PDA

Zobacz pełną wersję : Menu wariuje



zhong_guo_ren
16-09-2011, 19:51
Witam wszystkich w ten piątkowy wieczór,

Natrafiłem na problem przy tworzeniu strony.

bluecontext.pl

Problem dotyczy menu głównego, które zachowuje się niepokojąco na wszystkie możliwe sposoby.
- Po pierwsze biała linia tworzy menu drugiego rzędu, a w zasadzie powinna tworzyć, bo pozycje tego menu się wyświetlają w białym kolorze (czyli widać je tylko gdy zaznaczymy tekst kursorem).
- Po drugie, wyświetlają się pozycje drugiego rzędu tylko z jednej pozycji 1 rzędu. tzn np w pozycji "cennik" powinny wyświetlać się pozycje "dla nowych klientów" i " dla obecnych klientów". Niestety w pozycji "cennik wyświetlają się pozycje submenu przypisane do innego podpunktu. Zdjęcia zamieszczone w tym artykule powinny rozjaśnić sprawę.
http://bluecontext.pl/index.php/uslugi

- Trzecia sprawa jest taka, że po kliknięciu w menu na "start" pozycja zostaje zaznaczona na biało (i to jest ok), natomiast pozostałe pozycje w ogóle się nie podświetlają.

Nie mam bladego pojęcia co mogło spowodować takie komplikacje. Dodam tylko, że próbowałem już wszystkiego, co można było zrobić na poziomie konfigurcji menu i modułu:(
Pytanie. Czy ktoś spotkał się z podobnymi problemami? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie...

nikszal
16-09-2011, 20:04
div#header ul li ul ma białe tło i linki też są białe i tak jest w css, więc nie dziwię się, że ich nie widać

div#header ul li ul -> template.css wiersz 116
background-color: #FFFFFF;

div#header a -> wiersz 131
color: #FFFFFF;


zmień kolor linku np. na #666666

zhong_guo_ren
16-09-2011, 20:29
dzięki, ale oryginalny szablon wygląda tak:
http://themes.netzgeek.de/interpunkt/

poza tym nie wchodziłem do pliku css i nic nie zmieniałem. Zresztą nie jest on dostępny z poziomu zaplecza joomli, więc bym pamiętał, że wchodzę na serwer. Czy to możliwe, że coś zmodyfikowało wartości?

nikszal
16-09-2011, 20:36
Jeśli nie instalowałeś jakichś wodotrysków, to raczej kolory linków same się nie zmienią. Trzeba je poprawić, bo to tylko chwila pracy.

Ps.
Szablon jest komercyjny czy darmowy. Jeśli darmowy, to gdzie go można łyknąć?

zhong_guo_ren
16-09-2011, 20:42
Link do producenta jest na stopce mojej strony. Szablon jest darmowy.

Czy ten moduł według Ciebie może być uważane za wodotrysk:

http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/flash-slideshow/11711

Kolory faktycznie to nie jest największy problem, ale co począć w sprawie drugiego problemu, bo w zasadzie z takim natłokiem dziewnych problemów w jednym menu to się nie spotkałem jeszcze nidgy.

nikszal
16-09-2011, 21:41
Zainstalowałem szablon u siebie. i jest tak samo z kolorkami. Developer najwyraźniej lubi kawały i na swojej stronie Demo linki ma w kolorze czarnym, a szablony dystrybuuje z linkami w kolorze białym. Trzeba poprawić, nie ma innej rady.

A z tymi linkami podrzędnymi być może sam coś nieświadomie namieszałeś.

---------- Post dodany o 21:41 ---------- Poprzedni post był o 20:55 ----------

Sprawdziłem również wyświetlanie menu przędnego i rzeczywiście masz rację - ono fiksuje.
Fiksuje wtedy, kiedy w module menu włączona jest opcja wyświetlania menu podrzędnego.

Trzeba wyłączyć tę opcję i wszystko wraca do normy.

Ten szablon jest jakiś nadinteligentny.

zhong_guo_ren
17-09-2011, 10:21
Generalnie po takich wariacjach dawno bym zrezygnował z szablonu, ale ten wyjątkowo mi się podoba. Serdeczne dzięki za pomoc. Sam bym na pewno tego nie rozwiązał.