PDA

Zobacz pełną wersję : Katogi modułów wgrane przez FTP - nie widać w modułów w panelu admina



tkanfarb
09-09-2011, 09:57
Witam. Tak jak w temacie. Gdzie jest błąd?
Rozdzielam starą stronę na dwie - robię kopie i dzielę zakładki po połowie. Przegrałem sobie po instalacji drugiej joomli całe kopie katalogów modules, plugins itd. żeby już tego wszystkiego nie instalować ręcznie. Niestety w panelu admina nie widać żadnego z tych modułów wgranych w ten sposób. Co jeszcze muszę zrobić? Proszę o pomoc

pyziak
09-09-2011, 10:00
Instalator w Joomla to nie klient ftp, jeżeli chcesz (niby) sobie zaoszczędzić czasu i robić to ręcznie to odnajdź wszystkie wpisy w Bazie Danych związane z danym modułem, pluginem etc. i przeżuć je do nowej Bazy, jak dla mnie to poroniony pomysł :), ale zabronić nie można :)

tkanfarb
09-09-2011, 10:03
czyli muszę w sumie kilkadziesiąt modułów i dodatków ponownie ściągać i wgrywać pojedynczo za pomocą instalatora? W Prestashop ww. sposób działał, myślałem że tu też przejdzie

pyziak
09-09-2011, 10:08
Tak czy siak, bo sposobów jest parę musisz je instalować z paczki (pakietu) instalacyjnego, który dokona odpowiednie wpisy w Bazie oraz wrzuci pliki w odpowiednie miejsca, robiąc to od nowa zyskasz jeszcze jedną bardzo ważną rzecz: będziesz mniał te modułu, pluginy etc. w najnowszych wersjach, a to jest nieocenione względem bezpieczeństwa.

W Prestashop ww. sposób działał oo spec od Presta :) ile ja na Ciebie czekałem :)

tkanfarb
09-09-2011, 10:19
Dzięki za odpowiedź. Za Twoją radą zaczynam ściąganie nowych wersji. Pozdr