PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki formularz



sm_box
09-09-2011, 22:04
Cześć

Używałem do tej pory do robienia formularzy 'CK Forms' i bardzo mi on przypasował, szczególnie możliwość wyświetlania danych wynikowych na stronie.

Ostatnio jednak poproszono mnie o zrobienie formularza, z którego dane wynikowe w postaci emaila są wysłane na zadeklarowany adres. Tyle że te dane muszą być odpowiednio sformatowane i zawierać "regulamin" i innne dodatkowe informacje, jak podpis rodziców itp.
Cały problem tkwi w tym że trzeba dane z formularza poprzedzielać tymi innymi danymi.
No ale grzebiąc w necie znalazłem Smart Former, który umożliwia dowolne konfigurowanie maila zwrotnego, z jednym ale żeby dane wyglądały ładnie wrzuciłem je w tabelkę i tutaj Smart Former daje ciała bo mail zwrotny zawiera całą masę dodatkowych znaczników <br/> dodawanych tylko jak wykryje tabelkę.....

Może znacie jakieś inne komponenty które umożliwiają
- komponowanie formularza według potrzeby
- komponowanie wiadomości zwrotnej według własnego uznania z dodatkowym formatowaniem
- publikacje danych wynikowych na stronie
- ograniczenie ilości wypełnionych formularzy do np.20

Sam tego czegoś nie napiszę, bo moje możliwości w tym wzgledzie ograniczają się do prostych skryptów php, bo nie jestem informatykiem i nie mam w tej chwili czasu żeby zostać....
Jak nic nie wymyślę to będę musiał komuś zlecić modyfikację istniejącego komponentu, czy to jest legalne ?

Pozdrawiam
Sławek

Gall Anonim
09-09-2011, 22:19
No to SmartFormer Gold
A co do maila - niestety błędnie wykombinowałeś
To ma być normalna tekstówka w html - przykład:
<strong>Ulica:</strong> {c11:ulica} <strong>nr domu:</strong>&nbsp;{c12:numer domu} <strong>numer mieszkania:</strong> {c13:numer mieszkania}<br /><strong>kod.</strong> {c14:kod pocztowy} <strong>miejscowość:</strong> {c15:Miejscowość} <strong>telefon kontaktowy:</strong> {c16:Telefon}<br /><strong>Adres e-mail:</strong>{c17:emailA}<br /><br /><strong>INFORMACJE RODZIC&Oacute;W/OPIEKUN&Oacute;W O STANIE ZDROWIA DZIECKA</strong><br /><span style="text-decoration: underline;"><strong>(uczulenia, jak znosi podr&oacute;że, przyjmowane leki,noszone aparaty,okulary,inne)</strong></span><br />{c94:Informacje o dziecku}<br /><strong>ZALICZKA:</strong> wpłata <strong>600</strong> zł/os <strong>do siedmiu dni od daty wysłania zgłoszenia</strong><br />TERMIN DOPŁATY DO <strong>100% </strong>do dn.<strong>31.01.2011</strong><br /><br /><strong>STWIERDZAM, -&nbsp;</strong>{c68:Akceptacja} <br />że podałam (-em) wszystkie znane mi informacje o dziecku, kt&oacute;re mogą pom&oacute;c w zapewnieniu<br />właściwej opieki w czasie pobytu dziecka w plac&oacute;wce wypoczynku. R&oacute;wnocześnie akceptuję<br />program imprezy oraz oświadczam, że przyjmuję do wiadomości i stosowania<br />"Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez "xxxxxxxxxxxxx"", kt&oacute;rych treść jest mi znana.<br /><strong>Umowę sporządzono w 2 egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.</strong><br /><strong>{c72:miejscowosc_wypelnienia}</strong><br />{c69:dzien_wypełnienia}{c70:miesiac_wypełnienia} {c71:rok_wypelnienia}<strong><br /></strong><br />________________&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; __________________________ &nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; _____________________<br />(miejscowość, data) &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; (podpis i pieczęć organizatora)&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; (podpis rodzica/opiekuna)</span></address>

A co do SmartFormer Gold - Możesz ściągnąć trial do testowania i sprawdzenia czy spełnia Twoje oczekiwania