PDA

Zobacz pełną wersję : fireboard Warning dziwny bład



morelo
05-09-2011, 13:25
witam zainstalowałem fireboard
i mam problem podczas pisania postu jak urzytkownik wyskakuje taki błąd

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ADRES_STRONY/public_html/components/com_fireboard/template/default/thread.php on line 40

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/home/ADRES_STRONY/public_html/components/com_fireboard/template/default/threadphp on line 87

dodam ze tylko w kilku kategoriach i tylko urzytkownikowi admin normalnie dodaje posty co moze byc przyczyną prosze jakies wskazówki
dziekuje.

seba.adm
05-09-2011, 17:32
Witam.

Komponent fireboard, nie jest rozwijany i wspierany od dłuższego czasu. Zrób kopię bezpieczeństwa i skorzystaj z następcy: Forum Kunena (http://www.kunena.org/)

morelo
05-09-2011, 19:35
i nic sie nie da z tym zrobic? a to forum kunena jest pl?

seba.adm
05-09-2011, 19:45
Tak forum Kunena jest w pełni spolszczone. I tutaj nie ma co kombinować. Poza tym tak jak wspomniałem Kunena jest następca fireboarda - poza tym z Twojej pierwszej wypowiedzi wynika że dopiero zainstalowałeś forum, więc tym bardziej nie widzę problemu w instalacji nowego komponentu.

morelo
05-09-2011, 19:52
tak dopiero zinstalowałem powiec mi jeszcze ten lik co podałes to pl wersja?
czy to pobierac http://www.templatki.com/home/download?func=startdown&id=2471

seba.adm
05-09-2011, 19:58
Podałem link do oficjalnej strony twórców komponentu. W zakładce Download (http://www.kunena.org/download) jest link do pobrania, najnowszej stabilnej wersji forum Kunena 1.7. Obok linku do pobrania masz listę języków, jakie obsługuje ten komponent.

Craft
05-09-2011, 19:58
powiec[/url]
Masakra, tu nie ma mowy o literówce!!! :)

morelo
05-09-2011, 20:08
no walłem sie nie literówka ok jeszcze jedno pytanko jest ok fajnie wszystko tylko pytajac o pl miałem na mysli wszystko a na stronie mam np Total Messages, No Posts itp po eng czy to sie gdzies przestawia czy to juz tak zostaje

seba.adm
05-09-2011, 20:13
Rozpakuj zawartość pobranej paczki komponentu. W katalogu archiwe znajdziesz paczkę pl-PL.com_kunena-site. Wypakuj ją i zawartość skopiuj do katalogu language/pl-PL na serwerze za pomocą FTP.

vioka
05-09-2011, 21:27
dokładnie, paczkę trzeba wypakować ręcznie, w automacie wywala błąd, ale jak wrzucisz na ftp wszystko jest ok

morelo
06-09-2011, 08:32
jest ok dziekuje za pomoc jeszcze malutkie pytanko w którym liku szukac tego Zasilane przez Kunena chce cos dopisac w stopce
i jak zrobic by np w profilu usera lub zeby gdzies było wyslij pw mam obecne do pw komponent uddeIM

vioka
06-09-2011, 16:08
w pliku kunena.php components/com_kunena/ a odpowiada za to kod


// Credits
echo ' ' . CKunenaLink::GetTeamCreditsLink ( $catid, JText::_('COM_KUNENA_POWEREDBY') ) . ' ' . CKunenaLink::GetCreditsLink ();
if ($this->params->get('templatebyText') !=''):
echo ' :: params->get('templatebyLink').'" rel="follow">' . $this->params->get('templatebyText') .' '. $this->params->get('templatebyName') ? $this->params->get('templatebyName') : '' .'';
endif;
echo '';

// display footer

Lecz czy modyfikacja stopki jest zgodna z regulaminem tego nie wiem

morelo
06-09-2011, 17:03
ok wiec nie bede ruszał a to drugie pytanko jak zrobic by np w profilu było wyslij pw

seba.adm
06-09-2011, 17:11
@morelo,

zainstaluj komponent wiadomości PW - uddeIM (http://extensions.joomla.org/extensions/communication/pms/3206). W konfiguracji forum Kunena wskaż go jako komponent wiadomości prywatnych.
Forum Kunena -> Konfiguracja -> Integracja -> Prywatne wiadomości -> uddeIM

morelo
06-09-2011, 17:31
tak robiłem tyko uddeIM mam nie aktywne i tu poległem

seba.adm
06-09-2011, 17:34
Przejrzyj jeszcze konfigurację udeeIM - zakładka Integracja - Użyj linków do profilu.

morelo
06-09-2011, 17:41
mam tam tylko wyłaczone nic innego nie ma

seba.adm
06-09-2011, 17:46
Jaką masz wersję uddeIM? Sprawdziłem i jest możliwość wyboru - np. Kunena / Kunena 1.6+ . Jeżeli tego nie widzisz spróbuj zainstalować ponownie komponent uddeIM.

morelo
06-09-2011, 17:51
jomla 1,5,22 Kunena 1.7.0 uddeIM 1.5/2008-12-01 próbowałem chcba ze stary ten komponent mam?

seba.adm
06-09-2011, 17:55
"Stary" to bardzo delikatnie powiedziane. Zerknij kilka postów wyżej; podałem link do najnowszej wersji 2.5. Joomla! też wymaga aktualizacji do wersji 1.5.23. Tylko nie pytaj jak zaktualizować Joomla! bo to już znajdziesz na forum.

morelo
06-09-2011, 18:01
instalowałem 2,5 to wywala bład moze temu ze joomla 1,5,22 sma nie wiem

seba.adm
06-09-2011, 18:04
1. Zrób kopię bezpieczeństwa.
2. Zaktualizuj Joomla!
3.Aktualizacja uddeIM:


możesz całkowicie odinstalować komponent, usunąć tabele w bazie danych, które za niego odpowiadają; zainstalować nową wersję
możesz skorzystać z instrukcji aktualizacji którą znajdziesz w paczce z najnowszą wersją komponentu uddeIM

morelo
06-09-2011, 18:20
seba.adm dzieki juz ok przoczyłem cos teraz ok tylko jak wysle pw to nic nie ma a informuje ze jest nowa pw ale to juz moze jakos dojde

seba.adm
06-09-2011, 18:24
Trzeba w menu utworzyć pozycje dla uddeIM / ewentualnie skorzystać z modułu z paczki.

morelo
06-09-2011, 18:30
jest wszystko moduł tylko tak wyglada jak by nie wysyłało wiadomosci czyli nie ma co odebrac hm dziwne

seba.adm
06-09-2011, 18:42
Na to może mieć wpływ wiele elementów. Zacznij od konfiguracji komponentu uddeIM.

morelo
06-09-2011, 19:09
Ważne: Musisz uaktualnić bazę danych! Sprawdź w README, jak prawidłowo uaktualnić bazę uddeIM! mam takie info moze miec to wpływ na to ze nie pokazuje wiadomosci odebranych? jak to uaktualnic nie znam za dobrze angola translator brednie pokazuje

seba.adm
06-09-2011, 19:21
Przejdź do bazy danych (phpMyAdmin), zakładka SQL (Wykonanie zapytania/zapytań SQL do bazy danych). W oknie wklej zawartość (w pliku readme masz podane jakie zapytanie należy wykonać dla posiadanej wersji - poniżej jest to zawartość wpisu When you upgrade 1.7 to 2.x:

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_uddeim_attachments` (
`id` int(10) unsigned NOT NULL auto_increment,
`mid` int(1) NOT NULL default '0',
`tempname` TEXT NOT NULL,
`filename` TEXT NOT NULL,
`fileid` varchar(32) NOT NULL,
`size` int(1) NOT NULL default '0',
`datum` int(11) default NULL,
PRIMARY KEY (`id`),
KEY `mid` (`mid`),
KEY `fileid` (`fileid`),
KEY `datum` (`datum`)
) ENGINE=MyISAM;

ALTER TABLE `jos_uddeim` ADD `systemflag` INT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '0' ;
ALTER TABLE `jos_uddeim` ADD INDEX ( `systemflag` ) ;
UPDATE `jos_uddeim` SET `systemflag` = 1 WHERE `systemmessage` != '' OR `systemmessage` IS NOT NULL ;
UPDATE `jos_uddeim` SET `systemflag` = 2 WHERE `fromid` = `toid` ;
ALTER TABLE `jos_uddeim` ADD `delayed` INT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '0' ;
ALTER TABLE `jos_uddeim` ADD INDEX ( `delayed` ) ;
ALTER TABLE `jos_uddeim_emn` ADD `moderated` INT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '0' ;
>> Wykonaj

morelo
06-09-2011, 19:31
podczas instalacji uddeIM wyskakuje mi cos takiego
SQL error when attempting to save a messageDB function failed with error number 1054
Nieznana kolumna 'systemflag' w field list SQL=INSERT INTO jos_uddeim (fromid, toid, toread, message, datum, systemflag, disablereply, systemmessage, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (62, 62, 0, 'Witamy w uddeIM! uddeIM zostało zainstalowane z powodzeniem. Sprawdź wygląd wiadomości przy ustawieniu różnych szablonów. Można je wybrać w panelu administracyjnym uddeIM. uddeIM stale się rozwija. Jeśli znajedziesz błądy lub braki, proszę napisz do mnie, by uddeIM mógł stać się lepszy (korespondencja w języku angielskim). Powodzenia i dobrej zabawy!', 1315322948, 1, 1, 'uddeIM', 1, 1315322948)
SQL =
INSERT INTO jos_uddeim (fromid, toid, toread, message, datum, systemflag, disablereply, systemmessage, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (62, 62, 0, 'Witamy w uddeIM!

uddeIM zostało zainstalowane z powodzeniem.

Sprawdź wygląd wiadomości przy ustawieniu różnych szablonów. Można je wybrać w panelu administracyjnym uddeIM.

uddeIM stale się rozwija. Jeśli znajedziesz błądy lub braki, proszę napisz do mnie, by uddeIM mógł stać się lepszy (korespondencja w języku angielskim).

Powodzenia i dobrej zabawy!', 1315322948, 1, 1, 'uddeIM', 1, 1315322948)
niby jest zainstalowane bo działa tylko pw nie odbiera nie ma nic
jak zainstaluje wersje 2,0 to ok tylko w eng jej pomocy

seba.adm
06-09-2011, 19:46
Sugeruję skorzystać z pierwszego, podanego przeze mnie sposobu - czy odinstalowanie komponentu, usunięcie tabel w bazie danych i ponowna instalacja. Skorzystaj z wersji stabilnej uddeIM 2.4 (teraz zauważyłem że 2.5 to jeszcze wersja beta, a nie zaleca się stosowania wersji beta na "stronach produkcyjnych").