PDA

Zobacz pełną wersję : odpowiedzieć artykułem na inny artykuł?



czesuav
12-09-2011, 17:11
Czy w Joomli 1.7 i jakimś rozsezrzeniu jest taka możliwość, żeby napisać artykuł, komentować go (tu już wiadomo, kompon zewn.) i potem oczekiwać ambitnego użytkownika, który przyjdzie i powie, ja chcę polemizować. I wtedy będzie miał mozliwość napisania swojego drugiego artykułu niejako w odpowiedzi na ten pierwszy ( innego autora )?

Generalnie docelowo chciałbym połączyć kilka artykułów, umieścić obok siebie, zostawić możliwosc komentowania kazdego z nich a także mieć je jakby spięte ze sobą, zlinkowane, bo jak mówie miałby to być taki niby system napisz-odpowiedz.

Cały dizajn już mam, jakoś bym sobie chyba dał rade z umiejscowieniem wszystkiego, nie wiem, w szablonie, dostosowując sie odo włąsciwości dodatku.
Myślałem np o kartach, których przełączanie dawało dostęp do następnego artykułu, pod każdym z nich, oosbno w każdej karcie byłyby komentarze tylko do tego jednego, danego atyykułu..

nikszal
12-09-2011, 19:22
Czy w Joomli 1.7 i jakimś rozsezrzeniu jest taka możliwość, żeby napisać artykuł, komentować go (tu już wiadomo, kompon zewn.) i potem oczekiwać ambitnego użytkownika, który przyjdzie i powie, ja chcę polemizować. I wtedy będzie miał mozliwość napisania swojego drugiego artykułu niejako w odpowiedzi na ten pierwszy ( innego autora )?

Generalnie docelowo chciałbym połączyć kilka artykułów, umieścić obok siebie, zostawić możliwosc komentowania kazdego z nich a także mieć je jakby spięte ze sobą, zlinkowane, bo jak mówie miałby to być taki niby system napisz-odpowiedz.



Ja do tego celu wykorzystałbym forum Kunena 1.7 z dodatkiem Kunena Discuss. Powodzenie jest zależne przede wszystkim od poprawnego skonfigurowania dodatku i przygotowania odpowiednich kategorii na forum. Działa to w skrócie w ten sposób, ze pod wybranymi artykułami dodatek tworzy formularz go komentowania. Wpisanie komentarza powoduje skopiowanie artykułu do odpowiedniej kategorii forum i pod nim w następnym poście umieszczony jest komentarz. A na forum można swobodnie cytować całość lub część artykułu, pisać własny artykuł w formie postu lub dyskutować z już wcześniej utworzonymi komentarzami.

Zaletą tego rozwiązania są widoczne pod artykułem dodane komentarze. Z nich jednym kliknięciem można się przenieść do szeroko pojętej dyskusji na forum, dotyczącej tego konkretnego artykułu.

Kunena 1.7 działa już z kodem zabezpieczającym ReCaptcha, tak więc komentować mogą nawet niezarejestrowani użytkownicy. Formularz komentarzy także zabezpieczony jest kodem antyspamowym.

czesuav
12-09-2011, 20:55
Dziękuję, dziękuję :))

bardzo to ciekawie wygląda...

Jednak nie do końca mogę oprzeć to na forum niestety. Tzn o ile oparcie tego o forum nie stanowiłoby problemu, to już sam dizajn forum, wszystkie określenia tam paniujące itd, nie wchodzą w tym projekcie w grę :(

Niemniej jednak raz jesczez dziękuję, sprawdzę, może da się to ładnym layoutem przykryć... ;)

headge
13-09-2011, 10:03
Bardzo ciekawym komponentem jest JReviewsExpress (http://demo.reviewsforjoomla.com/jreviews-express/movies/31-terminator-salvation) Tyle że nie jest darmowy, ale jak jesteś w stanie go zakupić to warto się nim zainteresować bo chyba spełnia twoje wymagania w tej kwestii.

czesuav
13-09-2011, 13:14
oo, dziękuję, dziekuję.

zaraz sprawdze, do wieczora pewnie skonczy mi sie miejsce na serwie :(

Dodatki moga być płatne, no problem, akurat w tej kwestii mam tylko dobre doświadczenia.