PDA

Zobacz pełną wersję : Problem "File(/tmp) is not within the allowed path(s)"



siristru
05-09-2011, 15:19
Tworzyłem stronę na jednym serwerze a później za pomocą Akeeba stworzyłem kopię i przeniosłem na kolejny - docelowy. Jednak po instalacji pojawił się - wyświetlany na stronie jest następujący komunikat:


Warning: is_writable() [function.is-writable]: open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/VFS/muzeum.szczecin.pl) in /home/neo.pl/CUST3172022684/muzeum.szczecin.pl/public_html_open/przelomy.muzeum.szczecin.pl/libraries/joomla/filesystem/path.php on line 200

Warning: is_writable() [function.is-writable]: open_basedir restriction in effect. File(/PHPSESSION) is not within the allowed path(s): (/VFS/muzeum.szczecin.pl) in /home/neo.pl/CUST3172022684/muzeum.szczecin.pl/public_html_open/przelomy.muzeum.szczecin.pl/libraries/joomla/filesystem/path.php on line 201

Warning: is_writable() [function.is-writable]: open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/VFS/muzeum.szczecin.pl) in /home/neo.pl/CUST3172022684/muzeum.szczecin.pl/public_html_open/przelomy.muzeum.szczecin.pl/libraries/joomla/filesystem/path.php on line 200

Warning: is_writable() [function.is-writable]: open_basedir restriction in effect. File(/PHPSESSION) is not within the allowed path(s): (/VFS/muzeum.szczecin.pl) in /home/neo.pl/CUST3172022684/muzeum.szczecin.pl/public_html_open/przelomy.muzeum.szczecin.pl/libraries/joomla/filesystem/path.php on line 201
Strona działa, mogę się zalogować do zaplecza. Można przechodzić miedzy zakładkami w menu. Na jednych stronach wyświetla się komunikat na innych nie.

Chmod /tmp mam na 755.
W Joomli prawa do katalogów pokazuje jako zapisywalny.

Tryb bezpieczny: Włączone
Ścieżka open_basedir: /VFS/muzeum.szczecin.pl
Rejestracja zmiennych globalnych: Wyłączone
Ścieżka zapisu sesji: /PHPSESSION

Czy ktoś ma może jakąś radę?

kodhtml
06-09-2011, 16:57
Wygląda na "problem" z konfiguracją serwera (open_basedir), ale sprawdź również ścieżki w konfiguracji Joomli i napisz do administratora serwera. Jeżeli nie chcesz czekać na odpowiedź, a zweryfikować gdzie leży problem, zainstaluj czystą Joomlę z przykładowymi danymi i sprawdź jej działanie.

siristru
06-09-2011, 19:26
Najwyraźniej tak właśnie jest - już zgłosiłem sprawę do firmy hostingowej. dzięki za odpowiedź.