PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek do dodawania komentarzy



shympik
15-09-2011, 23:18
Witam. Mógłby mi ktoś polecić jakiś dodatek do joomli 1.7 służacy do dodawania komentarzy pod artykułami? chodzi mi o polską wersję. zainstalowałem yvcomment ale niestety mi nie chce działać. po instalacji i próbie edycji dodatku wyskakuje taki komunikat:
yvComment plugin type=1 is NOT loaded

--
yvComment solution, version="2.00.4"

nikszal
16-09-2011, 02:34
Założę się z Tobą o "krzynkę" piwa, że się mylisz, bo yvComment działa na Joomla 1.7
http://tematy.linuxpl.info/

Zajrzyj na stronę autora Jurija Vołkova i zgodnie z jego sugestiami skonfiguruj dodatek.

shympik
16-09-2011, 16:36
może i się mylę, ale nie działa mi. Obejrzałem filmik na yt jak powinna przebiegać konfiguracja i tak też zrobiłem, tak samo to opisane jest zresztą na tej stronie tego Vołkova. może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego wyskakuje mi ten komunikat o którym pisałem w poprzednim poście i jak zrobić żeby to działało?

nikszal
16-09-2011, 17:59
Twój problem polega na całkowitym niezrozumieniu wyświetlanego komunikatu w komponencie: yvComment plugin type=1 is NOT loaded

W wolnym przekładzie translatora google oznacza to, że typ dodatku =1 nie jest załadowany. Jak sięgam pamięcią wstecz, to po instalacji tego systemu komentarzy na Joomla 1.5 też ten komunikat się pojawiał i wcale nie przeszkadzało to w normalnym użytkowaniu yvComment. W komponencie, w pozycji commentstype2 są dostępne komentarze. Można je wyłączyć z publikacji, edytować lub usunąć, więc nie mów, że komponent nie działa.

shympik
16-09-2011, 18:44
Faktycznie nie rozumiem tego komunikatu, ponieważ dopiero od 3 dni używam joomli i nigdy wcześniej nie miałem z nią styczności. Czy mógłbyś mi wyjaśnić co mam w takim razie zrobić punkt po punkcie? Byłbym Ci wdzięczny

nikszal
16-09-2011, 18:59
Wybacz, ale dodatek do komponentu ma masę opcji konfiguracyjnych, tak że musiałbym tu napisać cienką powieść. Już cię raz odsyłałem na stronę autora (http://yurivolkov.com/Joomla/yvComment/index_en.html). Nie po to on npisał przewodnik konfiguracji, abym ja miał go jeszcze przekładać z angielskiego na polski. Wykorzystaj translator google i z grubsza wszystko zrozumiesz sam.

zwiastun
16-09-2011, 19:28
Zwłaszcza, ze jest dokumentacja do poprzednich wersji po polsku na stronie @slonika