PDA

Zobacz pełną wersję : Problem active jednocześnie na menu top i menu left



Acase
11-09-2011, 17:55
Witam,

Próbuję zrobić "podwójny active" na dwóch menu jednocześnie, chodzi dokładniej o coś takiego:

posiadam top menu z głównymi zakładkami i po wejściu w jakąś zakładkę po lewej pojawia się menu danej zakładki i problem jest w tym że na top menu ma być active i na tym menu po lewej tak jak tu (http://www.eu-patient.eu/Publications/Annual-Reports/) mamy active na top menu i na left menu.

Czytałem coś o aliasach ale jakoś działać nie chcą

Pozdrawiam

nikszal
12-09-2011, 10:58
Efekt, który chcesz uzyskać jest prosty, wszakże pod kilkoma warunkami.

Zakładam, że Top Menu masz w pozycji user3 (najczęściej) i w Top Menu masz pozycję nadrzędną oraz kilka pozycji podrzędnych, które chcesz wyświetlić w module lewej kolumny.

Krok 1 - skopiuj moduł Top Menu i umieść go w pozycji left.
Krok 2 - edytuj moduł Top Menu i ustaw


Poziom główny na 0 (zero)
Najniższy poziom na 1
Podrzędne zawsze - tak

Krok 3 - edytuj skopiowany moduł znajdujący się w pozycji left


Poziom główny na 1
Najniższy poziom na 0
Podrzędne zawsze - tak

Po kliknięciu na pozycję nadrzędną w Top Menu w lewej kolumnie będziesz miał pozycje podrzędne tego menu.

Acase
19-09-2011, 14:40
Witam,

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale wg mnie to chodziło Ci jeżeli menu miało submenu albo że menu po prawej i na top jest takie same. Myślałem jeszcze sobie tak tylko nie wiem jak do tego kod zrobić, że jak kliknę na obrazek to on się zmieni i dopóki nie kliknę w inny obrazek z tego samego diva to on będzie cały czas kliknięty, jest coś takiego możliwego??

Pozdrawiam

---------- Post dodany o 14:40 ---------- Poprzedni post był o 11:50 ----------

Poradziłem sobie :) Zrobiłem to tak: top menu i menu które znajduje się po lewej mają te same właściwości ale mają jedną rzecz inną id menu konkretnego jest inne, i zadziałałem na te id menu, skopiowałem templatkę tyle ile mam zakładek i jest elegancko, jest to bardzo sztywny sposób, ale jeżeli raz to zrobiłem to nie zapomnę tego xD


POZDRAWIAM