PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja szablonów przez FTP - czy to możliwe ?



noiragneau
09-09-2011, 20:50
Witam.
Z Joomla 1.5 było tyle dobrze że rozpakowane szablony wrzucało się przez FTP do ../templates/ i wszystko się wyświetlało.
Niestety w Joomla 1.7 to nie działa.
Czy instalacje przez FTP są w ogóle możliwe w 1.7 ?
Instalacja spakowanych, jeden po drugim jest trochę uciążliwe.

zwiastun
09-09-2011, 20:53
Instalacja przez FTP jeszcze bardziej. Jak wynika z pytania, nie poczytałeś o tym, jak i dlaczego działa instalator w 1.7. Nie musiałeś. Ale skoro masz z tym problem, to wypadałoby się najpierw zapoznać z literaturą przedmiotu.

noiragneau
09-09-2011, 21:00
Instalacja przez FTP jeszcze bardziej.
Twoje zdanie, dla mnie wygodniejsze było FTP

Jak wynika z pytania, nie poczytałeś o tym, jak i dlaczego działa instalator w 1.7. Nie musiałeś. Ale skoro masz z tym problem, to wypadałoby się najpierw zapoznać z literaturą przedmiotu.
Pytam czy jest możliwa instalacja przez FTP. To jak działa instalator jest sprawą drugorzędną.

Gall Anonim
09-09-2011, 21:14
Tak jest możliwa w przypadku Joomla 1.6 i Joomla 1.7 instalacja templatek przez ftp
Pzdr
P.S. Metoda instalacji = tekst w mojej stopce:)

zwiastun
09-09-2011, 21:32
@noiragneau: Doczytaj, jak działa instalator, wtedy będziesz mógł orzec, czy to moje zdanie, czy rzeczowa informacja dla Ciebie.
@Gall Anonim: wprowadzasz, chyba niechcący, w błąd: instalacja przez FTP jest niemożliwa. Przez FTP możesz sobie posłać pliki, a instalacji dokończyć przez instalatora, o czym doskonale wiesz (funkcję Wykryj). [Nie każdy zna łacinę i odkryje, co rzeczywiście powiadasz]

Gall Anonim
09-09-2011, 21:47
@zwiastun - a czy to nie jest instalacja przez ftp?
A co do stopki - szukajka google :) , a czyż cytowana sentencja prawdą nie jest?

P.S. Właśnie dla sprawdzenia wpakowałem via ftp trzy templatki i potem po wykryciu zaznaczyłem instaluj dla wszystkich trzech - działa spokojnie - nie próbowałem wcześniej robić tego masowo - ale tak to sobie kolega może te 100 templatek które tak żmudnie robił zapewne za pomocą opcji "Proponowany Projekt" i "Zapisz Jako" wrzucić via ftp, zjeść pączka, dać wykryj, po czym dać instaluj i jest happy (zakładam że ma szybkie łącze) :podstep:
Pzdr

zwiastun
09-09-2011, 22:15
Ja nie sprawdzałem :) Ale już naprawdę nie pamiętam, czy np. pliki językowe trafiają we właściwe miejsce.
w 1.5 i wcześniej, jak wiesz, instalacja "przez FTP" oznaczała wysłanie na serwer do katalogu szablonów. I to oznacza "instalacja przez FTP".
W 1.6 musisz użyć instalatora albo FTP+instalator. Zainstalowanie kilku szablonów normalną metodą trwa z pewnością szybciej (zakładam, że łącze internetowe jest w miarę normalne), niż FTP+wykrywanie. Instalowanie kilkudziesięciu - może szybciej tą drugą metodą. Tylko kto instaluje "kilkadziesiąt"

Gall Anonim
09-09-2011, 22:28
Ja nie sprawdzałem :) Ale już naprawdę nie pamiętam, czy np. pliki językowe trafiają we właściwe miejsce.
Ja również nie sprawdzałem do tego momentu - ale już wiem że można.


w 1.5 i wcześniej, jak wiesz, instalacja "przez FTP" oznaczała wysłanie na serwer do katalogu szablonów. I to oznacza "instalacja przez FTP".
No to mamy wyjaśnione różnice poglądów - niech będzie na Twoje, ale żebym nie był pokrzywdzony nazwę tę metodę ftp 1/2 :)


Tylko kto instaluje "kilkadziesiąt"
A taki ktoś tyle że z nowszą wersją Artisterra (http://forum.joomla.pl/showthread.php?56367-przegl%C4%85darka-prezentacja-templatek) :)

Pzdr