PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zmienić praw dostępu ( chmod ) dla configuration.php



D_Sobieraj
13-09-2011, 08:23
Witam,

Mam problem z prawem dostępu, nie mogę zmienić ich dla pliku configuration.php
Ani w FileZilla, TC oraz w hostingowym dostępnie do ftp.

Możecie pomóc?

Ogólnie problem przedstawia sie tak, że nie moge zapisac nowych ustawień w "Konfiguracja globalna", pomyślałem że pomoże ustawienie chmod 777 dla pliku configuration.php

Prosze o sugestie, pozdrawiam Dawid.

palyga007
13-09-2011, 08:39
Nie możesz ich zmienić ponieważ nie jesteś ich właścicielem.

D_Sobieraj
13-09-2011, 08:45
To co pozostaje mi by naprawić problem ?
- Nie mogę zainstalować wielu modułów, nie mogę zmienić ustawień w "Konfiguracja globalna".

Pozdrawiam Dawid.

palyga007
13-09-2011, 08:50
Najprawdopodobniej wybrałeś sobie kiepski hosting.

Na krótszą metę możesz napisać do administratora, ale w perspektywie dłuższego czasu to chyba tylko zostaje zmiana usługodawcy.

Gall Anonim
13-09-2011, 08:54
@D_Sobieraj - problem był na forum wielokrotnie opisywany. Zabezpieczenia hostingu są tak ustawione że prawa ftp i prawa web są rozdzielone.
Trzy opcje:
Zmienić hosting na inny bo wróży to niezłe problemy w przyszłości
Zwrócić się do administratora o zmianę ustawień (wątpię aby się przychylił do prośby)
Zwrócić się do administratora aby zainstalował Ci komponent eXtplorer - który pozwoli Ci administrować prawami od wewnątrz witryny
All
Pzdr
P.S. Możesz ewentualnie stworzyć paczkę instalacyjną na Joomp-ie która będzie już posiadała zainstalowany eXtplorer - to czwarta opcja

D_Sobieraj
13-09-2011, 08:58
Tylko że inne serwisy z Joomlą działają, tylko teraz taki problem.

Zainstalowałem extplorer wrzucając plik to /tmp/
Jednak jak próbuje go włączyć to strona tylko się odświeża, komponent sie nie ładuje.

Hosting raczej kiepski nie jest -> linux.pl

Pozdrawiam Dawid.

Gall Anonim
13-09-2011, 09:28
Jak nie toperz, to nie wiem - szczerze mówiąc to w tej konkretnej sytuacji jestem raczej zdziwiony - skontaktuj się z adminem i zapytaj czy czegoś nie zmieniali - opisz problem.
All

---------- Post dodany o 07:28 ---------- Poprzedni post był o 07:03 ----------

Aaaaaaaaaaaaaa
do eXtplorer'a - to to kolega ma nową wersję MySQL - trzeba instalatorek przedefinować - to samo co na home z Joomla (z eXtplorer'em - również - sam poprawiałem bo mi się klienta na home.pl uparł - a fajny cenowo był :))
Pzdr

D_Sobieraj
13-09-2011, 09:28
Oki, postaram się jeszcze zainstalować ponownie.

Wykasuje wszystko. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.


Możesz poinstruować co z tym przedefiniowaniem ? :)

AndiC
13-09-2011, 10:00
Sprawdź czy masz najnowszą wersję Extplorera 2.1.0 RC5, wcześniejsze nie chciały działać bez modyfikacji.

D_Sobieraj
13-09-2011, 10:30
Mam najnowszą wersje na J. 1.7

pozdrawiam.

nikszal
13-09-2011, 14:34
Tylko że inne serwisy z Joomlą działają, tylko teraz taki problem.

Zainstalowałem extplorer wrzucając plik to /tmp/
Jednak jak próbuje go włączyć to strona tylko się odświeża, komponent sie nie ładuje.

Hosting raczej kiepski nie jest -> linux.pl

Pozdrawiam Dawid.
Przesiądź się kolego na linuxpl.com.
Nazwa domeny bardzo podobna i na tym kończy się wszelkie podobieństwo, bo strony na tym hostingu chodzą jak rakiety. W zarządzaniu plikami w panelu administracyjnym Direct Admin możesz zresetować prawa do plików i katalogów tak, by zawsze być ich właścicielem. Póki co jeszcze nie korzystałem z tej opcji, bo zawsze to ja jestem właścicielem, a nie serwer. Nie zaobserwowałem żadnych problemów związanych z administracją czy działaniem strony. Najwyraźniej "linux" linuxowi jest nie równy.