PDA

Zobacz pełną wersję : problem z walidacją J 1.7



slavo83
31-08-2011, 15:34
Witam, jestem nowy na forum, więc wybaczcie uchybienia wszelakie :spoko:

Operuję na Joomli 1.7 z wrzuconym szablonem hot_relief (kompatybilny z 1.6 i 1.7).
Witrynka jest już gotowa i śmiga, więc czas na małą promocję.
Chciałem się zabrać za pozycjonowanie zaczynając od walidacji i tu właśnie pojawił sie problem, mianowicie:
używając walidatora http://validator.w3.org pojawił się błąd i komunikat:

Sorry! This document can not be checked.
Sorry, I am unable to validate this document because on line 467 it contained one or more bytes that I cannot interpret as utf-8 (in other words, the bytes found are not valid values in the specified Character Encoding). Please check both the content of the file and the character encoding indication.
The error was: utf8 "\xB3" does not map to Unicode
.
Nie bardzo wiem gdzie szukać rozwiązania.

Dodatkowo chciałbym zapytać jakich dodatków najlepiej użyć do pozycjonowania.

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

palyga007
31-08-2011, 17:12
link do strony.

slavo83
31-08-2011, 17:31
link do strony.

http://www.levkovitzfoto.com.pl

prawo-klik myszy zablokowany skryptem ale sobie z tym poradzisz :D

palyga007
31-08-2011, 17:45
Ogólnie oczywiście wygląd to nie moja sprawa, ale : padaka
Strona prosta jak konstrukcja cepa, a nawet menu się nie wyświetla poprawnie. (ostatnia pozycja przeskakuje mi do następnego wiersza)

Dopisywałeś coś ręcznie w plikach szablonu?
Sprawdź na innej Joomla! instalując świeży Szablon bez tych "bogactw" w sekcji head i innych zapewne dodanych przez Ciebie tworów.

neo_fox
31-08-2011, 17:49
prawo-klik myszy zablokowany skryptem ale sobie z tym poradzisz :D

I po jaką cholere???!!!!
Never change the browser behavior!!!!

Szablon prawdopodbnie był edytowany i zapisany niepoprawnie, znaczy się nie w utf-8
Zobacz:


<!-- Wykonanie:<a href="mailto:slavo83@interia.pl;">S�awomir Galus</a><br /> -->


Nota bene szablon jest tragiczny. Pomijając fakt że wygląda strasznie to jeszcze ma tyle kodu JavaScript i CSS inline że się płakać chce

palyga007
31-08-2011, 17:51
@neo_fox Witaj:)

@slavo83

Daruj sobie te śmieszne skrypty "rzekomo" zabezpieczające witrynę. Nie będę zaśmiecał miejsca na serwerze, ale zrobienie zrzutu ekranu, podejrzenie kodu, wydrukowanie twojej strony nie nastręczyło mi żadnych trudności.

Pozdrawiam.

neo_fox
31-08-2011, 18:04
@neo_fox Witaj:)


Siemanko ;)

Mnie najbardziej tego typu skrypty wkurzają bo prawego klawisza myszki używa się do wielu rzeczy. Ja mam na przykłąd w zwyczaju otwierać strony w nowej zakładce i do szału mnie doprowadza jak ktoś mi się do mojej przeglądarki wchrzania.

A jak będę tego typu zdjęcia potzrebował to jest tego od zabicia na http://www.sxc.hu/, http://www.deviantart.com/ czy nawet na Flickr. I to zupełnie legalnie

palyga007
31-08-2011, 18:18
@noe_fox
hmm to ty masz prawy przycisk myszy? :)
Z liceum jeszcze pamiętam (choć mogę się mylić), że "jabłuszka" miały tylko 1 przycisk na myszce.

neo_fox
31-08-2011, 18:21
@noe_fox
hmm to ty masz prawy przycisk myszy? :)


Ja myszy to wcale nie mam ;)
Klick dwoma palcami blokuje jednakże też ;)

slavo83
31-08-2011, 18:26
Hmmm spodziewałem się, że "stare wygi" wytkną takiemu amatorowi jak ja liczne błędny ale że pojadą po mnie aż tak jak po burej s**e nooo Panowie, tak się nie robi :)
Pliczek przekonwertowałem dla pewności na utf'a (o ile to wystarczy), skrypty wywalone ale nadal cosik nie gra.
btw. owe skrypty zostały wrzucone na prośbę znajomego, którego uprzedzałem, iż gdy tylko ktoś będzie chciał to się do zawartości dobierze.

Może rzeczywiście spróbuje na jakiejś nowej instalce.
Przy okazji: jaki szablon polecacie i jakie dodatki do pozycjonowania. Będę wdzięczny za cenne wskazówki.


Strona prosta jak konstrukcja cepa, a nawet menu się nie wyświetla poprawnie. (ostatnia pozycja przeskakuje mi do następnego wiersza)

wiem, że za bogata nie jest ale taka z założenia na początku ma być, co do menu - nie zauważyłem takiego problemu.

neo_fox
31-08-2011, 18:34
ale że pojadą po mnie aż tak jak po burej s**e nooo Panowie, tak się nie robi :)


Nikt po Tobie nie jeździ ale prezentujesz typowo-patologoczne zachowanie które mnie do szału doprowadza.



Pliczek przekonwertowałem dla pewności na utf'a (o ile to wystarczy)


Nie wystarczy :podstep:

Jak chcesz dobry szablon to raczej musisz kupic.
Zobacz np: http://www.gavick.com/products/templates.html

palyga007
31-08-2011, 18:54
Proszę, zrzut co się go niby rzekomo zrobić nie da ;)

4319

slavo83
31-08-2011, 21:24
Nikt po Tobie nie jeździ ale prezentujesz typowo-patologoczne zachowanie które mnie do szału doprowadza.
Nie widzę w tym nic patologicznego. Grzecznie zwróciłem się o pomoc a riposty już takie życzliwe nie były...:zagubiony:


Zobacz np: http://www.gavick.com/products/templates.html
Podziękował...


Proszę, zrzut co się go niby rzekomo zrobić nie da ;)
Nie twierdziłem, że się nie da :DD


4319
a skoro już to... Link nie działa ? :blink:

neo_fox
31-08-2011, 21:30
Nie widzę w tym nic patologicznego. Grzecznie zwróciłem się o pomoc a riposty już takie życzliwe nie były...:zagubiony:


Mówie o tym blokowaniu prawego klawisza myszki :P


a skoro już to... Link nie działa ? :blink:

Dla mnie działa :podstep:

W każdym razie:
http://radek.suski.eu/tmp/levkovitzfoto.com.pl.png

zwiastun
31-08-2011, 21:34
Grzecznie zwróciłem się o pomoc a riposty już takie życzliwe nie były...:zagubiony:

Bez urazy i naprawdę poważnie: co było nieżyczliwego w tych ripostach? Że nie napisano Ci jakimś ugrzecznionym, rozmydlonym językiem, iż.....
Nie twierdzę, że nie można ubrać w ładne słówka gorzkiej prawdy, bo ją łatwiej znieść. Tylko czy bezpośredniość wypowiedzi (co oznacza, ze zostałeś potraktowany jak najbardziej poważnie, jak równy partner rozmowy) daje podstawę, by zarzucać nieżyczliwość? Będę wdzięczny za próbę objaśnienia. Bez podtekstów. Naprawdę nie pojmuję.

slavo83
31-08-2011, 21:59
Bez urazy i naprawdę poważnie: co było nieżyczliwego w tych ripostach? Że nie napisano Ci jakimś ugrzecznionym, rozmydlonym językiem, iż.....
Nie twierdzę, że nie można ubrać w ładne słówka gorzkiej prawdy, bo ją łatwiej znieść. Tylko czy bezpośredniość wypowiedzi (co oznacza, ze zostałeś potraktowany jak najbardziej poważnie, jak równy partner rozmowy) daje podstawę, by zarzucać nieżyczliwość? Będę wdzięczny za próbę objaśnienia. Bez podtekstów. Naprawdę nie pojmuję.
Dla jasności-nie chodzi o "ugrzeczniony, rozmydlony język" czyli pospolite włażenie do... Ale bądźmy ludźmi, a szczerze mówiąc odczułem delikatne traktowanie z góry. Oczywiście z wiedzą czy doświadczeniem jestem pewnie daleko w tyle, nie mniej jednak porozmawiać normalnie można prawda?


Dla mnie działa :podstep:

W każdym razie:
http://radek.suski.eu/tmp/levkovitzfoto.com.pl.png

u mnie:
4323

a co do menu na screenie - nie zauważyłem, żeby się tak rozjeżdżało:
4322
kwestia, przeglądarki? z tym, że testowałem na operze, ff, ie i chromie.

Craft
31-08-2011, 22:04
Menu rozlatuje się pod Firefox, Opera i Chrome u mnie na systemie Ubuntu.
Prawdopodobnie @neo_fox też korzysta z jakiegoś distro.

neo_fox
31-08-2011, 22:09
a szczerze mówiąc odczułem delikatne traktowanie z góry

Nikt, w każdym razie ja na pewno nie, nie miał takich intencji. Weź zawsze poprawkę na fakt że to jest tylko forum więc czasem trudno "wyczuć" co autor miał na myśli.



kwestia, przeglądarki? z tym, że testowałem na operze, ff, ie i chromie.

U mnie tak wygląda na Chrome, Safari, i Opera. Na Firefox faktycznie wygląda troche lepiej.



Prawdopodobnie @neo_fox też korzysta z jakiegoś distro.

Można tak powiedzieć. To wersja BSD znana jako Mac OS X ;)

slavo83
31-08-2011, 22:12
Menu rozlatuje się pod Firefox, Opera i Chrome u mnie na systemie Ubuntu.
Prawdopodobnie @neo_fox też korzysta z jakiegoś distro.

dzięki serdeczne za info, testowałem pod windą na w/w przeglądarkach. Odpalę linucha i się pobawię ale to jutro. :up:

---------- Post dodany o 22:12 ---------- Poprzedni post był o 22:10 ----------

Pomimo nie najłatwiejszego początku, dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Na dziś wystarczy. Dobrej nocki... :)