PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szablonem z 1.5 po migracji na 1.7



nevadaking
16-09-2011, 20:38
Witam wszystkich.
4 dni siedzenia, update'owania, dwie migracje i na koniec plama...:zagubiony:
Za pioruna sobie z templatką poradzić nie mogę.
Wszystkie rady, jakie znalazłam piszą, że aby przystosować szablon trzeba dokonać określonych zmian, a między innymi:

W wersji 1.5 parametry definiowane są jako część sekcji <params> i każdy parametr definiowany jest jako <param>. W wersji 1.6+ parametry zawarte są w sekcji <config> i traktowane jako <field> zagnieżdżone w <fieldset> oraz w tagach <field> tak jak to pokazano poniżej Kłopot w tym,że moja templatka wyraźnie różni się plikami - elementy, które powinny być w templateDetails.xml są w php.ini, czegoś takiego jak <params> nie znalazłam w ogóle, w żadnym pliku templatki... :blink:

Nie wiem kompletnie co robić...
Zależy mi na tej templatce, bo strona od 2009 r. stoi na niej (http://www.pronobis.org.pl/), dostosowałam ją w dość znacznym stopniu do potrzeb użytkowników, własnych konieczności i wyobrażeń, i nie chciałabym jej teraz zmieniać.

"Eksperymentuję" na localhoście (movAmp 2.0.2 - update dwa dni temu z 2.0), na którym postawiłam "gołą" Joomla!, bo nie mogłam sobie poradzić z migracją obecnej strony (a że różnice jednak znaczne, stwierdziłam, że tak będzie mi łatwiej wyłapać ewentualne własne błędy). No i jest to sposób do "zaprzyjaźnienia się" z 1.7 w prostych warunkach.

Przez ostatnie 4 dni zrobiłam (poza update'em serwera):
1. Update Joomla! 1.5.15 do 1.5.22
2. Migrację z Joomla 1.5.22 do Joomla! 1.6.0
3. Update Joomla! 1.6.0 do Joomla! 1.6.3, a potem do Joomla! 1.6.4 i 1.6.5
4. Migrację (update) z Joomla! 1.6.5 do Joomla! 1.7 :hmm:

Na templatkach domyślnych chodzi dobrze, komponenty, moduły, dodatki w większości też ok (zwykle dostosowane do 1.7).

A z szablonem kanał. Samodzielnie nigdy templatki nie robiłam i jestem ciemna jak tabaka w rogu. Zmiany kolorów, czcionek, charakteru modułów - owszem z tym sobie jakoś radzę, ale na to co tu trzeba zrobić jestem zdecydowanie za krótka :wstyd:

Podstawowa wersja szablonu powinien wyglądać tak, jak w pliku joombusiness.jpg (duży obrazek), a wygląda, jak w pliku joombusiness_1_7.jpg (mniejszy - oba w załączeniu).

Czy mogę poprosić o pomoc?

Będę wdzięczna.:zagubiony::)


Pozdrawiam.

zwiastun
16-09-2011, 20:44
No cóż, jeśli samodzielnie nigdy szablonu nie robiłaś i jeśli nie "wychodzą" Ci samodzielne próby, pozostaje dział zleceń albo prośba (może się jakaś dobra dusza znajdzie, która ma sporo wolnego czasu, bo przerabianie szablonu to nie jest, niestety, 5 minut).

nikszal
16-09-2011, 21:54
Z tych obrazków wnioskuję, że szablon pochodzi z manufaktury Artisteera. Nowa wersja tego programu (3.xxxxx) już sobie radzi z szablonami do J 1.6/1.7 tylko... trzeba go mieć.

nevadaking
17-09-2011, 14:42
Dziękuję za odpowiedzi :)
Wychodzi na to, że albo trzeba mieć albo kasę, albo dużą głowę :up:
Ja kasy nie mam, jak wielu innych, stronkę prowadzę wolontarystycznie, z resztą jeśli ktoś tam był, to orientuje się, że to nie komercja. :spoko:

No cóż, może to okazja, żeby się nauczyć robić szablony. Z tego co wywnioskowałam, czytając tysiące chyba porad i publikacji o 1.6 i 1.7, jeszcze jest trochę czasu - nie trzezba tego robić ekspresowo. A skoro robiłam - dawno w prawdzie, ale jednak - strony w HTML-u 4, na css-ach, to może nauczę się i tego :podstep:
Dotąd brakowało mi możliwości, żeby tym się zająć. Może to jakaś szansa... Tyle, że - jak wiem z własnego doświadczenia od początku istnienia komputerów - samouk miewa piekielnie trudną drogę.
No cóż, nie pierwszy raz, jak widać z powyższego.:hmm:

Pozdrawiam, dziękuję:)

nevadaking
17-09-2011, 15:14
A tak w ogóle, odnośnie "dobrych dusz" to ja jednak wierzę w ludzi, inaczej nie zajmowałabym się tym, co robię :up:

Pozdrawiam Wszystkich :DD