PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla x5



koton
20-11-2006, 21:38
Witam,
Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale :)
Chcę wykonać większą stronę. Pierwsza strona zwykły HTML i CSS. Na nich będą linki do 5 osobnych stron, które będą znajdować się w osobnych folderach. Oczywiście chcę wykonać je na Joomli :)


Strona I - strona1.domena.pl
Strona II - strona2.domena.pl
Strona III - strona3.domena.pl
itd.


A teraz pytanie:
Czy jest możliwość żeby zainstalować jedną Joomlę i była widoczna w takich subdomenach. Ozywiście każda ze stron musi zawierać troszkę inny szablon, menu i treści.

szuman
22-11-2006, 08:58
a nie prościej zainstalować wielu Joomli? Można generowac subdomeny za pomoca .htaccess przypisując linkom subdomeny, ale po co? O wiele szybciej jest instalacja kilku serwisów, chocby na tej samej bazie danych (jeśli na serwerze masz ograniczenia)

koton
22-11-2006, 17:54
Bez problemu mogę zainstalować kilka Joomli. Na ograniczenia serwera (miejsce, subdomeny, bazy danych) nie mogę narzekać :)
Myślałem, że nie będę musiał instalować kilka serwisów - przesłanie na serwer plików Joomli i konfiguracja trochę trwa.

PS
Zainstalowałem Joomla z subdomeny i chyba przez to, jak chce się zalogować do panelu administracyjnego Joomli, to wykaksuje komunikat o sesji.
Przy instalaci parametr Sessions był podświetlony na czerwono, może to wina że instalowałem z subomeny.

Oto treść komunikatu podczas logowania do panelu:
Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/...adres.../sessions/sess_a6f51d2613745ec0e1870f98f99d59bb, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /home/...adres.../administrator/index2.php on line 39

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/...adres.../administrator/index2.php:39) in /home/...adres.../administrator/index2.php on line 39

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/...adres.../administrator/index2.php:39) in /home/...adres.../administrator/index2.php on line 39

nexus246
23-11-2006, 12:05
Jest taka możliwość, gdzieś pisałem o prostej zmianie w configuration.php - używam na jednym serwisie, działa bardzo dobrze.