PDA

Zobacz pełną wersję : Nie działa edycja i dodawanie artykułów, sekcji i kategorii.



Lee-Shu
10-09-2011, 11:43
Witam.

Mam dość nietypowy problem, choć wiele tematów na forach w internecie posiada podobne tytuły.

Otóż gdy w panelu administracyjnym chcę edytować lub dodać artykuł, sekcję lub kategorię artykułów otrzymuję następujący widok:

http://www.a3-design.pl/nilaya.jpg

Jak widać edycja jest niemożliwa, a znaki "wykrzaczone".Kod strony wygląda jakby był jedynie wyrwanym z kontekstu fragmentem:



<script language="javascript" type="text/javascript">
<!--
var sectioncategories = new Array;
sectioncategories[0] = new Array( '-1','-1','Wybierz kategorię' );
sectioncategories[1] = new Array( '0','0','Nieprzypisany' );
sectioncategories[2] = new Array( '6','39','Stylizacja paznokci' );
sectioncategories[3] = new Array( '7','38','Dane kontaktowe' );
sectioncategories[4] = new Array( '8','40','Okoliczonościowy' );
sectioncategories[5] = new Array( '9','41','Kształtujące sylwetkę' );
sectioncategories[6] = new Array( '10','42','Paznokcie' );
sectioncategories[7] = new Array( '11','43','Stylizacja paznokci' );
sectioncategories[8] = new Array( '11','44','Media' );
sectioncategories[9] = new Array( '12','46','Nilaya prywatnie' );
sectioncategories[10] = new Array( '12','45','Poradniki' );

function submitbutton(pressbutton)
{
var form = document.adminForm;

if ( pressbutton == 'menulink' ) {
if ( form.menuselect.value == "" ) {
alert( "Wybierz menu" );
return;
} else if ( form.link_name.value == "" ) {
alert( "Wpisz tytuł tej pozycji menu" );
return;
}
}

if (pressbutton == 'cancel') {
submitform( pressbutton );
return;
}

// do field validation
var text = tinyMCE.get('text').getContent(); if (form.title.value == ""){
alert( "Wpisz tytuł artykułu." );
} else if (form.sectionid.value == "-1"){
alert( "Zaznacz sekcję!" );
} else if (form.catid.value == "-1"){
alert( "Zaznacz kategorię!" );
} else if (form.catid.value == ""){
alert( "Zaznacz kategorię!" );
} else if (text == ""){
alert( "Artykuł powinien coś zawierać&hellip;" );
} else {
if (tinyMCE.get("text").isHidden()) {tinyMCE.get("text").show()}; tinyMCE.get("text").save(); submitform( pressbutton );
}
}
//-->
</script>

<form action="index.php" method="post" name="adminForm">

<table cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" width="100%">
<tr>
<td valign="top">
<table class="adminform">
<tr>
<td>
<label for="title">
Tytuł </label>
</td>
<td>
<input class="inputbox" type="text" name="title" id="title" size="40" maxlength="255" value="NILAYA na Konsultacjach Ślubnych" />
</td>
<td>
<label>
Opublikowane </label>
</td>
<td>

<input type="radio" name="state" id="state0" value="0" />
<label for="state0">Nie</label>
<input type="radio" name="state" id="state1" value="1" checked="checked" />
<label for="state1">Tak</label>
</td>
</tr>
<tr>
<td>
<label for="alias">
Alias </label>
</td>
<td>
<input class="inputbox" type="text" name="alias" id="alias" size="40" maxlength="255" value="konsultacje" title="Pozostaw puste - Joomla! wypełni wartością domyślną. Możesz również wpisać ręcznie. Zwięzła nazwa - bez odstępów; zamiast spacji stosuj zawsze łącznik &quot;-&quot; lub dolny łącznik &quot;_&quot;, jednolicie we wszystkich tekstach zastępczych. Są wykorzystane do tworzenia czytelnych adresów. Jeśli pozostawisz spacje, Joomla! będzie je zastępować znakami &quot;%20&quot;, niezbyt jasnymi dla internautów." />
</td>
<td>
<label>
Strona startowa </label>
</td>
<td>

<input type="radio" name="frontpage" id="frontpage0" value="0" checked="checked" />
<label for="frontpage0">Nie</label>
<input type="radio" name="frontpage" id="frontpage1" value="1" />
<label for="frontpage1">Tak</label>
</td>
</tr>
<tr>
<td>
<label for="sectionid">
Sekcja </label>
</td>
<td>
<select name="sectionid" id="sectionid" class="inputbox" size="1" onchange="changeDynaList( 'catid', sectioncategories, document.adminForm.sectionid.options[document.adminForm.sectionid.selectedIndex].value, 0, 0);"><option value="-1" >- Wybierz sekcję -</option><option value="0" >Nieprzypisany</option><option value="6" >Paznokcie</option><option value="7" >Kontakt</option><option value="8" >Makijaż</option><option value="9" >Masaże</option><option value="10" >Galeria</option><option value="11" selected="selected">Aktualności</option><option value="12" >Zalogowani</option></select> </td>
<td>
<label for="catid">
Kategoria </label>
</td>
<td>
<select name="catid" id="catid" class="inputbox" size="1"><option value="43" >Stylizacja paznokci</option><option value="44" selected="selected">Media</option><option value="-1" >Wybierz kategorię</option></select> </td>
</tr>
</table>
<table class="adminform">
<tr>
<td>


Teraz w kilku słowach jak do tego doszło... postawiłem stronę, wszystko pięknie chodziło, aż dostawcy hostingu (w zasadzie znajomemu) padł cały serwer bez możliwości przywrócenia jakiejkolwiek kopii zapasowej. Ja takową miałem na dysku, ale bez bazy danych, która - ze względu na inną lokalizację - przetrwała. Zrobiłem więc najprostszą z możliwych rzeczy: wrzuciłem pliki kopii zapasowej na serwer i wszystko zaczęło pięknie działać. Wszystko poza problemem, który opisałem powyżej. W panelu administracyjnym przywróciłem sporo ustawień, jak np. przypisanie domyślnego edytora administratorowi, oraz w ustawieniach ogólnych. Niestety nie pomogło.

Wersja Joomli: 1.5.22
Strona do podglądu: http://www.a3-design.pl/nilaya_nowa/

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Będę wdzięczny za każdą sugestię. Siedzę nad tym już trzy tygodnie, a że czasu mam niewiele, to mogę sobie pozwolić na kilkunastominutowe sesje raz na kilka dni. :zagubiony: