PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to blad, czy nie blad :|



Jedi
20-11-2006, 15:19
Witam, nie bardzo moge uzyskac pomoc w trapiacym mnie problemie. Mianowicie w moje Joomli ( 1.0.11pl, XP SP2) przy kazdej probie zainstalowania czegokolwiek mam komunikat : Nie odnaleziono pliku instalacyjnego. Oczywiscie prawa zapisu sa ustawione na wlasciwe.
Najsmieszniejsza rzecza jest to ze przy instlowaniu templarek oczywiscie tez mam taki komunikat, ale ... jak klikne "dalej" to templarka jest tam gdzie byc powinna i dziala. Natomiast z komponentami i dodatkami juz tak wesolo nie jest. Bylbym wdzieczne za jakiekolwiek wskazowki.

Pozdrawiam.

sogo
20-11-2006, 18:38
z łaski swojej napisz czy to Twoja pierwsza instalacja na tym serwerze?, jaki i z jakimi parametrami ten serwer?
pozdr.

zwiastun
20-11-2006, 19:02
Na 99,9% przyczyna leży w plikach xml
Jeśli są źle kodowane, nie ma oznaczniea kodowania, ampersandy nie są ujęte jako encje, to zwykle wysiada.
Pisałem już o tym wiele razy.
Wystarczy spróbować otworzyć plik . instalacyjny komponentu (xml ) w IE i zobaczyć, gdzie leży byk, poprawić i będzie grało

Jedi
20-11-2006, 23:30
Przepraszam Sogo, server to home.pl standardowe ustawienia. Wczesniej instalowalem i bylo wszystko w porzadku.
Co do wypowiedzi Zwiastuna to : "ampersandy nie są ujęte jako encje" --:eek: ..wysiadam, musze jeszcze poczytac

zwiastun
21-11-2006, 00:59
ampersand to taki znaczek na tym samym klawiszu co 7
o wygląda tak: &
taki znaczek wymaga zapisu w plikach XML w postaci
&