PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wprowadzaniem zmian w treści artykułu



erper
01-09-2011, 15:33
Witam,
Może ktoś mi pomoże w rozwiązaniu następującego problemu:

Na komputerze lokalnym zrobiłem stronę i przeniosłem to z powodzeniem na serwer zewnętrzny. Wszystko niby jest OK, ale dziś chciałem zmienić treść jednego artykułu i - zarówno na kompie lokalnym, jak i na serwerze zewnętrznym - mam z tym problem, bo po wyedytowaniu artykułu i wprowadzeniu zmiany w treści nie mogę tego zapisać. Po prostu żadne przyciski funkcyjne (Zapisz, Zastosuj, Anuluj) nie działają. Nie można również dodać do artykułu grafiki, bo o ile przycisk Grafika - w dolnej części edytora - działa i otwiera widok folderu images/stories/..., to po wybraniu obrazka nie chce go wstawić do artykułu, bo nie działa przycisk wstaw (próbowałem również "dłuższą" drogą przez wczytywanie pliku, ale to też nie działa).
A jeszcze wczoraj wszystko było OK, a dziś klapa, choć nic nie zmieniałem w parametrach systemowych, chyba że zmiana dokonała się samoczynnie w wyniku zainstalowania modułu wyświetlającego na ekranie przycisk Facebook Like Button. Ale jak to odinstalowałem nie ma żadnej różnicy - przyciski funkcyjne nie działają.
Proszę o pomoc.

Wersja Joomla 1.5.22 + VM 1.1.8; serwer lokalny jamp.

UZUPEŁNIENIE:
Naprawdę nie wiem co się dzieje - na innym dysku lokalnym zainstalowałem nowego jampa i zintegrowany pakiet VM 1.1.8 + Joomla 1.5.22 i jak chcę w treść artykułu wstawić grafikę z dedykowanego folderu .../images/stories, to wybrana grafika nie jest wstawiana (nie działa przycisk "wstaw".
Na tym kompie mam OS Windows 7, więc przeniosłem wszystko na innego kompa, na któym mam Windows XP SP3 i tam wszystko poszło gładko. Zaznaczam, że stronę robiłem na tym kompie, na którym mam Windows 7 i aż do dziś wszystko działało bez zarzutu. Ale system operacyjny raczej nie jest źródłem problemów, bo na zewnętrznym serwerze, na któym strona została postawiona też nie mogę zrobić zmian w treści artykułu, a tam przecież nie ma windowsów.

UZUPEŁNIENIE_2
Dałem radę - już wiem co było przyczyną problemów (dziś jeszcze większych niż wczoraj), chociaż dalej nie wiem dlaczego, ale to wyeliminowałem i teraz jest OK.

Pzdr
erper