PDA

Zobacz pełną wersję : w adresie pojawia się index.php czy tak ma być ??



osho
14-09-2011, 08:22
witam oto stronka której tyczy się moje pytanie www.studiowrzos.net78.net, w adresie podstron pojawia się index.php , wczoraj dodałem przeglądarkę do google, ale jakby nie zaindeksowała podstron, proszę o pomoc.

PeFik
14-09-2011, 08:54
Ta witryna ma złą reputację. Tak krzyczy WOT !!!
http://www.mywot.com/en/scorecard/studiowrzos.net78.net
I dalej oglądać jej nie chce!

---------- Post dodany o 07:54 ---------- Poprzedni post był o 07:52 ----------

p.s.
A bawiłeś się kiedys .htaccess z Joomla? Tu tkwi odpowiedź, trzeba go "udostępnić" + w konfiguracji zmienić CMS to i owo.

osho
14-09-2011, 11:54
no to nie wiem o co biega, teksty pisane przez nas, grafika darmowa z xchng, a tu wychodzi że jestem jakimś hakerem, :(, może którym moduł robi taki błąd spróbuje usunąć kilka żeczy i znowu dodać do google. narazie dzięki za tą informacje.

zibix
20-09-2011, 14:27
Dodawanie do Google nic ci nie da ...
zaloguj si edo zaplecza wejdz w konfigurację i włącz proste adresy i to wszystko

zwiastun
20-09-2011, 15:50
@zibix: na jakiej podstawie twierdzisz, że tym prosty zabiegiem @osho rozwiąże problem reputacji tej witryny - w indeksach wyszukiwarek witryna jest postrzegana jako rozsyłająca spam/złośliwe oprogramowanie lub co najmniej nie spełniająca elementarnych wymogów bezpiecznego łączenia się (może pochodzić z podejrzanego serwera z podejrzanym towarzystwem). Więc pierwsze, co należałoby zrobić, to odkryć przyczynę. A jeśli to niemożliwe/trudne, to zainstalować i skonfigurować witrynę (np. na serwerze lokalnym) od podstaw, dodać do niej treści z bazy danych (którą też należałoby przepatrzeć, czy nie kryje złośliwych wpisów. Potem przenieś na serwer, zgłosić m.in do Google, że została naprawiona, zgłosić nową mapę witryny...

zibix
20-09-2011, 15:59
Fakt z tą reputacją - ale to już temat na inny post

pierwsze pytanie było o to czy ma się pojawiać index.php w adresie

osho
20-09-2011, 17:40
Dziękuje za pomoc, już sobie poradziłem , okazuje się że akurat ten adres, który założyłem na darmowym hostingu 000web, jest jakiś "złośliwy", przeniosłem więc witrynę na inny adres tegoż hostingu, http://studiowrzos.host22.com, wydaje się być ok, a żeby proste adresy mi działały musiałem dodatkowo wyedytować plik .htcacess i odhaczyć #rewirtebase , znalazłem gdzieś w internecie, teraz wszystko powinno być ok, dzięki i zamykam temat.