PDA

Zobacz pełną wersję : Nieudane wczytanie modułu:



marczulajtis
03-09-2011, 12:00
Witam wszystkich!

Mam problem z komunikatem w temacie. Wyświetla się on na stronie artykułu, w którym realizuję kod php związany z obsługą bazy danych. Proszę o pomoc!

Nie wiem, czy to skrypt php powoduje taki błąd... czy coś innego. Sama funkcjonalność skryptu jest OK.

Pozdrawiam!

PeFik
03-09-2011, 13:13
Zgaduj zgadula.... zero szczegółów, gratuluje pierwszego wpisu.

Zakładam, że potrafisz wyświetlić moduł w artykule? czy obok ?

marczulajtis
05-09-2011, 09:11
Jasne z tym nie mam problemu. Wydaje mi się, że problem leży w niekompatybilności kodu php zawierającego połączenie i wyświetlanie wyszukanego rekordu z bazy z joomlą... tylko w innych artykułach nie było problemu...

W jednym artykule mam kod:
<?php

$link = mysql_connect('mysql.cba.pl', 'Pacjenci', 'telemedycyna');

mysql_select_db('projekttelemedycyna_cba_pl');

if (!$link)
{
die('Nie mozna sie polaczyc z baza! Blad: ' . mysql_error());
}


$zapytanie = "SELECT * FROM Dane_pacjentow";
$idzapytania = mysql_query($zapytanie);

echo '<table align="center" border="1" bordercolor="blue" style="font-size: 25">';

echo '<tr><td>ID</td><td>IMIĘ</td><td>NAZWISKO</td><td>ADRES</td><td>MIASTO</td><td>PŁEĆ</td><td>WIEK</td></tr>';

while ($wiersz = mysql_fetch_assoc($idzapytania))
{
echo '<div align="center">';


echo '<tr><td>'.$wiersz['ID_pacjenta'].'</td><td>'.$wiersz['Imie'].'</td><td>'.$wiersz['Nazwisko'].'</td><td>'.$wiersz['Adres'].'</td><td>'.$wiersz['Miasto'].'</td><td>'.$wiersz['Plec'].'</td><td>'.$wiersz['Wiek'].'</td></tr>';

}
echo '</table>';

?>


<?php
echo '<form action="/templates/themza_j15_31/index.php?option=com_content&view=article&id=8" method="POST"> <input type="submit" value="Wyszukaj" />';
echo '<p>Wyszukaj pacjenta</p>';
echo '<p> </p>';
echo '<table border="0">';
echo '<tr><td>ID pacjenta:</td><td><input name="ID" type="text" /></td></tr>';
echo '<tr><td>Imię:</td><td><input name="Imie" type="text" /></td></tr>';
echo '<tr><td>Nazwisko:</td><td><input name="Nazwisko" type="text" /></td></tr>';
echo '<tr><td>Adres:</td><td><input name="Adres" type="text" /></td></tr>';
echo '<tr><td>Miasto:</td><td><input name="Miasto" type="text" /></td></tr>';
echo '<tr><td>Płeć:</td><td><input name="Plec" type="text" /></td></tr>';
echo '<tr><td>Wiek:</td><td><input name="Wiek" type="text" /></td></tr>';

echo '</table>';
echo '</form>';
?>

Natomiast w artykule wyświetlającym błąd - odbieram wyszukane dane i je wyświetlam:

<?php echo'<table align="right" border="1" bordercolor="blue" style="font-size: 20; text-align: center">';
// usuniecie niepotrzebnych bialych znaków
$_POST['ID']=trim($_POST['ID']);
// sprawdzenie, czy lekarz wpisal dane
if(empty($_POST['ID']))

// jesli nie, to wyswietl komunikat i zakoncz dzialanie skryptu
die('Formularz wypelniony niepoprawnie! Nie mozna wyswietlic wyników wyszukiwania!');

// jesli dane sa wpisane poprawnie
else
{
// polaczenie z baza danych, NIE ZAPOMINJ USTAWIC WLASNYCH DANYCH!
$link = mysql_connect('mysql.cba.pl', 'Pacjenci', 'telemedycyna');

mysql_select_db('projekttelemedycyna_cba_pl');

$zapytanie="Select * From Dane_pacjentow Where ID_Pacjenta Like '%{$_POST['ID']}%'";

// wyslanie zapytania do bazy danych
$idzapytania = mysql_query($zapytanie);

// ustalenie ilosci wyszukanych obiektów
$IloscObiektow=mysql_num_rows($idzapytania);
echo '<td><font color="#33CCCC" size="4" face="Arial" style="font-style:italic"> ID </font></td><td><font color="#33CCCC" size="4" face="Arial" style="font-style:italic"> IMIE </font></td><td><font color="#33CCCC" size="4" face="Arial" style="font-style:italic"> NAZWISKO </font></td><td><font color="#33CCCC" size="4" face="Arial" style="font-style:italic"> ADRES </font></td><td><font color="#33CCCC" size="4" face="Arial" style="font-style:italic"> MIASTO </font></td><td><font color="#33CCCC" size="4" face="Arial" style="font-style:italic"> DATA <br> URODZENIA </font></td><td><font color="#33CCCC" size="4" face="Arial" style="font-style:italic"> PŁEĆ </font></td><td><font color="#33CCCC" size="4" face="Arial" style="font-style:italic"> WIEK </font></td></tr>';

// wyswietlenie wyników w petli
for($x=0;$x<$IloscObiektow;$x++)
{
// przeksztalcenie danych na tablice
$wiersz=mysql_fetch_assoc($idzapytania);
// wyswietlenie numeru identyfikacyjnego
$x+1;
'. ';
// wyswietlenie wyszukiwanego pacjenta
echo '<tr><td><font color="#FFFFFF" size="2" face="Arial" style="font-style:italic">'.$wiersz['ID_pacjenta'].'</td><td><font color="#FFFFFF" size="2" face="Arial">'.$wiersz['Imie'].'</td><td><font color="#FFFFFF" size="2" face="Arial">'.$wiersz['Nazwisko'].'</td><td><font color="#FFFFFF" size="2" face="Arial">'.$wiersz['Adres'].'</td><td><font color="#FFFFFF" size="2" face="Arial">'.$wiersz['Miasto'].'</td><td><font color="#FFFFFF" size="2" face="Arial">'.$wiersz['Data_urodzenia'].'</td><td><font color="#FFFFFF" size="2" face="Arial">'.$wiersz['Plec'].'</td><td><font color="#FFFFFF" size="2" face="Arial">'.$wiersz['Wiek'].'</td></tr>';
echo'<br />';
}
}


// zamkniecie polaczenia
mysql_close($link);
echo'</table>';
?>


I problem leży w tym, że nie wyświetla mi się żaden moduł w przypadku drugiego artykułu - mam tu na myśli - brak menu, brak loga, brak logowania itd...