PDA

Zobacz pełną wersję : formatowanie szczegółowych informacji o artykule i ikonek



nosorożec
15-09-2011, 13:46
Jako, że oswoiłam joomlę 1,5 - walczę z 1.6.
Robię sobie własną osobistą stronę i mam taki oto problem:

Nad każdym artykułem wyświetla mi się :
Szczegóły:
Utworzono i data

nijak nie umiem tego sformatować - ani żeby ładnie wyglądało, było z boku i nie przeszkadzało, ale przede wszystkim, żeby nie było napisu 'szczegóły' i 'utworzono'.

No i ikonka nad artykułem 'redaguj artykuł' - jak to wywalić?

idę tworzyć nowę tematy z problemami.

nosorożec
13-10-2011, 11:11
To znowu ja - nadal nie doszłam, gdzie mogę wywalić to nieszczęsny 'szczegóły' i 'utworzono' - tj gdzie jest plik źródłowy ?
Podpowiecie może jednak? Ikonka zresztą też ???...
mmmm ? plis plis plis. Chętnie znalazłabym sobie na anglojęzycznych stronach, niestety 'brzydki wyraz' nawet nie wiem jaką frazę wpisać w wyszukiwarkę i jak nazwać to, czego szukam, byłabym wdzięczna za podpowiedź.

kurtz
13-10-2011, 12:03
to będzie dokładnie ta sama fraza, której używałaś, oswajając joomla! 1.5.

Gall Anonim
13-10-2011, 12:05
@nosorożec - Odpuść dziewczyno 1.6.x nie jest już rozwijana i zmykaj na 1.7.x
Pzdr

nosorożec
13-10-2011, 13:49
kurtzwiesz co? Nie pamiętam tego problemu przy 1.5 ...
Ale już ogarnęłam i spiszę to wszystko, co robiłam z obokotytułem artykułu, bo może się komuś przyda :D
Uwaga:

-to, co odpowiada w css za wygląd tkzw. 'szczegółów' to:
.create - czyli jak mamy fantazję zmienić/stworzyć, to tam

Żeby pozbyć się tekstu 'szczegóły' czy też 'utworzono' - zaglądamy do languages/pl-PL/ i w pliku pl-PL.com_content.ini znajdujemy interesujące nas upierdliwe słówka, usuwamy, zapisujemy, podmieniamy pliki na serwerze i cieszymy się życiem.

A żeby wywalić irytującą wzrok ikonkę 'edit' - do css dodajemy to:
ul.actions, span.hasTip a:link, span.hasTip a:visited {
display:none;
}

A generalnie w ustawieniach uniemożliwiamy 'obcym' edytowanie naszych artykułów - btw.

Gallu Anonimie- no dzięki Ci wielkie :] jesteś doprawdy uroczy. Jeżeli teraz zajmę się przeprowadzką do 1.7 to nigdy nie uruchomię własnej strony, a jestem już taak blisko. To czekaj, najpierw dokończę w 1.6, a potem przerzucę do 1.7. Świetny pomysł?

Gall Anonim
13-10-2011, 13:54
Jeżeli teraz zajmę się przeprowadzką do 1.7 to nigdy nie uruchomię własnej strony, a jestem już taak blisko
Twoja decyzja - Twoje problemy
Pzdr
P.S. Tak na marginesie - Twoje rozwiązanie to podkop pod otwartą furtką :-)
Pomijając fakt że może to teraz dość ciekawie wyglądać w IE
to przecież:
można wejść na => artykuły => opcje: /górny prawy róg/ = > i wyłączyć wszystko co nam nie odpowiada :-)

kurtz
13-10-2011, 14:04
jesteś bardzo mądra. prawdę mówiąc, pół dnia dokonywałaś tego, co można było zrobić dwoma kliknięciami w trakcie tworzenia artykułu.

ikonka edycji artykułu pojawia się jedynie uprawnionym do tego osobom, więc nie rozumiem za bardzo potrzeby ingerowania w kod joomla!

nosorożec
13-10-2011, 14:55
jesteś bardzo mądra. prawdę mówiąc, pół dnia dokonywałaś tego, co można było zrobić dwoma kliknięciami w trakcie tworzenia artykułu.

ikonka edycji artykułu pojawia się jedynie uprawnionym do tego osobom, więc nie rozumiem za bardzo potrzeby ingerowania w kod joomla!

Jak dwoma kliknięciami wywalić 'szczegóły' i 'utworzono' ? Oświeć mnie, skoroś taaaaki mądry.

Gall Anonim może to i podkop pod otwartą furtką lub wyważanie otwartych drzwi - ale mnie naprawdę irytowała ta ikonka, mimo iż zdaję sobie sprawę, że Ty jak wejdziesz na moją stronę to jej nie zobaczysz.
Poza tym którą z tych rzeczy można zrobić z PA?
usunąć napis 'szczegóły' i 'utworzono' ?
Pokaż palcem proszę. Ja nie chcę 'nie wyświetlać daty utworzenia' - tylko chcę żeby zamiast:
'Szczegóły
Utworzono piątek 22. marca 2011'
Było :
'piątek 22. marca 2011'

I gdzie taki efekt mogą uzyskać korzystając z PA? Być może mam problemy ze wzrokiem, ale naprawdę nie widzę.

---------- Post dodany o 11:55 ---------- Poprzedni post był o 11:36 ----------

Gall Anonim - jeżeli uważasz, że powinnam teraz przejść do 1.7 bo potem przenoszenie się będzie bardziej upierdliwe- powiedz proszę - wykonam :)
Cenię sobie Twoje rady.

I doceniam, że w Twoich odpowiedziach nie ma burackich uwag. W zasadzie dziś pierwszy raz na tym forum spotkało mnie subtelne chamstwo ze strony kurtza-to w sumie i tak nieźle :)) Ale i tak przeżywam jak stonka wykopki, być może dlatego, że nie przywykłam to takiego poziomu rozmowy.
Przykre, że na tym forum pada tyle nieszczególnie miłych tekstów.

nikszal
13-10-2011, 15:04
language/pl-PL/pl-PL.com_content.ini


COM_CONTENT_CREATED_DATE_ON="Utworzono: %s"

Gall Anonim
13-10-2011, 15:08
@nosorożec 1.6.x jest już nierozwijane, i niestety pozostało tam sporo błędów więc naprawdę Twojej decyzji pozostawiam to co Zrobisz - ja bym szedł do przodu, tym bardziej że niektóre problemy w 1.6.x nie są problemami w 1.7.x

Pzdr

palyga007
13-10-2011, 15:11
A nadpisywanie szablonem to zostało stworzone po to tylko, aby chłopaki z OSM mieli co robić.
Ech...
Dziwne te Twoje rozwiązania @nosorożcu...

kurtz
13-10-2011, 15:14
na pewno masz problem z wyrażeniem tego, co chcesz osiągnąć. tylko to, powinien być twój problem, a nie nasz tutaj.

nosorożec
13-10-2011, 21:07
nikszal - dzięki, niestety się spóźniłeś, ale doceniam :)

Gall - dzięki - zatem I'll do it

---------- Post dodany o 18:07 ---------- Poprzedni post był o 18:02 ----------

@palyga007 - masz pewnie rację z tym nadpisywaniem - bez sensu. Na lepszy pomysł nie wpadłam.

@kurtz - być może mam problem z wyrażaniem myśli tak, żebyś je zrozumiał, ale nawet to nie upoważnia Cię do samwieszczego.