PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja ACPolls manifest.xml porblem



aktywny
16-09-2011, 23:13
Witam serdecznie ponownie,

Mam taki mały problemik z instalacją "com_acepolls_j15" mianowicie, zmieniłem domyślny folder "media" na "mfiles" i za cholerkę nie mogę sobie poradzić by folder "acepolls" z zawartością były instalowane w "mfiles". Bo domyślnie jak pozostawię kod bez zmian to automatycznie tworzy mi folder "media" przy instalacji, a chcę żeby to było umieszczane w nowym folderze czyli "mfiles".



Domyślny:
<media folder="files" destination="acepolls">
<folder>js</folder>
<folder>swf</folder>
<folder>images</folder>
</media>


Zmieniony:
<mfiles folder="files" destination="acepolls">
<folder>js</folder>
<folder>swf</folder>
<folder>images</folder>
</mfiles>
Folder z "js,swf,images" ma zmienioną nazwę również na "mfiles"
Instalacja przebiega pomyślnie, ale niestety po plikach "acepolls" nie ma śladu :/

Za bardzo cenne wskazówki, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam aktywny

zwiastun
16-09-2011, 23:58
I masz babo placek - nie chciałeś posłuchać, co Ci doradzaliśmy.
Folder dla acepolls możesz sobie po prostu utworzyć "ręcznie". To błahostka, pytanie, czy acepolss potrafi odnaleźć ten folder. W folderze /media swoje dokumenty będą chciały przechowywać także inne rozszerzenia. Nie zawsze jest tak, że ścieżkę da się skonfigurować.
A poza tym jesteś przekonany, że te pliki mają zawędrować do katalogu media? Bo mnie się wydaje, że nie... Ale nie instalowałem dawno tego komponentu, więc nie wiem.

Instrukcja powinna brzmieć

<media folder="mfiles" destination="acepolls">

nikszal
17-09-2011, 00:13
Nie miała baba kłopotu, to kupiła sobie prosię.

Po jakie licho chcesz zmieniać nazwę tego katalogu, kiedy AcePolls składuje w nim:


6 plików graficznych
7 plików java script
1 animację flash

Jak ten komponent będzie działał po zmianie katalogu z Media na inny?
Szukasz kolego na siłę kłopotów.

aktywny
17-09-2011, 06:38
Zwiastun - człowiek uczy się metodą prób i błędów nie tak jest ?
Przy regule
<media folder="mfiles" destination="acepolls"> automatycznie zostaje utworzony folder media a teoretycznie go nie ma lub nie powinno być. I tutaj jest pytanie czemu on sobie tworzy folder "media" ponownie, wiem że najprościej byłoby wrzucić pliki "acPoll" do stworzonego prze zemnie folderu"mfiles" oczywiście przy zmienionych ścieżkach. Ale mi nie o to chodzi żeby iść po najmniejszej lini oporu.

A odnosząc się do wypowiedzi "niszkal'a" wiem że zawartość tego folder to:


6 plików graficznych
7 plików java script
1 animację flash

I jest oczywiste niektóre elementy lub funkcje nie będą działać po zmianie lokalizacji lub nazwy folderu, ale ja pozwoliłem sobie pozmieniać ścieżkę z "media/ na mfiles" co kieruje mnie do tegoż folderu. I wszystko działa poprawnie ale jest w tym sęk że muszę zawartość "acpolls" wklejać ręcznie. Bo ten też folder nie chce zmienić swojej lokalizacji mimo zmiany moich najszczerszych chęci.

zwiastun
17-09-2011, 10:11
Aż taki mocny, żeby Ci to objaśniać, to ja nie jestem, a oczywistości nie ma co powtarzać. Masz do czynienia z systemem, w którym każdy element ma swoje miejsce i jest powiązany z innymi w różnym stopniu złożoności. Parametr media jest jednym ze standardowych parametrów w Joomla!, czego nie można powiedzieć o wymyślonej przez Cię nazwie katalogu. Spróbuj użyć prostej instrukcji tworzącej folder (a więc <folder=...). Tak, czy owak, niepotrzebna zabawa. Poślij to najpierw ręcznie i sprawdź, co istotniejsze - czy ACEPOLSS będzie to widzieć. Ja wiem, że sobie możesz pozmieniać ścieżki w Acepolls. Tyle, że to robota bez sensu, bo trzeba będzie pamiętać o tym przy każdej aktualizacji komponentu.