PDA

Zobacz pełną wersję : Community builder 1.7 a wersje językowe



johnybyk
14-09-2011, 10:19
Witam.

Z tego co udało mi się wygooglać to CB nie za bardzo obsługuje wersje językowe witryny oraz nie działa z JoomFish. Postanowiłem sobie zrobić tłumaczenia na podstawie sprawdzania tego w jakim języku jest strona. Wygląda to tak (dla modułu cblogin i etykietu dla pola username):

if ($_GET['lang'] == 'pl') {
$langstring = 'Nazwa użytkownika';
}
if ($_GET['lang'] == 'en') {
$langstring = 'Username';
}
if ($_GET['lang'] == 'de') {
$langstring = 'de';
}
if ($_GET['lang'] == 'ru') {
$langstring = 'ru';
}

$userNameText = $langstring;

Rozwiązanie działa, ale pojawia się problem w momencie gdy chcę przetłumaczyć pola rejestracji. Pola są pobierane z bazy i nie da się zrobić takiego prostego if'a. Czy zna ktoś sposób na to jak przetłumaczyć pola/ teksty z bazy, a może jest jakieś dużo łatwiejsze rozwiązanie, którego nie udało mi się znaleźć?

Z góry dziękuję za sugestie.

---------- Post dodany o 11:40 ---------- Poprzedni post był o 10:53 ----------

Pojawił się jeszcze jeden problem. W linkach do strony głównej nie jest przekazywana zmienna lang przez co GETem nie mogę sprawdzić jaki język jest obecnie wybrany. Wiecie może gdzie jest trzymana wartość tej (może innej zmiennej)? Cookie, sesja (pod jaką nazwą).

Zastanawiam się czy nie można w jakiś sposób wykorzystać wewnętrznego mechanizmu wersji językowych (o ile takowy jest). W katalogu /components/com_comprofiler/plugin/language/ jest defaultowy język, ale może jest jakiś sposób na odpalenie innych?

---------- Post dodany 14-09-2011 o 09:19 ---------- Poprzedni post był 13-09-2011 o 11:40 ----------

Już sobie poradziłem. Można to zrobić prościej. Wystarczy takie if'y zrobić w pliku językowym :).