PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ustawieniami artykułów



wwis67
06-09-2011, 22:51
Witam, mam kłopot z opcjami artykułów. W opcjach globalnych artykułów próbuję zmienić np ilość kolumn w których mają się pokazać artykuły wyróżnione, ale po zatwierdzeniu nic się nie zmienia. To samo kiedy w nowym artykule chcę zmienić jego opcje, tak żeby nie wyświetlały się dane autora czy data publikacji to po zapisaniu i tak się wyświetlają, chociaż w ustawieniach kiedy ponownie go edytuję są ustawione przeze mnie parametry. Proszę o podpowiedź co powinienem zrobić.

pyziak
06-09-2011, 22:55
Proszę o podpowiedź co powinienem zrobić. Tak żeby trafić jedną strzałą w '10' to trzeba by było się zapytać szamana, ale zobacz czy prawa do katalogów są poprawne, napisz jaki hosting bo może jakiś, który nie spełnia wygnań dla Joomla i etc... (info, info)

wwis67
06-09-2011, 22:59
Hosting mam w az.pl

pyziak
06-09-2011, 23:12
chciałem odpowiedzieć na twoje odpowiedzi względem moich pytań podobne jak Ty to zrobiłeś czyli : 'aaa'

ale niech tam: co zresztą informacji ?, załóżmy że nie znam az.pl to kto ma sprawdzić czy spełnia wymagania ? Ja czy Ty ? no i etc...

wwis67
06-09-2011, 23:19
Ok, rozumiem, jeśli chodzi o wymagania, to myślę że spełnia je, ponieważ instalowałem joomla 1.7 z cpanel gdzie zamieszczony jest softaculous a w nim instalka joomla 1.7. Jestem nowicjuszem, ale przejrzałem sporo przewodników. Robię jak jest w nich opisane, ale nie znalazłem rozwiązania problemu. Napotkałem wczaśniej sporą garść innych problemów, ale poradziłem sobie z nimi sam. Jednak w tej sprawie stoję. Nie chcę nadużywać niczyjego czasu, ale jeśli ktoś nie poprowadzi mnie za "rączkę" to sam dojdę do tego pewnie za kilka dni, a czas nagli...

pyziak
06-09-2011, 23:34
no widzisz, tak jak mówiłem info, info, dowiedziałem się z twojej wypowiedzi że instalowałeś Joomla z instalatora (hostingowego) , więc skasuj wszystko wrzuć pliki na serwer ( odpowiednie, http://joomla.pl/index.php/pobierz-joomla.html) i ciesz się CMS'em :)

wwis67
06-09-2011, 23:36
Dzięki za podpowiedź, zaraz zabieram się do instalacji.

kodhtml
07-09-2011, 09:57
A może po prostu w opcjach danej pozycji menu masz ustawione pokazywanie autora itp. Te opcje mają większy priorytet niż opcje globalne artykułów.

wwis67
07-09-2011, 19:32
No właśnie, w ust. globalnych mam ustawione wyświetlanie tytułu, tytułu łączem i daty publikacji. Wiem, że opcje artykułu mają większy priorytet od globalnych, ale jeśli w konkretnym pojedynczym artykule zaznaczę ukrywanie tych elementów, to znika mi data publikacji, ale autor nadal się wyświetla. To pierwsza sprawa, a druga to to, że w ust. globalnych artykułów w zakładce art. wyróżnione obojętnie jakie parametry wyświetlania ustawię - wyświetlanie w jednej, dwóch czy trzech kolumnach to i tak wyświetla mi na głównej stronie pierwszy artykuł poziomo, 3 następne w trzech pionowych kolumnach i kolejny na następnej stronie, czyli tak jakby nowe ustawienia nie zostały zapisane. Zrobiłem jak pisał pyziak, skasowałem joomla zainstalowaną z konta hostingowego i zainstalowałem tradycyjnie... i jest dokładnie to samo. Biorąc na logikę to albo mam coś źle w ustawieniach, albo coś z moim kontem hostingowym (chociaż podczas instalacji nie było żadnych komunikatów o niezgodności). Już dałbym spokój z tymi kolumnami wyświetlania, ale chcę mieć możliwość decyzji, w których artykułach ma być wyświetlany autor i data publikacji, a w których nie.

---------- Post dodany o 17:32 ---------- Poprzedni post był o 14:11 ----------

Dziękuję za podpowiedzi. Udało mi się rozwiązać mój problem samodzielnie, więc kończę temat.

da_sas
23-09-2011, 11:15
Dziękuję za podpowiedzi. Udało mi się rozwiązać mój problem samodzielnie, więc kończę temat.
Może napiszesz jak

w.magdziak
24-10-2011, 13:11
Mam ten sam problem!
Pomimo ukrycia (wyłączenia) wybranych opcji artykułów dla artykułu i w ustawieniach opcji dla wszystkich i tak mi się wyświetlają opcje w artykule. Co z tym robić gdzie szukać błędu :(

---------- Post dodany o 12:11 ---------- Poprzedni post był o 12:11 ----------

Czy to jest może kwestia ustawień szablonu?

wwis67
24-10-2011, 22:11
Podczas tworzenie odnośnika do artykułu w menu, w ustawieniach menu po prawej stronie masz zakładkę "opcje artykułu" i tam możesz ustawić co będzie wyświetlało się w artykule. Np w ust. globalnych artykułu masz opcję pokaż autora, a w trakcie tworzenia linka w menu do artykułu we wspomnianych opcjach zaznaczysz ukryj w opcji pokaż autora to autor nie będzie wyświetlany.

w.magdziak
24-10-2011, 22:41
Dziękuje za podpowiedź. Znalazłem te ustawienia! Temat zamknięty