PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie znaki w dacie??



nspk
21-11-2006, 15:52
Przeformatowalem date w pliku polish.php, aby wyswietlana byla wten sposob
" 21 listopad 2006". Tylko jest jeden problem, w nazwach miesiecy nie ma polskich znakow. Na stronie wszedzie sa, poza data w modulach, artykulach.
Ktos wie jak temu zaradzic??

zwiastun
21-11-2006, 16:28
Nie wiem, jak i gdzie "przeformatowałeś", bo w polskiej Joomla w naszej plikowni jest ten problem od dawna rozwiązany. I kłopotów z wyświetlaniem polskih znaków nie ma. Pomijam już, że dodatkowo mamy poprawną odmianę!

nspk
21-11-2006, 20:02
Przeformatowałem...źle się wyraziłem wprowadziłem inne zmeinne w pliku polish.php. Właśnie zauwazylem ze w pliku brak polskich znakow jak go edytuje z pozimu windows?? Mam zly plik php??

Druga sprawa to to ze daty sa wyswietlane po angielsku - nawet jak usune pliki jezykowe angilskiego.

Shadowsword
19-09-2008, 18:54
Wiem, że nie powinienem odkopywać tak starego tematu, jednak nie znalazłem odpowiedzi w żadnym nowszym, a mój problem jest taki sam. Tzn. wszędzie mam polskie znaki, tylko nie w dacie. Mam wersję utf-8. Próbowałem usunąć błąd konwertując CAŁY portal grzegrzułką, ale data dalej miała znak zapytania, a za to uszkodziło się parę innych plików, więc powróciłem do stanu sprzed konwertowania.
Jeżeli ma to jakieś znaczenie, to przenosiłem portal z yoyo.pl, jednak nie przenosiłem bazy danych (wiem, wiem źle zrobiłem...)
Wie ktoś jak to naprawić?

Shadowsword
28-09-2008, 11:30
Problem dalej aktualny. Zna ktoś odpowiedź?

zwiastun
28-09-2008, 12:24
Wyjaśniano razy wiele - błędne polskie znaki w datach to problem serwera a nie Joomla!