PDA

Zobacz pełną wersję : Dynamiczna zmiana podstron



jaro61
02-09-2011, 23:09
Witam
Tak jak w opisie. Istniej może jakiś dodatek, dzięki któremu możemy dynamicznie przechodzić między podstronami? Może ktoś zna sposób na oprogramowanie tego lub coś podpowie.
Z góry dzięki za pomoc.

zwiastun
02-09-2011, 23:15
Co takiego? Miedzy jakimi podstronami?

jaro61
02-09-2011, 23:28
Chodzi mi o to, że chciałbym zrobić tak, żeby zamiast przeładowywania strony po kliknięciu w odnośnik menu treść załadowała się dynamicznie bez przeładowania.

zwiastun
02-09-2011, 23:42
A niby jak, dobry człowieku? System z Księżyca sobie pobierze informacje, która strona jest po której? A może masz jakiś pomysł na ponumerowanie wszystkich nieistniejących a generowanych dynamicznie stron?
Coś mi się zdaje, że albo nie przemyślałeś pytania/problemu albo Twoje pojmowanie Joomla! jest jeszcze na poziomie wstępnego zapoznawania się. Stawiam jednak na to pierwsze.

jaro61
02-09-2011, 23:50
Powiem tak, jeżeli chodzi o wczytywanie artykułów dynamicznie (czyli ajax) nie ma z tym problemu, można to zrobić za pomocą ajaxa w jquery kodem:

jQuery('.onas_content').load("index2.php?option=com_content&view=article&id=7");

Zamieniamy jedynie index na index2, żeby system nie przeładowywał się, ponieważ jest w jądrze chyba jakaś metoda przeładowująca stronę.
Jeżeli zamiast odpowiedniego id wstawisz dynamiczną zmienną pobieraną z get-a bez problemu możesz zmieniać artykuły bez przeładowania.
Miałem nadzieję jednak, że ktoś wie jak ajaxowo przeładować również moduły.

palyga007
03-09-2011, 00:02
http://www.webconstruction.ch/en/extensions/shcontent.html?tab=demo

Coś takiego?

Edit:

sorki uciekło mi słowo moduły:)

zwiastun
03-09-2011, 00:03
Moduły, kolejne komponenty, itd. Wymyślasz nałożenie jednego silnika na drugi silnik, by zmienić podstawowe zasady działania. Ogarnij cała witrynę, a nie 5 czy 100 artykułów w jednej pozycji menu.

jaro61
03-09-2011, 00:12
Zwiastun wiem, że jesteś tu administratorem, ale tak nieskromnie spytam co twój ostatni post wniósł do tego tematu?

zwiastun
03-09-2011, 00:57
Skromnie/nieskromnie: albo ja nie wiem o czym Ty piszesz, co chcesz osiągnąć, albo Ty. Twoja idea wyrażona w pierwszym poście: dodatek umożliwiający dynamiczne przechodzenie między podstronami.
a) w Joomla nie istnieją ani "strony" ani "podstrony" - są tworzone dynamicznie,ich treść zależy od tego, co aktualnie jest zgromadzone w bazie danych
b) przyjmijmy jednak, że jakieś tam "potencjalne" strony/podstrony istnieją.
Można sobie jakoś wyobrazić "dynamiczne przechodzenie" między kolejnymi artykułami jako podstronami. I teraz na przykładzie: Jak przechodzić "dynamicznie" między artykułami z przeglądu "wyróznionych" do "podstron" z artykułami z przeglądu z konkretnej kategorii, a potem np. między kontaktami w kategorii kontaktów, a potem między doniesieniami z kategorii doniesień, itd.
Zatem: doformułuj swoją ideę, bo kształt, w jakim ją wyraziłeś wskazuje co najwyżej, że - jak napisałem - nie ogarniasz całej witryny ze wszystkimi jej elementami i chcesz uzyskać coś co polegać by musiało na zastąpieniu istniejącego systemu nawigacji jakimś w gruncie rzeczy dziwactwem.

Ale może ja zupełnie nie rozumiem, co Ci się marzy...