PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją Akeeba



Majster
04-09-2011, 21:41
Jak widać dzień bez problemu z JA jest dniem straconym :)
Dzisiaj postanowiłem zainstalować aplikacje Akeeba (Admin Tools i Akeeba Backup). Najpierw na komputerze stacjonarnym (Xampp) udało mi się zainstalować obie aplikacje i zrobić kopie zapasowe itd.

Później postanowiłem na laptopie (JAMP) zrobić to samo i tu lipa :(

pojawił się błąd na czerwonym tle:

"JFolder::create:Tworzenie folderu nie powiodło się.
Ostrzeżenie: Nie powiodło się przeniesienie pliku."

Czy JAMP nie jest kompatybilny jakoś z tym Akeeba? Tworzenie folderu powinno się powieść? Bo rozumiem że to tu tkwi problem. Czy przypadkiem w JAMPie nie jest możliwe utworzenie takiego folderu przez funkcję Rozszerzenia>Instalacje Joomla? Zaleca się to programiki zainstalować na Joomli wiec i na JAMPie powinno to wchodzić chyba?

Czy ktoś ze starszych mógłby podpowiedzieć, o co tu chodzi, z czym to może być związane??? Szukałem na wiki, na forum, na google ale nie moge znaleźć.

Gall Anonim
04-09-2011, 23:39
Spróbuj zainstalować na Jamp-ie cokolwiek innego i zobacz czy nie występuje to samo - bo powiem że odrobinę mnie to dziwi

Majster
04-09-2011, 23:58
Właśnie spróbowałem jHack Guard zainstalować i też błąd :(

O co tu chodzi?

kodhtml
05-09-2011, 10:17
Może zła konfiguracja ścieżek. Czy na JAMP masz świeżą, bezpośrednio instalowaną Joomlę czy przenoszoną z innego komputera?

Majster
05-09-2011, 13:30
Na JAMP przeniosłem foldery (z htdocs i data) które podpowiedziano mi a były wcześniej robione na Joomli na Xamppie. Ale to miało działać takie przeniesienie folderów + wpisanie w pliku configuration.php loginu: joomla i hasła: joomla. Taką dostałem istrukcję tu na forum. Czy coś jeszcze musiałem zrobić? I o jakich ścieżkach mówisz? jakieś jeszcze trzeba konfigurować?

zwiastun
05-09-2011, 13:55
Ścieżki w configuration.php
Zainstaluj sobie Joomla! i będziesz miec plik konfiguracyjny stworzony przez instalatora, z którego skopiujesz poprawne wpisy

Majster
05-09-2011, 21:36
Zainstalowałem joomle 1.7 na JAMPie i edytowałem plik configuration.php w tej joomli i joomli przeniesionej z xamppa i zauważyłem różnice:
które są istotne a które wogóle nie mają znaczenia?

na xamppie:
wiersz 16: public $dbprefix = 'jos_';

na JAMPie:
wiersz 16: public $dbprefix = 'oh13j_';

czy jos_ trzeba zmienić?

w wierszu 18 różne są kody w public $secret (kombinacja cyfr i liter) Czy dobrze mysle że tego raczej nie zmieniam bo nie ma znaczenia?


na xamppie:
wiersz 52:
public $log_path = 'D:\\Joomla\\xampp\\xampp\\htdocs\\strona\\logs';
wiersz 53:
public $tmp_path = 'D:\\Joomla\\xampp\\xampp\\htdocs\\strona\\tmp';

na Jampie:
wiersz 51:
public $log_path = 'W:\\var\\www\\joomla17/logs';
wiersz 52:
public $tmp_path = 'W:\\var\\www\\joomla17/tmp';

rozumiem że te ścieżki trzeba podmienić ale cze te wcześniejsze różnice typu jos_ i ten kod to też zmieniam?
wole o to zapytać bo aż strach coś wiecej sknocić.

------------------------------------

Oki podmieniłem te ścieżki i działa, dziękuję bardzo.
Tylko ciekawi mnie ta różnica w wierszu gdzie w jednym jest w joomli 1.7 na xamppie wartość: 'jos_'; a w joomli 1.7 na JAMPie jest wartość 'oh13j_'; Tego nie zmieniałem i nie wiem czy powinienem. Wie może ktoś czy to zamieniać?

kodhtml
06-09-2011, 15:12
To jest prefix do tabel w bazie danych - wystarczy zaglądnąć do bazy za pomocą phpmyadmin, aby zobaczyć jakie są aktualne prefixy, ale skoro działa u Ciebie to znaczy że masz wpisany poprawny. W aktualnej wersji Joomla generowane są losowo przy instalacji dla bezpieczeństwa.

Majster
06-09-2011, 22:12
Ale mi raczej chodzi o to że w joomli przeniesionej z xamppa i zaktualizowanej do 1.7 w pliku configuration.php mam ten prefix jos_ , natomiast w joomli zainstalowanej od zera (też w 1.7) na JAMPie w pliku configuration.php jest z kolei prefix 'oh13j_' i czy to tak może być? Czy joomla z xamppa nie straci jakiejś funkcjonalności? Znaczy czy jos tak samo może funkcjonować na JAMPie jak 'oh13j_'?

zwiastun
06-09-2011, 22:38
Czy Ty w ogóle rozumiesz, jaką rolę pełni ten przedrostek? Jeśli nie, to odszukaj informacji na ten temat, bo prosisz o tłumaczenie Ci rzeczy oczywistych.

Majster
08-09-2011, 15:37
Tak tak, szukałem o tych przedrostkach i na google i na wiki i niezbyt satysfakcjonujące wyniki tych wyszukiwań. Raczej zdawkowe a nie całościowe czy kompletne. Może podrzucisz Zwiastunie jakiegoś linka do w miarę wyczerpującego artykułu abym mógł sie wiecej dowiedzieć?

Dzięki za pomoc.