PDA

Zobacz pełną wersję : K2 - wyszukiwarka - problem



rufek
16-09-2011, 16:00
Witam!

Mam pytanie co do działania wyszukiwarki udostępnionej przez K2.
4371
Podczas tworzenia artykułu mamy do wyboru 2 miejsca, gdzie można wpisać słowa kluczowe. Wyszukiwarka działa tylko na słowa kluczowe wpisane po prawej stronie. Dlaczego? Czym różnią się te pola? No i jak oddzielić od siebie słowa kluczowe wpisywane w formularzu po prawej stronie. I co oznacza pole "wyszukiwarka" pod słowami kluczowymi po prawej stronie.

Używam K2 2.4.1 i standardowego modułu wyszukiwarki (mod_k2_tools)

PeFik
16-09-2011, 18:09
Po lewej są to tagi - które służą do tagowania artykułów - można potem:
a) wyświetlać artykuły powiązane
b) zrobić chmurę tagów

Po prawej to slowa kluczowe dla googla (czyli <meta name="keywords" ...), owszem wyszukiwarka joomlowa też je łapie...
Jeśli dodajesz artykuły od frontu, prawy boks masz ukryty pod przyciskiem, wiec nie ma sensu zawracać sobie nim głowę, jeśli pomagają ci redaktorzy.

palyga007
16-09-2011, 18:10
Witam,

Ogólnie to tłumaczenie "słowa kluczowe" jest trochę nieszczęśliwe w tym wypadku i wprowadza w błąd. W wersji anglojęzycznej poniżej aliasu znajduje się pole na tzw "Tags" (Tagi) natomiast meta key jest tam gdzie powinno czyli w kolumnie po prawej.

W module zapytanie odnosi się do tabeli #__k2_tags



$query = "SELECT tag.name, tag.id
FROM #__k2_tags as tag
LEFT JOIN #__k2_tags_xref AS xref ON xref.tagID = tag.id
WHERE xref.itemID IN (".implode(',', $IDs).")
AND tag.published = 1";
nie ma natomiast odwołania do kolumny metakey z tabeli __k2_items

To by chyba było na tyle.:)

Pozdrawiam

//@PeFik Hej :)

zwiastun
16-09-2011, 18:53
Wyszukiwarka po prawej - jak w Joomla! - słowa instruujące jak indeksować...

rufek
19-09-2011, 09:08
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Przez weekend zrodziły się w mojej głowie jeszcze dwa pytania:
- czy da się zbierać wyrażenia wpisane do wyszukiwarki K2? Do Joomlowej się da, a w K2 nie widziałem takiej opcji.
- czy da się wyszukiwać słowa o długości <= 3 znaki? Na razie wyszukiwarka szuka po słowach o długości 4 lub więcej znaków.

K2 ma służyć jako katalog produktów sklepu, więc zarówno pierwsza, jak i druga opcja jest mi potrzebna

PeFik
19-09-2011, 09:20
1) Tak, tylko trzeba sobie zainstalować odpowiedni komponent do "statystyk" - wtedy będziesz wiedział jakie rzeczy ludzie szukają. Poza tym wersja Pro - patrz pkt3 - także ma coś takiego.
2) Tak, wymagana ingerencja w kod - opisywałem to nawet tyle, że po ang. /gavickmagazine.com/ - wtedy można zarówno obniżyć jak i podwyższyć pułap bowiem w górę też jest ograniczenie ilości znaków

3) Dodatkowo jest też bardzo fajny komponent AceSearch (http://www.joomace.net/joomla-extensions/acesearch), który w najnowszej wersji 1.5.8 - ma opcje sugerowane słowa, jeśli ktoś np. skrynia - on będzie mu podpowiadał skrzynia pod polem wyszukiwania. Nawet wersja free to już ma. Do tego jest Płatna wtyczka ($9) dla obsługi custom fields for K2.