PDA

Zobacz pełną wersję : intra artykułów w boxach pod sobą? jak ?



czesuav
17-09-2011, 16:41
witam,

Tak z ciekawości chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób można w Joomli zastosować taki układ:

Intra do artykułów, układ najprostszty jaki jest czyli tytuł i tekstu kawałek, ew wręcz krótkie teksty bez możliwości 'czyt więcej' - komunikaty pogodowe najczęściej.

teraz mamy przykładową stronę w prostym układzie którą załączam.
4376
dla przykładu narysowałem 3 artykuły. Wszystkie trzy mają wyświetlać się pod sobą, każdy w osobnym boxie dostosowanym do jego długości.
Nie chcę zmieniać stylu dla każdego artykułu osobno, chciałbym jakoś to w szablonie zmieścić i w konfiguracji zapewnić, że nowy artykuł = nowy box na długość artykułu, dziura w której widać tło całkiem, znowu nowy artykuł, znowu nowy box, itd

Boxem określam coś co docelowo ma być kwadratowym tłem z przezroczystościa i ma wyglądać jakby było to okno na treść.

Coś takiego uda się w ogóle zrobić ? Ktoś robił?

zwiastun
17-09-2011, 16:52
A w standardzie jest inaczej, bo nie rozumiem, o co chodzi? Przegląd artykułów można skonfigurować tak, by wyświetlał artykuły (wprowadzenia) jeden pod drugim na całą szerokość kolumny.

czesuav
17-09-2011, 17:04
chodzi mi o takie wyświetlenie artykułów, że jeden pod drugim jest każdy w swoim boxie.
sproboje tu narysowac


|-------------------|
|art1 kompletny |
|------------------ |
<dziura>
|-------------------|
|art2 kompletny |
|-------------------|
<dziura>
|-------------------|
|art3 czyt wiecej |
|-------------------|


Te prawe "|" powinny być na jednej wysokości, prawy bok to ma być w założeniach...

Może ławteij byloby to nazwac modulami - 5 newsow - 5 modulow, itp

kazdy tekst ma byc w swoim jakby oknie, ekranie, etc

zwiastun
17-09-2011, 17:06
"dziury" zrób sobie za pomocą CSS

czesuav
17-09-2011, 17:08
no tak, ale jak wymusić takie wsadzanie artykułu niejako w moduł-box w Joomli? ? tego sobie zbytnio nie mogę wyobrazić....

zwiastun
17-09-2011, 17:12
Przypuszczam, że w ogóle nie pooglądałeś kodu generowanego przez Joomla! Zrób to, a zobaczysz, ze nawet bez nadpisywania używanym szablonem, w standardowych rozwiązaniach Joomla jest to możliwe.

czesuav
17-09-2011, 17:25
Przypuszczam, że w ogóle nie pooglądałeś kodu generowanego przez Joomla! Zrób to, a zobaczysz, ze nawet bez nadpisywania używanym szablonem, w standardowych rozwiązaniach Joomla jest to możliwe.


jasne, czy zatem gdzieś poza źródłem wygenerowanj strony mam szukać? poza oczyiwsciem ustaiwneiem linka na intra.,...

---------- Post dodany o 16:25 ---------- Poprzedni post był o 16:15 ----------

@Zwiastun >>

Czy Tobie może chodzi o takie elementy?




<div class="items-row cols-1 row-0">
<div class="items-row cols-1 row-1">
<div class="items-row cols-1 row-2">

zwiastun
17-09-2011, 20:15
Znalazłeś, sprawdź. Do czegoś przecież służą. Masz konkretne klasy do każdego wiersza.

czesuav
18-09-2011, 12:57
hehe, działa, faktycznie :))
Prznajmniej z art wyróżńionymi, ale to już raczej znaczenia mieć nie powinno.
Przykład, na szybko, jakieś bordery, kolory tła, itp:
http://awesomescreenshot.com/037kmt302

Dziekuje bardzo. W takim razie chyba juz do zamkniecia temat..

pozdrawiam,