PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja drugiej Joomli na subdomenie



Dalback
29-08-2011, 23:51
Witajcie,

Instalacja Joomla 1.5.23 została dokonana na subdomenie. Postawiona nowa baza danych oraz wgrana joomla bez żadnych danych. Podczas instalacji nie było żadnych problemów. Do PA bez problemu wchodzę i dokonuje zmian. Natomiast strona frontowa na subdomenie nie działa: Wyświetla się komunikat: "Jest to symbol zastępczy subdomeny "nazwa mojej subdomeny"

Co może być powodem? Jakieś sugestie ?

Wiem, że są możliwości wykorzystania jednej Joomli poprzez komponent na kilka adresów ale od tego modelu odszedłem.

zwiastun
29-08-2011, 23:58
Możesz zrobić obrazek tego komunikatu? Bo brzmi trochę - nazwijmy to - zabawnie.

wojsmol
30-08-2011, 02:55
Witam
Dalback Strzelam, że nie usunąłeś standardowego index.html tworzonego podczas zakładania subdomeny. Usuń ten plik i powinno być ok:)
zwiastun Obstawiam wykorzystanie tłumacza Google.
Pozdrawiam

Dalback
30-08-2011, 07:34
4310

@wojsmol jak człowiek nie ma głowy na karku to tak się właśnie dzieje ;) Po problemie, plik usunięty, działa aż miło.

Dziękuje za pomoc. W załączeniu screen z tą ciekawą wiadomością. :)

ewo51
08-11-2011, 15:10
Witam, mam podobny problem, ale nie wiem gdzie mam szukać wspomnianego
"standardowego index.html tworzonego podczas zakładania subdomeny". Zakładam że jest on do usunięcia na ftp? Proszę o informację.

Bazyl
08-11-2011, 16:18
Hej,

Plik masz w katalogu, na który wskazuje domena.
Zapyta hostingodawcę...

wojsmol
08-11-2011, 16:19
Witam
ewo51 Wspomnianego piku poszukaj na FTP w głównym folderze instalacji Joomla!, z którą masz problem.
Pozdrawiam

//edit
bazyl szybszy:)

Cześć @bazyl

fontos
23-03-2012, 22:45
Witajcie,

Mam juz jommle 1.5 zaistalowana. Chcialbym zrobic subdomene. Pytanie, czy musze ponownie zainstalowac caly pakiet instalacyjny jommla 1.5 do subdomeny czy wzstarczy jak tylko jakis inny szablon wgram jakos. Chodzi mi o to, ze moj chosting ma malo miejsca na instalowaniu kilka joomli na raz. Subdomena ma wygladac inaczej wizualnie (inny szablon).

dziekuje za pomoc, mam na dzieje ze wyraznie napisalem o co mi chodzi.

Bazyl
23-03-2012, 23:04
Witam,

Joomla 1.5 to już nie jest dobry pomysł -->> 2.5.3.
Subdomena to nowa strona, a więc nowa instalacja.

Nie rób subdomeny, a przypisz ten szablon którejś pozycji menu.

fontos
24-03-2012, 00:14
//prosze bardzo. Cytat całej wypowiedzi nie jest potrzebny. bazyl

Dziekuje za szybka odpowiedz i za cenne uwagi. Tak zrobie jak napisales.

Pozdrawiam