PDA

Zobacz pełną wersję : Joomfish - tłumaczenie menu



pumbosha
07-09-2011, 22:29
Witam

Problemy z joomfish były poruszane na tym forum sporo razy, jednak nie znalazłem w nich rozwiązania swojego problemu, dlatego zwracam się o pomoc:
Chodzi o to, że chcę przetłumaczyć pozycje menu. Załóżmy, że mam pozycje menu wskazującą bezpośrednio na artykuł, jakiś tam kontakt czy coś. Chcę ją przetłumaczyć, więc wchodzę w joomfish->tłumaczenia->bleble..->klikam w kontakt i widzę, że parametry tłumaczonej pozycji są różne w obu językach, a co za tym idzie na samym dole w tłumaczeniu linka mam rozbieżność, przez co w angielskiej wersji przetłumaczone pozycje menu nie przekierowują mnie tam gdzie w wersji polskiej. Używam wersji 2.1.7 wyłączyłem wszystkie przyjacielskie adresy i też nie działa. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ męczę się z tym już bardzo długo.

Gall Anonim
07-09-2011, 22:32
Prostsza opcja:
wybierz menu
stań sobie na pozycji menu (zaznacz) którą chcesz tłumaczyć
i kliknij sobie na samej górze mniej więcej po środku (jest rybka) na wybierz język - co do reszty dasz radę - a tak jest najprościej

pumbosha
07-09-2011, 23:14
Tam przy tłumaczeniu wyskakuje mi dokładnie to samo okienko co przy tłumaczeniu w komponencie joomfish. Screen w załączniku

No dobra w załączniku nie widać, ale można mi wierzyć na słowo, ze w obu polach są różne adresy

a_m
07-09-2011, 23:28
Załóżmy, że mam pozycje menu wskazującą bezpośrednio na artykuł, jakiś tam kontakt czy coś. Chcę ją przetłumaczyć, więc wchodzę w joomfish->tłumaczenia->bleble..->klikam w kontakt i widzę, że parametry tłumaczonej pozycji są różne w obu językach, a co za tym idzie na samym dole w tłumaczeniu linka mam rozbieżność, w jakie bleble..?
ja nie rozumiem jaki problem opisujesz, tłumaczysz tytuł pozycji menu + alias, publikujesz i jest; a na screenie rzeczywiście guzik widać; najlepiej jak poprawisz pytanie i screen

pumbosha
08-09-2011, 00:08
Dobra, już, problem rozwiązany: przy tłumaczeniu miałem zieloną kontrolkę, oznaczającą, że oryginał został zmieniony. Musiałem przetłumaczyć to od nowa, dzienks za fatyge, pozdro