php50x.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /mnt/c0d2p2/www/niezalezni/beta/includes/joomla.php on line 66


Myslę, że własnie w configuration coś pokopałem. CHMODy są ok.
Jakieś propozycje?:confused:

kober
09-01-2006, 22:04
sprawdz sciezke w pliku konfiguracji czy masz poprawna "$mosConfig_absolute_path"

stone
09-01-2006, 22:21
Po ścieżkach patrzac raczej sa zmienione
Co do bledu wskazuje on iz nie ma badz ma zla nazwe plik /usr/beta/beta/includes/compat.php50x.php

Zdarza sie to czesem przy przegrywaniu ze pliki sie gubią, (zwłaszcza w windows commanderze) sprawdz czy ten plik jest oraz czy ma taka nazwe (zgodnosc wielkosci liter)
Natomiast poszukiwani tego pliku wskazuje iz masz php5 na serwrze, bylbym ostrozny bo joomla nie jest przystosowano do tej wersji php, a juz na pewno maga byc problemy z dodatkami

kober
09-01-2006, 22:30
hmm jak sa dobre skoro sa 2 rozne?

/usr/beta/beta/ i /mnt/c0d2p2/www/niezalezni/beta

stone
09-01-2006, 22:49
no faktycznie ciekawe, nie zauwazylem nawet, moze to mimo wszystko wina php5

kidzior
11-01-2006, 22:32
Okazało się, że xle ścieżkę podałem w pliku joomla.php. Już jest wszystko w najlepszym porządku. :)