PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem do zaplecza po kopii serwisu na tym samym serwerze



pozpoz
17-09-2011, 11:20
Witam,

dostałem zlecenie na skopiowanie serwisu opartego na Joomla! 1.5.17 na serwerach nazwa.pl

(Wiem, że stara wersja le nie to tu jest meritum)

Klienta ma wersje PL, a chce mieć wersje EN i pod inna domena. Tak, wiec skopiowałem wszystkie pliki do osobnego katalogu. Stworzyłem nową bazę, starą skopiowałem i wgrałem do nowej bazy.
Zmieniłem configuration.php - dane do bazy.

Strona się otwiera, wszystko działa poza Zapleczem. Po logowaniu - na pewno dobre dane - nie wyrzuca błędu logowania. Następuje przeładowanie admina. Po wpisaniu złych danych pokazuje błąd logowania.

Sprawdzałem w Joomli autoryzację (jest to kopia bazy, więc było 1). Sprawdzałem też poprzez RatujAdmina i wszystko wygląda ok. Przypominam, że strona jest na tym samym serwerze.

Jakieś sugestie?

zwiastun
17-09-2011, 11:29
Ustawienia języka? Język edytora?

Bazyl
17-09-2011, 11:30
Witam,

Rozumiem, że część kasy z Twojego zlecenia trafi na PCJ? /w tytule wpłaty nie zapomnij dopisać swojego nicka/

Ja bym najpierw uaktualnił J!
To samo dzieje się przy adresie z www i bez www?

pozpoz
17-09-2011, 14:37
Ehh, trochę mi teraz głupi, że zajmowałem Wasz czas, bo okazało się, że TC musiał mi jakieś pliki pominąć.
Skopiowałem przy użyciu FileZilli pliki i teraz nie ma problemu.

@bazyl: czasem trochę wspieram forum poprzez wysoką ciekawość tym co jest w reklamach Google ;-)

Gall Anonim
17-09-2011, 15:52
@pozpoz
a. wielokrotnie było powtarzane że TC krzaczy w kilku sprawach jako klient ftp
b. na przyszłość: może będzie ci o wiele prościej jest zrobić kopie za pomocą akeeba poprzez opcję direct ftp ze wskazaniem miejsca w konkretnym katalogu, na konkretnym hostingu, do tego stawiasz nową bazę i robisz instalke jak standard joomla tylko interfejs odrobinę inny, całość zajmuje jakieś 10 do 15 minut.
Pzdr

nikszal
17-09-2011, 15:57
Ehh, trochę mi teraz głupi, że zajmowałem Wasz czas, bo okazało się, że TC musiał mi jakieś pliki pominąć.
Skopiowałem przy użyciu FileZilli pliki i teraz nie ma problemu.

@bazyl: czasem trochę wspieram forum poprzez wysoką ciekawość tym co jest w reklamach Google ;-)

Mam nadzieję, że za jakiś czas nie będziesz tutaj jeszcze raz "płakał" o tej stronie i tureckich hackerach. Nikt rozsądny TC jako klienta FTP nie używa.

zwiastun
17-09-2011, 15:59
Oj, oj - ja używam. I doradzam używanie. Nikt rozsądny, @nikszalu, nie przechowuje ani w TC, ani w podobnych klientach, haseł dostępowych, bo dość łatwo je wykraść. Używam legalnego TC od 10 lat i jakoś do tej pory nie sprawił mi zawodu.

nikszal
17-09-2011, 16:23
Nie będę się spierał o licencję programu Total Commander, bo większość używa go na licencji Shareware.
A hasła drogi zwiastunie równie dobrze można wykraść z osobnego pliku jak i z samego programu.
Nie pociąga mnie posiadanie notesu z sekretami dostępu do serwerów FTP, bo musiałbym mieć zapisanych kilka stron i za każdym razem wertować go żeby wejść na serwer. Dziennie wchodzę kilkanaście razy. Głowa to też nie śmietnik, żeby wszystko pamiętać.

O włamaniach na strony i doklejaniu złośliwych kodów dzięki programowi TC było już masa postów, natomiast nie znalazłem podobnego tematu dotyczącego np. programu Cute FTP.

pozpoz
17-09-2011, 17:00
@Gall Anonim: dzięki za radę!

@nikszal: to ciekawe co piszesz. Będę musiał się bliżej przyjrzeć temu TC, chociaż niedziwne skoro hasła zapisane są w pliku tekstowym.

zwiastun
17-09-2011, 19:29
Hasła w TC można, jeśli ktoś chce je przechowywać, szyfrować. Jeśli dobrze pamiętam, byłem pierwszym, który na forum informował o problemach z doklejaniem kodów. Luka już dawno została usunięta.