PDA

Zobacz pełną wersję : SobiPro - problem z sortowaniem wpisów



fenix75
06-09-2011, 15:27
Witam,
Czy może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem z SobiPro.
na J 1.7 + SP RC5 mam założony katalog firm. Na stronie głównej gdzie mam wyszczególnione główne kategorie na dole mam pokazane wpisy dodane do bazy. Chciałem żeby najnowsze wpisy były zawsze na pierwszej stronie a najstarsze był na końcu listy. Niestety zawsze na głównej mam pierwszy dodany wpis, natomiast jak wejdę już w szczegóły kategorii to okazuje sie że sortowanie wpisów mam prawidłowe, czyli najnowsze jest na pierwszym miejscu a najstarszy wpis jest ostatni.

Zastanawiam się jak to poprawić, ewentualnie (bardziej by mi pasowało) jak na stronie głównej zostawić tylko same katalogi bez pokazywania firm które dodały wpis a w oddzielnym okienku pokazywały się ostatnio dodane wpisy, z tym że nie widziałem jeszcze moduły do SP last added. :( ale może i to dało by się jakoś ominąć.

neo_fox
06-09-2011, 17:51
To trochę dziwne co piszesz ponieważ w SobiPro standardowo żadnych wpisów na stronie sekcji nie wyświetla. Jedynie kategorie.

Do SobiPro jest moduł który wyświetla wpisy dowolnie posortowane. W momencie gdy ustawisz sortowanie na "date added" to masz moduł który wyświetla ostatnio dodane wpisy :podstep:

fenix75
06-09-2011, 18:42
postaram się zamieścić dwa screeny z tego co mam.

scr1.jpg to obrazek strony głównej (mojadomena.pl/index.php)
scr2.jpg to już to co pokazuje mi się po wejściu w kategorię (tutaj wybrałem budownictwo)

jak widać na zamieszczonych obrazkach na stronie głównej mam podstawowe kategorie a pod nimi 4 przykładowe wpisy :( i pierwszy (screen) właśnie nie robi żadnego sortowania, a drugi (screen) zgodnie z ustawieniami date added.

Dziękuję neo_fox za info że jest taki moduł, zapytam wujka google jak sie nazywa, no chyba że jest to w wersji club to znowu wykupię na miesiąc członkostwo żeby sobie ściągnąć moduł ;)

neo_fox
06-09-2011, 18:46
a jakiego szablonu używasz? Cars & Vehicles?

fenix75
06-09-2011, 18:49
SobiResta, ewentualne całość do podglądnięcia jest na garwolin.biz

neo_fox
06-09-2011, 19:06
A nie mogłeś tak od razu napisać ? :podstep:

Zobacz: http://sobipro.sigsiu.net/documentation/templates-and-design/21-Configuration-File-Elements#entries_recursive
Jak nie chcesz wpisów na stronie sekcji to po prostu usuń plik view.ini z folderu section

fenix75
07-09-2011, 06:59
Dziękuję, pomogło, teraz już mam to co chciałęm osiągnąć :)

BTW
czy mógł byś mi powiedzieć jeszcze czy takie ustawienie w vcard <div class="spEntriesListCell" style="width: 45%;"> można gdzieś zmienić (na chwile obecną działa to z automatu i 45% daje przy wyświetleniu 2 kolumn a 28,3333% przy 3 kolunkach. Testowałem za pomocą firebuga i można było by te paramety podciągnąć w górę, wtedy ładniej by sie te kolumienki rozkładały, a obecnie idą pod lewą stronę, natomiast po prawej stronie jest trochę pustego pola. Po zmianach to by się rożciągneło bardziej do prawej wi wyglądały by na wyśrodkowane.

neo_fox
07-09-2011, 09:13
To jest automatyka w szablonie.
Napisz post na naszym forum (http://www.sigsiu.net/forum/club-board-for-sobipro-templates-css-and-design/) to Ci na pewno ktoś pomoże. Możesz spokojnie po Polsku pisać chociaż wskazane jest raczej po angielsku ;)