PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla i Mambo



Cegutek
22-11-2006, 09:16
Witam serdecznie.
Podobny temat już był jednak niema tam odpowiedzi na moje zapytanie dla tego postanowilem założyć nowy wątek. Jeśli admin dojdzie do wniosku że niema sensu to prosze zamknąć.

Posiadam mambo 4.5.3 i chciałbym przejsc na joomla w najnowszej wersji.
Moje pytanko to czy nie strace zdjec z galerii opartej na ZOOM_MEDIA_GAL czy jednak strace ?

Czy mozna przejsc na Joomla Power Edit. ? czy nie bardzo się da ?

Strone mam postawioną na serwerze OVH.PL w wersji darmowej: 60free
Wiem że OVH wprowadziło zabezpieczniea ale mam nadzieje ze nie bedize to miały wpływu na instalke....

Nie robiłem nigdy takiego przejscia wiec nie wiem czy nei popsuje mi to strony... kopie przezornie juz mam wykonaną... czy musze robić kopie bazy danych ? nie mam zarejestrowanych ludziuf poza adminem.

Jeśli ktoś wie jak i co zrobić i czy jest wogóle sens to proszę o info jak to zrobić...

aha
jeszcze 1 - chciałem zrobić upgadare mojego mambo z 4.5.3 do 4.5.4 ale chyba cos nie poszło bo teraz nie moge edytować moich postów - nie dają się nadpisac pliki edytora TINYEDIT. i nie wiem co zrobić... tzn przywróce pewnie oryginalne pliki z dysku bezposrednio na serwer. Strona była offline - "w trakcie prac konserwacyjnych" wiec powinny sie dac nadpisac.

będe wdzieczny za kazde słowo ktore pomoze mi rozwiazac moj problem i zapytanie.

pozdrawiam.

szuman
24-11-2006, 06:24
jeśli ChCeSh mOzEsH spróbować. Odpowiedziales sobie sam: kopia zapasowa musi byc zarówno plików jak i bazy danych, a do tego pamiętaj, że na ovh i innych darmowych serwerach różne rzeczy lubią się dziać. Zanim zaczniesz, to poczytaj jak najwięcej o migracji z Mambo na Joomla abyś wiedział, jakie ewentualnie problemy moga wystepować, jak sobie z nimi poradzic i jak się w ogóle do tego zabrać.

stone
24-11-2006, 08:05
Co do przejścia na PE to nie jest to możliwe bo PE to tylko instalator, po instalaji masz normalną Joomlę.
Reszta tak jak napisał Szuman:)

Cegutek
24-11-2006, 10:53
dzieki all za odpowiedz. jak sie bede przesiadal i pozniej dam znac co i jak... mam nadzieje ze uda sie to zrobic...

teraz zrobiłem upgarade mamob z 453 na 454 i nie moge pisac zadnej notatki...
niezaleznie czy amm wlaczone edytor WYSWIG czy nie... nie wiem co zrobic - jak przywrocilem oryginalne pliki bo mam kopie to nie moglem wogole wlaczyc nic:
zalogowalem sie na admina i pokazalo mi blad w lini 607
a w konfiguracji blad w lini 507

odwolywaly sei do com_admin i com_config

i nie wiem co mam tutaj podziałać - przegrałem znowu pliki z patcha 454 i teraz sie odpala ale nei moge pisac notek...

pliz - jakies pomysly ??

pozdrawiam.

stone
24-11-2006, 11:17
a com_config to jest standratowo w mambo czy to jakiś dodatek?
Ciężko Ci będzie pomóc bo jednak mambo i joomla troche się już różnią. Spróbuj na mambersach

stone
24-11-2006, 12:52
Akurat taki coś znalazłem http://forum.joomla.org/index.php/topic,9238.0.html