PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja kodu index.php



bobsonrobson
08-09-2011, 12:36
Witam jak mam edytować index.php. Mianowicie kiedy daje zbadaj element na chromie pokazuje mi się całkiem inny kod niż jak edytuję ten plik ręcznie.

zwiastun
08-09-2011, 12:48
Po prostu nie edytuj, bo nie pojmujesz, jak to działa. Chrome pokazuje kod wynikowy HTML, a nie kod skryptu.

Jasiek2100
03-07-2014, 20:48
Witam. Wyciąłem z edytora szablonu cały kod (index.php) a teraz nie mogę go z powrotem wpisać, bowiem każda próba zapisu skutkuje tym, że kod znika z pola edycji.
Proszę koleżeństwo o pomoc.
Pracuję na Joomla 1.5. Chodzi o stronę www.carda.pl (http://www.carda.pl)

zwiastun
03-07-2014, 22:17
Pobierz z serwera na swój komputer, wyedytuj np. w Notepad++ i potem prześlij na serwer

tlewap
03-07-2014, 22:53
Jeśli masz dostęp do panelu administracyjnego np. DA lub Cpanelu też możesz edytować pliki bez ściągania na dysk.
Jeśli edytowałeś z zaplecza pewnie zmieniły się prawa do zapisu.

Jasiek2100
03-07-2014, 23:04
Dzięki Zwiastun. tak własnie zrobiłem i strona zaczeła działac, lecz trzeba było zmienic pewne ustawienia w szablonie. Gdy próbowałem zapisywac zmiany to pojawiał mi sie komunikat o błedzie.
Wszedłem więc do panelu konfiguracyjnego i chciałem zmienic hasło dla ftp. Skutkiem tego nie mam teraz żadnego dostepu do witryny tylko komunikat:


[404] File Not Found : Plik nie istnieje



Podany w zapytaniu URL /installation/index.php nie został odnaleziony na tym serwerze.








The requested URL /installation/index.php was not found on this server.




a gdy otwieram: www.carda.pl to jest taki komunikat: No configuration file found and no installation code available. Exiting..
Dodam jeszcze, że plik configuration.php jest pusty. Nie mam zapasowej kopii tego pliku.

tlewap
03-07-2014, 23:13
Wgraj pliki z kopii zapasowej...
Nie masz kopii? To wgraj pliki z pakietu joomla, tylko musisz uzupełnić dane w pliku konfiguracyjnym: bazę danych, użytkownika, hasło...
Masz je?

Jasiek2100
03-07-2014, 23:26
Ściągnąłem Joomle i po rozpakowaniu nie widzę pliku configuration.php

tlewap
03-07-2014, 23:59
W katalogu installer pod nazwą configuration.php-dist

Jasiek2100
04-07-2014, 00:24
Plik configuration.php-dist posiadam na serwerze i są tam wpisane dane do bazy. Ale jest też obok niego plik configuration,php i on jest pusty. Nie wiem, czy tak powinno być.

zwiastun
04-07-2014, 11:34
Plik configuration.php-dist to nie jest plik konfiguracyjny, to jest wzorzec pliku konfiguracyjnego.
Konfiguracja jest zapisywana w pliku configuration.php