PDA

Zobacz pełną wersję : Kanały RSS z wszystkich artykułów, nie tylko z glównej



grzybiarz
14-09-2011, 22:10
Witam. Nie mogę sobie poradzić z tym problemem.
Chciałbym aby na mojej stronie były powiadomienia RSSem - po kliknięciu na ikonę w pasku adresu.
http://www.girdim.kao.pl/
Niestety, nic się nie dodaje, ponieważ artykuły nie są na głównej stronie, tylko w menusach (i to jeszcze własny kod html, jakby to miało jakieś znaczenie).
Jak to zrobić by wszystko się dodawało?
Skorzystałem z dodatku - komponentu "iJoomla RSS Feeder".
Wygenerował mi link
http://www.girdim.kao.pl/index.php?option=com_ijoomla_rss&act=xml&full=yes
I tu co prawda pojawiają się wszystkie artykuły, tylko tytuł to "Latest news" zamiast nazwa mojej strony, nigdzie tego nie widzę, gdzie to zmienić. Poza tym mam tylko adres www, a na pasku adresu po wciśnięciu ikony RSS nic się nie dodało.
Ktoś poleci jakiś komponent? A może w domyślnym da się to jakoś ustawić?
Liczę na odpowiedzi, bo już mam myśli, aby nie tworzyć dalej strony.
PS. Strona to wczesna wersja alpha, więc nie ma tam za dużo artykułów. Głównie muszę uporać się z tymi RSS, umieścić podpisy pod screenami w recenzjach (jakiś dodatek?), zmienić shota i wieeele innych rzeczy:)

grzybiarz
01-04-2012, 18:35
Odkopuję.
Jak zrobić w by w joomli wszystkie artykuły wysyłały się jako powiadomienia RSS, a nie tylko newsy z głównej? Jest jakiś moduł do tego?
Domyślnie na pasku adresu widnieje ikonka RSS a z niej adres "index.php?format=feed&type=rss" - to wyświetla tylko artykuły z głównej.
Użyłem jednak pewnego komponentu i mam adres "index.php?option=com_ijoomla_rss&act=xml&full=yes" - wyświetla to wszystkie artykuły z całej strony. Tylko że teraz mam dwa kanały - jeden ten domyślny z pasku, oraz ten rozbudowany - gdzie musiałem utworzyć informację na głównej, aby ludzie nie klikali na pasku adresu tylko w link. Głupio to wygląda.
Jakiś prosty moduł do RSS polecacie? Albo jak to ustawić? Może to w plikach z komponentem domyślnym mam podmienić adres?

grzybiarz
04-04-2012, 17:54
Rozumiem że nikt nigdy na swojej stronie nie informował RSSem o nowych artykułach, których nie ma na głównej?
Główna jest tylko do newsów, a artykuły są w odpowiednich działach. Głupio żebym robił specjalnie "niusa" w którym będe informował o nowym artykule.
Joomla domyślnie informuje tylko o tym co widzi na głównej.

Karol99
04-04-2012, 20:36
Jeżeli te artykuły masz w różnych kategoriach, ale jednej sekcji - to powinno się dać taki kanał RSS stworzyć: utwórz ukryte menu (tzn. bez wyświetlania jego modułu na stronie), stwórz pozycję "Przegląd - Artykuły w sekcji" i utaw "Kolporter RSS" na tak.

grzybiarz
05-04-2012, 15:38
Dzięki za odzew!
Niestety mam trochę więcej sekcji...
Zauważyłem że domyślny RSS jaki mam na stronie w pasku adresu - ma adres "index.php?format=feed&type=rss".
Utworzyłem link pewnym komponentem i po prostu Czytelników informuję niusem na głównej, aby używali poniższego adresu do RSS: "index.php?option=com_ijoomla_rss&act=xml&full=yes"
To informuje o każdym artykule.
Nie wiem jak podmienić ten pierwszy adres na ten drugi. Dodatku nie potrafię rozgryźć, albo nie posiada on takowej funkcji informowania o wszystkich sekcjach :|