PDA

Zobacz pełną wersję : form. kontaktowy z Joomli włożyc do artykułu... da się?



czesuav
01-09-2011, 19:24
Witam,

Potrzebuje stworzyć takie rozwiązanie:

Używamy formularza kontaktowego Joomlowego, za pomocą linka w menu, działa wszystko pięknie.
Niestey nie jest to wszystko takie świetne, teraz pani z biura zażądała formularza kontaktowego w treści artykułu. Jeszcze "najlepiej by było, gdybyś tam mógł zmienić pola..."

Ja wiem, że można by to komponentem zewnętrznym rozwiązać, ale do tego co jest przyzwyczaili się już wszyscy i wolałbym żeby byli zachwyceni, że się da... :)

Generalnie, to najfajniejsze rozwiązanie byłoby chyba takie że artysta pisząc artykuł dodaje {znacznik} i ew modyfikuje gdzieś w menu z boku detale formularza....

Ale poki co to najbardziej zależy mi na możliwości wsadzania róznych form. kontaktowych do róznycch artykułów.

Na pewno ktoś się z czymś takim spotkał :)

pozdroo

Gall Anonim
01-09-2011, 21:17
Teoretycznie da się zrobić tylko co z powielaniem?
Można by zrobić tak:
a. menu będące listą kontaktów (podpięte pod nieistniejącą pozycję) - np dziesięć kontaktów, dziesięć elementów menu do pojedynczych kontaktów
b. dodatkowa templatka tylko z polem zawartości - NIC WIĘCEJ - przypisana tylko do tego menu i jego elementów
c. 10 modułów typu wpinacz i również podpitych pod nie istniejące pozycje - właściwie skonfigurowanych jeśli chodzi o pole - każdy może mieć nazwę kojarzącą się z konkretnym kontaktem - każdy podlinkowany do pojedynczego elementu menu powyżej
d. plugin typu module module anywhere ale o ile kojarzę w standardzie 1.7 jest cosik takiego
Problem jest tak że nowy kontakt Jesteś wstanie stworzyć ty a nie Pani z biura, natomiast spokojnie go wstawi w artykuł poprzez wykorzystanie przycisku pod edytorem który pojawi się po zainstalowaniu pluginu o którym napisałem, sorki ale w przypadku 1.7. to jest chyba klamerka o którą prosiłeś - nie chce mi się teraz sprawdzać
Pewnie są inne rozwiązania - ale na razie ich nie znam - a mi przyszło do głowy takie.
Pzdr
P.S. Faktycznie dobrze kojarzyłem - jest taki plugin w standardzie - cytuję opis działania "Osadza wewnątrz artykułów moduły z określonej pozycji. Składnia: {loadposition user1}. Może także osadzać określony moduł. Składnia: {loadmodule mod_login}. Opcjonalnie można określić styl modułu oraz - w przypadku loadmodule - tytuł. "

czesuav
01-09-2011, 23:14
Dziękuje za syzbką odpowieddz


Teoretycznie da się zrobić tylko co z powielaniem?
W sensie piszesz o powielaniu kontaktów, czyli nazwijmy to wirtualnych osób- po prostu kontaktów tak ? No tego do czego adresujemy output formularza?



d. plugin typu module module anywhere ale o ile kojarzę w standardzie 1.7 jest cosik takiego


Czyli tym czymś w standardzie w 1.7, czy może jest to także w późnych 1.6 ?

Rozumiem, że działa to tak, że mamy formularz kontaktowy w jakimś module [powiedzmy o nazwie "formularz-kontaktowy-tysiac-pięćset-dwadzieścia"] osadzony, pani pisze artykuł, w miejscu formularza Pani pisze {loadmodule formularz-kontaktowy-tysiac-pięćset-dwadzieścia} i formularz który znajduje się w tym module, nigdzie indziej, w założeniach, nie wyświetlający się, wyświetla się w miejscu znacznika?

ATeraz kolejne prostackie pytanie, skoro nie ma go w szablonie, to czy on się jakoś gdzięs kiedyśs może pojawić i jest możliwy do zaindeksowana choćby przez Google?

mam nadzieje ze nie pomotałem zbytnio :)

pozdrowieniaa

Gall Anonim
01-09-2011, 23:51
powielanie - chodzi mi o to że sposobu w jaki się tworzy ścieżkę powiązań podstawowych do miejsca modułu wpisywanego w artykuł pani z sekretariatu raczej nie będzie się chciało nauczyć - więc wszystkie zestawy - kontakt - menu - moduł wpinacz Będziesz musiał stworzyć sam.
- plugin występuje już na 100% w 1.5.23 - więc w 1.6.x pewnie też skoro jest w 1.7.x - Sprawdź - a nie pytaj skoro masz jako platformę CSS 1.6.x
- ostatnie pytanie - indeksowanie - szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to zahula - na logikę skoro jest ścieżka to powinno ją wychwycić i zindeksować - zmapowałbym zewnętrznie jakimś programem lub generatorem map z internetu - jeżeli mapa będzie zawierać ścieżki - będą one zindeksowane - tak mi wychodzi na szybko - pewności nie mam - Sprawdź sam - i poinformuj ludzi na forum.
Pzdr

czesuav
02-09-2011, 22:14
uuu, Panie.
Ja to sie po krótkim namyśle zdecydowałem na aicontactsafe.
Wygląda jakby miał wszystko co potrzebne. Oczywiście nam sprawy nie rozwiazuje, ale jest łatwy w obsłudze dla Pań :))
Niech se piszą/ kombinują.

Tutaj jest przynajmniej najawżniejsza funkcja - wstawianie formularza w dowolne miejsce za pomocą znacznika w tekście.

Temat w zasadzie do zamknięcia, ale może ktoś zna coś lepszego? Skoro już na tak radykalne zmiany się zdecydowałem....